Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 18-19 évesen felvesznek a...

18-19 évesen felvesznek a francia idegen légóba?

Figyelt kérdés
Ha megfelelek az elvárásoknak persze...

2012. ápr. 16. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
ismerősöm volt ott...igen,felvesznek...de ameddig el nem mész oda addig szaladj es gyùrj sokat! és bírd a fajdalmat...ismerosom meselte hogy az elso héten az egyik létszám ellenorzésnél levetették mindenki pôloját es vasalòt a hátukhoz nyomták ezzel jelolve meg azt hogy őt mar számolták...ja! és ne okoskodj! azt utálják! jham es előre szòlok hogy nemegyszer lesz olyan hogy elhitetik veletek hogy megtámadták a bázist...ismerosom szakaszábol az egyik fiatalabb sokkot kapott...lelkileg készulj fel a legjobban! bár havi fèl milláért ki ne menne ki oda? :D sok szerencsét :)
2012. ápr. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

"bár havi fèl milláért ki ne menne ki oda?"


A legtöbb nyugati különleges erőhöz mérten a légiósok fizetése kifejezetten alacsonynak számít, ott kb. egy kezdő mérnöki vagy egy átlag szakmunkás fizetés ez a havi fél millió. A vonzereje a kihívásban és a hírnevében van, bár nem vitás, a bevetések és külföldi szolgálat után elég szép prémiumokat össze lehet szedni.

Ahogy az első is írta: idegileg nagyon erősnek kell lenni. Fizikailag is megterhelő, de a pszichés részét nagyon sokan alá szokták becsülni. Csak akkor menj ha tényleg kemény legény vagy.

2012. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem pár pofon után, pár elvesztett fog után szaladnál haza így 19 évesen, mint bárki más, ennyi idősen szerintem nem kéne...

a fizetés nem olyan jó, és az életkörülményeket tekintve teljes szenvedés az egész

2012. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

".ismerosom meselte hogy az elso héten az egyik létszám ellenorzésnél levetették mindenki pôloját es vasalòt a hátukhoz nyomták ezzel jelolve meg azt hogy őt mar számolták...ja! "


Ezek alapján az ismerősöd sosem volt a Francia Idegenlégióban.

2012. ápr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Haver ne magadról beszélj...

Kiszaladna haza?

Ez az álmom, imádom a katonaságot és tudom hogy mivel jár... Ès nekem ez kell!:)

2012. ápr. 17. 14:05
 6/11 anonim válasza:
46%

Nekem is volt egy "ismerősöm" aki megjárta a légiót. Én nem kérdeztem tőle, nem is mesélt hatalmas, félelmetes... stb sztorikat.... Egyszer találkoztam vele, azóta sem szívesen ismételném meg... Ugyanis kész "pszichopata" lett... Minden zajra, minden mozdulatra úgy reagál, ahogy éveken át megszokta: a legrosszabbtól tartva, támadásnak veszi. Nincs felesége, barátnője. Egyedül lakik és a kukás autó zörgésére is reflexből az ágy alá gurul... Az ismerősei nem merik megszólítani, hátba veregetni, vagy ilyesmi, mert az a fajta lett aki előbb üt, aztán kérdez... Nem tud visszailleszkedni a normális, civil életbe, ahol nem kell attól tartani, hogy mi van az épület sarka mögött... Szóval lehet jól keresni vele, lehet hősnek lenni tőle. Csak egy dolgot nem lehet: kiszállni belőle...


Ha ez az álmod, csináld... (Bár én inkább Izrael felé tendálnék... hasonlóan kemény, mégis emberibb egy picit...) Készülj fől, ahogy előttem többen írták fizikailag is, lelkileg is... De ne csak a légióra, hanem az utána következő életre is...

2012. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. ápr. 26. 13:16
 8/11 blapok válasza:
17-40 évig felvesznek. Kiskorúként szülői beleegyezés szükséges!
2012. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom a válaszokat lassan én kapok sokkot! :'D Először is tényleg nagyon kemény bár ezt ezred is válogatja! A fizikai erőlét tényleg nagyon fontos, ha valaki ki akar kerülni! A " vasalós" sztoritól csak annyit hogy megtörtént sőt sokkal durvább dolgokat is megengednek maguknak!És másokkal ellentétben én tudom mivel a párom légiós és mai napig itt élek vele Nimesben! Ez a tévhit hogy a légiósok kattantak! Van köztük sajnos de az már alapból nem volt tiszta személyiség amikor idekerült és igen ilyen embert is ismerek! Ha tényleg légiós akarsz lenni lelkiekben is készülj rá! Az egyik hozzászólonak üzenném és remélem elolvassa, hogy addig nagy a szája valakinek amig ki nem probálja és nem önmagunkból kellene kiindulnunk! Megnézném, hogy ő meddig birná csak a kiképzést! Ismerek egy már igaz 19 éves angol srácot akinek lassan 2 év szervíze van és mai napig nagyon jól bírja, sőt... Az egész ezredből ő a negyedik legjobb futó! Akkor miről beszélünk??? Ez nem kor kérdés! Ha valami kérdésed van szívesen vàlaszolok üdv.: egy légiós feleség
2012. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 helgus23 válasza:
Ha egy kicsit is utána néztél volna, meg főleg ha egy kicsit is komolyan érdekelne téged, akkor erre tudnád a választ, és már más kérdéseken törnéd a fejet ezzel kapcsolatban
2012. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!