Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha te dönthetnél, melyik...

Ha te dönthetnél, melyik gépkarabélyt rendszeresítenéd a honvédségnél, és miért éppen azt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 17:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem gyártják, de sok országban igen.

Az AK-100-as sorozata a kilencvenes évek óta létezik, és folyamatos gyártásban van.

Az, hogy már nem gyártják, nem azt jelenti, hogy nincsenek raktáron gyári zsírban új fegyverek, amik még 50 év múlva is új fegyverek lesznek a védőcsomagolás miatt.

2012. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Előre a válaszom lehet furcsa lesz akik a 21.századhoz vannak szokva.De én ezeket rendszeresítemém:PPSh-41 géppisztoly ,Mosin Nagant 91/30 (mint sniper puska-ként is) És egy AK-63 ami most van ezeket de ez csak az én véleményem
2012. ápr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó..........ezt te sem gondolhattad komolyan
2012. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
az akm a legjobb fegyver a világon a szar m16 hozzá képest sehol sincs azért ez mert:kakaskésleltető,könnyebb gyártás a lemeztokmiatt és 7,62×39mm
2012. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Utolsó !

Kakaskésleltető az AR-15(de gondolom te csak M-16-ként ismered) családban is van.

Valójában mérnökileg sokkal érdekesebb egy AR-15, mint egy AK változat, de használatra természetesen AK a kettő közül.

Ugyanakkor próbálj ki egy 7,62x39 meg egy 5,56x45 fegyvert...ne csak egyet, mert Discovery alapján nemtudsz véleményt alkotni, ahogy azt láthattuk.

7,62x39 erősebb, de, ha eltalál, csak átmegy...összevarrnak kész...

5,56x45 laposabb röppálya, gyorsabb...de instabil, ami miatt ha betalál bugdácsolni kezd és pörög a testben ami óirási roncsolást okoz, nagyobbat, mint a 7,62, ami csak átsuhan.

Lemeztok miért olyan nagy szám?? Nem értem, akkoriban már csak a vz.58 gépkrabély tokját marták..Az AR15-é meg könnyűfém-öntvény, ha jól tudom, bár korai széria ugyanúgy mart lehetett, mint az eredeti AK47.

Harci helyzetben jobb az AKM, de nem azok miatt, amiket te irtál!

2015. júl. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!