Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kik voltak a durvábbak: a...

Kik voltak a durvábbak: a német vagy szovjet katonák?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 02:43
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%

Logikus hogy a szövetségeseink nem álltak neki pusztítani!

Nem is értek egyes válazolókat...

És mielőtt megjegyeznék! Pl a németek olaszban sem pusztítottak végig semmit hisz ők is szövetségesek voltak!!

2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%

#9, a nagy mesemondó. Miért nem a Hófehérkét meséled inkább nekünk?


A szovjet katonánál undorítóbbat nem tudnék mondani, még a szerbeket is alulmúlja, pedig azt sem egyszerű...

2012. ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
77%

a szovjetek kegyetlensége 2 dologra vezethető vissza

1: A németek kelet aurópába mindent felrobbantottak és felgyújtottak amikor vonultak vissza.

2: nem voltak nagyszámban tisztek a sorkatonákkal, akik kedvükre vandálkodhattak.

2012. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim válasza:
37%
németek
2012. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Az első oldalnál örültem, hogy anyázás helyett szépen megfogalmazott válaszokat kaptam, de gondoltam, hogy előbb-utóbb elszabadítja a téma az indulatokat.

Ha lehet kérni ilyet, maradjunk meg a kulturált válaszadásnál, lehetőleg érvekkel, vagy egyéni történetekkel alátámasztva, ahogy az elején sokan megtették.

Köszönet nekik!

Én is meghallgattam erről a családi történeteket, és őszintén kíváncsi vagyok, a magyar társadalom véleményére, hogy kinek a nagy- ill. dédszülei hogyan élték meg. Szerintem ezt emberi formában is meg lehetne beszélni, és azáltal csak okosodnánk..


Köszi!

2012. ápr. 24. 18:36
 16/39 anonim ***** válasza:
87%
Tudtommal az orosz katonák sokkal durvábbak voltak. Erőszakolás, gyújtogatás, és elvittek minden élelmet, amit csak lehetett. De pl a történelmükből is sok mindent le lehet vonni. Egy nép, ami történelme során végig egy abszolút uralkodót tisztelt. Ebből kifolyólag az emberek nem gondolkodtak, nem hoztak létre semmit. Iskolázatlan, primitív banda volt mindig is, akik a kommunizmus nélkül kb olyan szinten lennének, mint Ukrajna vagy Fehéroroszország. (Persze azt a pár kulturált oroszt mint pl. Csajkovszkij, Tolsztoj, Puskin, Csehov vagy Mengyelejev tisztelem)
2012. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
81%
Magyarországon a ruszkik. Sokkal.
2012. ápr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak annyit mondtak, hogy először a németek vették el a házukat aztán meg az oroszok a németektől.

De ugye ez nem csak attól függ, hogy itt Mo.-n mit csináltak szóval ugyanolyan.

2012. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
85%
Hát a kérdésed fura,mert a németek tényleg a szövetségeseink voltak,és te sem vered pofán a legjobb barátod aki segít ha bajban vagy,ellenben az ellenségedet lelkiismeretnékül,de szerinted a mi katonáink mit csináltak a frontok virágokat osztogattak és dalolásztak?Hát NEM!!!ugyan csinálták a fronton,mint amit a szovjetek nálunk,pl: ha megkérdeznél egy olasz veteránt az ugyanilyen erőszakolásokról,öldöklésekről,házgyújtásokról beszélne,csak az a felháborító,hogy voltak olyan magyarok akik idehaza elárulva országukat csinálták ugyanazt,és szabotálták a harcokat ellátmányt,muníciót tartatok vissza,és volt hogy hátraarcot parancsoltak a katonáknak ezzel átadva az országot a cseheknek és a románoknak akik vígan gond nélkül bemasíroztak Pestre fényképezkedtek a hősök-terén és elfoglaltak az ország nagy részét puskalövésnékül.
2012. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 ThorgilsX ***** válasza:
65%

Egyértelműen az oroszok.


Feleslegesnek érzem újabb érvek leírását.


A németek a civil lakossággal viszonylag jól bántak.


Csak magát az országot használták ki, és majdhogynem golyófogónak használták a magyar csapatokat.


Rengeteg szerződést szegtek meg mely nagyvonalakban arról szólt hogy persze több élelmet küldünk a német katonáknak növeljük a termelést, több emberanyagot képzünk ki stb. cserébe csak nehézfegyvereket és ámblokk fegyvereket kértünk.


Természetesen kérdés hogy honnan nézzük az egészet.


Ha a nagyparancsnokságokról akkor ott lesz@rták kb hogy mit csinálnak a katonák, bár a németeknél ez nem volt annyira jellemző.


banditos

ez most mire is volt jó?

2012. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!