Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar Honvédség, mik a...

Tíííbor kérdése:

Magyar Honvédség, mik a vélemények?

Figyelt kérdés

Nemrég megkérdeztéktőlem, hogy elmennék-e katonának.(Ezen egyébként sokat gondolkodtam is) Én erre helyeslő válasz adtam, mert szerintem egy katona rendezett, erős,kemény és nem utolsó sorban hazafias ami talán az egyik legszebb dolog-e földön. De sok más kérdés is felmerül a Magyar Honvédséggel kapcsolatban. Sokan elég gyengének és a föld hadseregei között talán az egyik (hogy egy néhány ismerősöm által használt szóval éljek) gay(köcsög)-ebb.

Noss nektek mi a véleményetek erről?



2012. ápr. 3. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos valóban nem tartozik az élmezőnyben, de sajnos van egy olyan tipikus magyar mentalítás, hogy ami itthoni az szar, stb. Én romániai vagyok és bátran elmerem neked mondani, hogy a Honvédség messze a román haderő felett ál, úgy ahogy a szlovákoknál és ukránoknál is jobban van felszerelve (Ukrajna és Románia előnye csak annyi, hogy nagy országok, így nagy a hadsereg is). Amúgy a Bercsényi László KMZ szerintem egy jól felszerelt elit alakulat, ha lehetőségem lenne rá én is szívesen szolgálnék a kötelékében. Szerintem ha úgy döntesz, hogy katona leszel, próbálkozz meg a Bercsényibe bekerülni, kemény a "felvételi", de megéri megpróbálni.
2012. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vagy gondoljunk csak bele a rohamlövészekbe ők is nagyon kemény kiképzést kaptak, bár magyar vagyok szerintem a román hadsereg erősebb mint a magyar :S ( sajnos nehéz beismerni) de a szlovák haderő ezerszer gyengébb nálunk, se helikopter, se tankok, a tüzérségük minimális és a Mig-29-et is nemsokára kivonják tehát a légterük védtelen ehhez képest a magyar légtér a világ legbiztonságosabb helye
2012. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A románoknál úgy képzeld el, hogy gyakorlatilag nincs légierő. MIG-21 gépeik vannak, melyek - valljuk be - már jócskán elavultak. A TR-85 tankjaik a T-55 kissé modernizált változatai. Harci helikoptereik pedig szintén rossz állapotban vannak (néhány darab Puma). Ezzel szemben a magyaroknak Gripenjeik, T-72 tankjaik (melyek még így is elavultak) és Mi-24 harci helikoptereik vannak.


Kézifegyverek szintén kb egy szinten állunk, ők is Kalasnyikovokat és PKM géppuskákat, valamint szintén elavult RPK-74 golyószórókat használnak. Egyedül a "Vultur" különleges zászlóalj van jól felszerelve, azok kaptak MP-5 géppisztolyokat, Minimi géppuskákat és G36 gépkarabélyokat. Viszont a magyar KMZ sem áll rosszul fegyverzet terén: a pontos felszerelés sajnos nem publikus adat, de annyit lehet tudni, hogy használnak M4A1 Sopmod gépkarabélyt, MP-5 géppisztolyt és M249 géppuskát is.

2012. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hüm...
2012. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a magyar honvédség nincs jol felszerelve a KMZ igen de az csak egy alakulat de egyébként edzettség szempontjábol nem gyenge sőt.. eszközök és ellátás szempontjábol eléggé alul múlják a magyar átlagot is :D
2014. júl. 29. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A magyar honvédség lebecsülése enyhén gáz dolog. Sőt, hülyeség. Az eddzés kemény, és moderizált eszközöket vész esetekben alkalmaznak. A KMZ ennél még durvább.
2014. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
magyar hon-v-é-d-s-ég folyamatosan leépül míg a többi hadsereg fejlődik amúgy nagyon rossz aki azt mondja jó valószinüleg katona jelenleg is és már átmosták az agyát voltam én is bent és elég rossz hidd el vészhelyzetben meg hogy használsz vmit amit sosem tanultál meg kezelni :D ne viccelődjünk már :D fegyverzet s-z-ö-rnyű némely ember hátán esik szét az ak a szó szó szoros értelmében edzettség szinten hát úgy fizikailag egész jó azt bátran állíthatom h nem gyenge de hiába valószínű egy háborúban ugyan számít hogy tudsz futni szökelni épület harcászatot hogy vívod de az igazság az h nem sokra mész vele ha 1 épp kézláb használható eszközöd sincs meg nem volt pénz lőszerre vagy bármire hogy megfelelő kiképzést kapjál szóval a legtöbb katona elhiszi h eszeveszett módon kivan képezve de a béka hatsoja alatt sincs amúgy az egész egy nagy pénzügyi lehúzás volt nekem a katonák tarkabarkába öltöznek mindenki más cuccban más terep szinű málha mellényel meg mindennel mert a honvédség arra nem képes h egy ny-ek-en-yók-a málhazsákot álljon pl a katonáinak vagy csak egy Valamirevaló kulacsot vagy egy fekete kötött sapkát vagy bármit ha leszerelsz mindent visszakérnek talán csak a használt zoknidat nem de sztem ha nem lehetne elkapni tőle semmit azt is visszakérnék az altisztek meg a tisztek hatsoja azért fényesebben áll mint a közkatonáké bár ők ezt szeretik eltitkolni és megjátszani a nagy veterán hazafit némi ka-mu tiszteletért más hadseregnél pl franciáknál hozzád vágják az összes cuccod még akkor is ha kiraknak :D 1 nagy zsák cuccot hozol el így is úgy is nem tudom mit lehetne még mondani a magyar honvédség egy rakat marhatrágya hogy szépen fogalmazzak a gyakori kérdések miatt :D aki meg ennek az ellenkezőjét mondja vagy katona vagy valami haverja az mert hogy a katonáknak kötelességük jó benyomást kelteni a magyar honvédségről a magyar civilek között agymosás alapkiképzésen 1.óra
2015. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!