Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kik voltak a durvábbak: a...

Kik voltak a durvábbak: a német vagy szovjet katonák?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 02:43
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
44%

"Ha olyan kultúráltak lettek volna nem lett volna 2.világháború. Legalábbis nem "olyan" okokból."


Ez elég primitív hozzászólás volt, mert ezek szerint akkor az összes hadvezér, aki háborút indított, az egy gyökér volt... A nagy háborúk soha nem a kulturálatlanság miatt tört ki.

2012. ápr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
32%
A szovjetek egymást is agyonlőtték...
2012. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 ThorgilsX ***** válasza:
96%
Utolsó!Ez szokás volt máshol is.
2012. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon egyértelműen a szovjetek. Külföldi példákról pedig azt tudjuk hogy tömegek álltak át Ukrajnában és másutt is a német "megszállók" oldalára, ilyen volt a fogadtatásuk, ami a szovjetekről ha jól tudom sehol se mondható el.
2012. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Ez rengeteg dologtól függ. Attól, hogy melyik alakulat, milyen egyének és melyik hadszíntéren.

Idehaza pl. sokan nem tudják vagy nem akarják tudomásul venni, hogy a Keleti Front egy brutális megsemmisítő háború volt, aminek nem is titkolt célja az volt, hogy a meghódítandó keleti területek lakosságát nagyrészt kiirtsa. Többek közt ezért is vesztett a német haderő, mert nem pusztán a Vörös Hadsereggel, hanem az egész orosz (és egyéb szovjet) néppel került szembe. A Barbarossa már emiatt is a hadtörténelem legnagyobb baklövései közé tartozik. Milliók álltak volna készen a kommunizmus elleni harcra, de a németek őket is ellenségnek tekintették. Százával égették fel a falvakat és milliószámra pusztították az embereket, akár nyers erőszakkal, akár az életkörülmények lehetetlenné tételével. Olvastam egy szakértőt, akinek személyes véleménye szerint óriási szerencsénk volt, hogy nem irtották ki fél Európát az oroszok.

A mi szemszögünkből nézve természetesen az oroszok voltak a rosszabbak, elvégre ugyebár ellenségek voltak. Rengeteg nemi erőszakot, tömeggyilkosságot követtek el, a zabrálásokról már nem is beszélve.

Ugyanakkor mindkét oldalon emberek harcoltak, ami azt jelenti, hogy voltak, akik halálos ellenségként gyűlölték a másikat, míg mások még a saját személyes veszteségeik ellenére is képesek voltak emberként tekinteni az ellenségre.

Egyébként vannak nagyszerű filmek 8a sok szemét mellett persze) a keleti harcokról, az egyik a Sztálingrád, itt egyszerű német és orosz hétköznapi emberek állnak szemben egymással. Német film.

http://www.youtube.com/watch?v=z-uIGwMAtEM

Egy másik film a Jöjj és lásd!

Ez egy orosz produkció, a filmben szereplő alakulat a Dirlewanger dandár, amit köztörvényes német bűnözőkből szerveztek "gyomorforgatóbb" feladatokra. A hátországban tevékenykedtek, partizánvadász és "tisztogató" feladatokat láttak el, a normál német katonák is gyűlölték őket.

A belorussziai pusztításukról szól ez a történet.

http://www.youtube.com/watch?v=Ljqmh9dVDI0

Az orosz kegyetlenkedésekről nem ismerek filmet max. a Katyn-t, ahol az NKVD mészárolt), de bőven elég a beszámolók serege.

Ami a lényeg, hogy emberek és vadállatok minden oldalon voltak.

2012. máj. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
2014. febr. 21. 23:15
 37/39 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentemhez elfelejtettem írni. Szóval ma találtam ezt a cikket, véletlenül, és pont a kérdésemhez vág.

Azért is tartottam fontosnak belinkelni, mert ha végigolvasom a válaszokat, azt látom, hogy páran félreértették a kérdést. Többen írták, hogy hülye kérdés, hisz az egyik szövetséges volt, a másik ellenség. Én nem csak erre gondoltam.....

Nagyszüleim azt mesélték, hogy alapból valami elképesztő csőcselékből állt a szovjet hadsereg. Dédmamám tükrét azért verték szét, mert mikor belenéztek megijedtek tőle. Életükben nem láttak olyat, és minden ok nélkül amit értek vertek szanaszét. A kézzel-lábbal evést is mondta mama, erre lám, ebben a cikkben is írják...

Annyi mindent meséltek a barbár szokásaikról, hogy érdekelt volna, mások ezt hogyan látták, élték meg.

Természetesen a németek, és igen a magyarok kezéhez is tapad vér, tehát tudom, hogy kicsit bizarr arról beszélgetni, hogy az egyik hadsereg kulturáltabb volt a másiknál, de remélem érthető hogy most ebben a kontextusban mit értek ez alatt.

2014. febr. 21. 23:25
 38/39 anonim ***** válasza:
Az orosz az igazi "szőke bestia".
2014. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

a nácik szövetségesek voltak mikor bejöttek

az oroszok meg ellenség,


nyilván az ember máshogy bánik a szövetségessel

mint az eleséggel, te is, én is, mindenki.


A különbség itt csak ennyi volt nem más,

a nácik is épp úgy bántak az ellenséggel mint az oroszok,

megfélemlítettek és gyilkoltak,


a szövetségessel meg igyekeztek amennyire lehetséges jó kapcsolatot ápolni, látszik ez abban is hogy később mikor az oroszokkal "jobba"lettünk már nem volt az a nyers brutalitás, főleg a 80as években amikor a hatalmuk is gyengült.


Egyébként meg mindkettő ugyanazt csinálta, amíg tudtad hol a helyed és befogtad a po*ád vagy épp azt mondtad/csináltad amit akartak addig nem esett bajod.


És itt még bele kell kalkulálni hogy ki hogyan élte meg a dolgot ami meg más és más mert ki mit tapasztalt, kinek melyik rendszerben sikerült jobban benyalni és nagyobbat markolni azt szerette (vagy aki őt kevesebbet bántotta), nincs ez ma sem másként, ki azt mondja jobb volt a Gyurcsány ki azt hogy az 0rbán idején attól függően melyik bántotta/kímélte a mindennapjait jobban, ez egyéni belátáson múlik.

2017. nov. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!