Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mért gyártották a németek a...

Mért gyártották a németek a Tigrist, ha a Párduc mindenben jobb volt?

Figyelt kérdés
Sebesség,súly,gazdaságosság,Elülső páncél védelem,löveg átütő erő.Egyedül az oldalsó és hátulsó védelemben volt jobb a Tigris
2012. ápr. 25. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt Hitler miatt mert ő szerette a "megalomán dolgokat". Másrészt az is közrejátszott, hogy a Tigris fejlesztése gyorsabban folyt és a merőleges páncéllemezeit is könnyebb volt gyártani mint a Párduc döntött lemezeit(kezdetben). A Tigris hamarabb készen állt a sorozatgyártásra mint a Párduc. Persze ez némiképp hátrányként kihatott a Párduc fejlesztésére. A Tigris javára írható az is, hogy áttörő szerepkörben a lövegének többlet repeszromboló képessége volt. Plussz még az, hogy a 88-as löveghez az olcsó kumulatív lőszer már hatékonyan volt alkalmazható közepesen páncélozott célok ellen. A Tigris lövegéhez a lőszerek hamarabb készen álltak mint a Párducéhoz. Kétségtelen, hogy a Tigris Hitler nélkül nem született volna meg mindenesetre voltak gazdasági okai is, hogy a Tigris gyártásra került. Úgy gondolták gazdaságosabb jobban védett nagyobb erősebb harckocsit építeni amit nehezebb kilőni. Persze ezt a nézetet az akkori szovjet és szövetséges lövegek páncéltörő képességeik támasztották alá amik akkoriban még hagytak kivetnivalót maguk után. A Tigrisek harcban nagyon jól szerepeltek, de mobilitásban már nem épp. A Párduc egy jóval átgondoltabb és ésszerűbb konstrukció volt ami jobban megfelelt a harctéri követelményeknek. Az első MBT-nek tekinthető.
2012. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 LazyJones ***** válasza:
91%

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a tigris gyártósora már készen állt, és ha úgy nézzük, egy "korábbi generáció" harckocsija volt. Amikor a Párducot elkezdték gyártani, és bejöttek a pozitív tapasztalatok, egyből elkezdtek átállni a TigrisIIre, ami azért sok értékben verte a Párducokat.


Szerintem úgy érdemes valahogy nézni, hogy amíg a PzIV. volt A közepes harckocsi, addig a Tigris volt A nehéz, amikor pedig a Párduc átvette a PzIV. szerepét, a Tigris szerepköre is átszállt a TigrisIIre.

2012. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

politika miatt semmi több..

a parancsnokok maguk is apárducot preferálták, de hitler a maximális védelembe hitt...


különben a tigris 2-nek is volt egy párduc 2 fjelesztéses alternatívája amire ugyan az az ágyú került ami a tigris2-re, jobban páncélzott volt mint a párduc és sokkal olcsóbb volt mint a tigris 2, mégis vissza lökték a terveket...

2012. ápr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen a megalománia benne volt.Ráadásul Kurszki bukása a Párducoknak is benne volt.Azt is tudtam,hogy a lőszer robbanó ereje nagyobb volt,de azt,hogy olcsóbb nem.Még Porsche befolyásáról hallottam,és arról,hogy aTigrist a kényszermunkások kevésbé szabotáltálták.
2012. ápr. 26. 17:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem is azt írtam, hogy olcsóbb volt csak mivel a 88-olcsó kumulatív lőszerének nagyobb robbanóereje volt mint a 75-nek ezért hatékonyabb volt.
2012. ápr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hmm,így már érthetőbb köszönöm!
2012. ápr. 27. 18:00
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
nem volt jobb a párduc semmiben sem, a tigris volt a legjobb tank a fronton a Tiger 2 megjelenéséig.
2012. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%
Előszőr a párduc csak gyorsaságban volt jobb mert a tigris elülső pàncélja 110mm-es a párducé csak 80mm-es és azért gyártottàk mert a pàrduct csak 1943-ban gyártották előszőr a tigrist meg 1940-ben ès azért gyártottàk mert mert a többi tank nem birtt el az orosz kv tankokkal szóval a párduc csak gyorsaságban meg súlyban jobb másban nem jobb
2013. jún. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tigrist 1942-ben jelent meg nem 1940-ben. Plusz a Párduc nem csak gyorsaságban és súlyban volt jobb. Olcsóbb volt, páncélzata döntött volt szóval a 80mm ekvivalens páncélvastagságot nézve 140mm-ernek felel meg szóval frontpáncélban jobb mint a Tigris. A Tigris erősebb tank volt, de nem jobb.
2013. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam hogy a tigris jobb csak valamiben erősebb de egyébként majdnem ugyanojan jó én egyébkènt mindkettőt szeretem és amúgy a párduct előszőr kömzepes tank volt és bocsànat ha az évszàmokban tévedtem
2013. jún. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!