Mit tenne Magyarország ha belekeveredne egy háborúba a napjainkban?
Tehát jelenlegi helyzetben, mint egy NATO tag, mit tenne Magyarország, ha nagy szabású háború törne ki? Mondjuk holnap.
Mit tennénk, ha messze tőlünk, mondjuk Japán környékén, Dél-Amerikában, vagy Afrikában törne ki nagyobb háború, világháború, és mit tennénk, ha az ellenségünk itt lenne a szomszédban, akár Ukrajna, Oroszország?
Természetesen ezek csak felvetések!
Azért így írtam, mert így tudom a legjobban kifejteni a kérdést.
Most mit vársz?
Egy alig tízmilliós ország hogyan tartson hadrendben nagyobb hadsereget, mint a 45 milliós Ukrajna vagy a 19 milliós Románia?
Az ilyen összehasonlításokkor azért nem csak a hadseregek mérete és felszereltsége a mérvadó, hanem a hadseregek mögött álló államok mérete és lehetőségei is.
Lehet itt lehúzni a Honvédséget, de azért ha a mi súlycsoportunkban lévő országokkal hasonlítod össze, máris nem olyan egyértelmű az a "bélyeglenyomás".
Azt még hozzá kell tennem, hogy a háború egyik alapszabálya, hogy a támadó félnek a sikeres támadáshoz legalább (!) 3-szoros erőfölényben kell lennie, de nem árt az 1:4, 1:5 arány kialakítása sem.
A védő fél mindig előnyben van, hiszen ő választja meg a terepet, előkészítheti azt (robbanó és nem robbanó műszaki zárak, akadályrendszerek, rombolások, védelmi építmények, álcázott tüzelőállások, stb.), alaposan megtervezheti és megszervezheti a védelmet, a helyszínen begyakorolhatja az egyes harchelyzeteket, okos harcászati és hadműveleti lépésekkel késleltetheti, fáraszthatja az ellenséget, szóval ha valóban védelemre kerülne a sor, és csak a Honvédség védene, még akkor sem lenne olyan egyértelmű az az "öt perc alatt lerohanná" dolog.
De a "hozzáértők" hangoztassák csak a marhaságaikat, akiknek meg ez a munkájuk, majd tudják a dolgukat, ha esetleg beütne a gebasz.
"Az, h. 5 nap alatt lenyomnának minket, szintén kétséges, bár sokan szeretik ezt hangoztatni. A hadseregek mozgatásához idő kell, tehát ha abszolút kudarcot vallanánk, akkor is kb. egy hónap kellene a teljes ország megszállásához."
Persze, papíron itthon is minden rendben menni, ahogy egy másik válaszoló is leírta. De elég régóta élünk ezen országban hogy tudjuk: aminek itt papíron rendben kéne zajlania az gyakran kudarcba fullad a valóságban. A NATO vagy egy esetleges támadó erő lehet elég jól képzett és szervezett egy támadás végrehajtásához, de aki esetleg az elmúlt években került rendvédelmi szervek közelébe az sejtheti hogy ezek nem lennének képesek megvédeni az országot...
A hadseregek mozgatásához kb. annyi idő kell hogy ledobják őket repülőről, ha akarják. Elég sok repülő elrepült már az elmúlt években elég mélyre a NATO-légtérben, pl. izraeli kémrepülőgépek vagy orosz nehézbombázók. De közúton vagy vasúton is hamar itt vannak egy szomszédos országból, ellenállásra nem nagyon kell számítaniuk, a magyar kémelhárítást nem nehéz kijátszani, civil példák is vannak rá az elmúlt évekből. Onnét tekinthető hivatalosnak a dolog hogy kitűzik a megszálló ország zászlaját a közintézményekre és katonai főhadiszállásokra. Néhány jó ügynök vagy különleges egység és a háború megkezdése után már pár órával új zászló loboghat a Parlament épületén. Pusztán a magyar erőknek nem lenne értelme harcba indulnia egy nála nagyobb hadserggel szemben, de a főtiszteket sem lehet nagy dolog lekenyerezni. Persze ha a NATO is segít azért kicsit máshogy néz ki a dolog, de Mo. Kelet és Dél felé akkor is határország.
Pont azért, mert határország vagyunk érdemes a NATO-nak segíteni... Gondolom mindenki háborúzik egy másik országon, mintsem a saját területén...
Vagy rosszul gondolom?
12-es, ki áll a mi hátunk mögött? Esetleg Fatia Negra egy nagy késel amit a hátunkba akar nyomni.
Románia mögött áll Franciaország mint mindig. Az ő fajtájuk. És most a nagy összeborulás után a németek se a mi hátunk mögött álnak. Egy esetben van esélyünk, ha ukrajna támadna le minket, az orosz ezt kihasználná ürügynekés lerohanná az ukránokat. De ez is csak sci-fi.
Musztafa!
Ki "van ellenünk"?
Mutass légyszíves egy országot, amelyik jelenleg tényleges fegyveres konfliktussal, háborúval fenyeget minket, kormányzati, állami szinten tényleges lépéseket tesz egy ellenünk hagyományos, fegyverekkel, hadsereggel vívott háború felé, és fennáll a veszélye annak, hogy valós harcok törjenek ki az adott állam reguláris hadereje és a miénk között.
A félrészeg szlovák és román neonácik kocsmai asztalverős hőbörgései, a "szupertitkos" fél-"katonai" kiképzőtáborokban szerzett páratlan felkészítései, a populista szélsőjobbos politikusok szavazatszerző fröcsögései, az ellenünk folytatott ideológiai háború, történelemhamisítás és a már hagyományosnak mondható ellenszenv nem tartozik abba a körbe, ami olyan szintű fenyegetést jelentene, amit vizionálsz.
A válaszodat kérlek tényekkel támaszd alá.
Na ne! Én vizionálok? Én adjak magyarázatot?
Ki kérdezett itt marhaságot???
Hülye kérdésre, hülye válasz. Ennyi a magyarázat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!