Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha te dönthetnél, melyik...

Ha te dönthetnél, melyik gépkarabélyt rendszeresítenéd a honvédségnél, és miért éppen azt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

AK-47, AMD-65, /kalasnyikov változatai/.

Könnyen kezelhető, igénytelen, nagy tűzerejű, olcsó, nem mellékesen van belőle a Magyar Honvédségnél is.

2012. febr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
AK-102, infrabakkal, infrabakra rögzíthető tok fölötti picatinny sínnel, ACOG-gal, PAQ-2-vel, picatinny sínes előaggyal, használható hüvelykujjas tűzváltóval (GALIL rendszer).
2012. febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Amd, AK-->kiöregedtek, ergo fizikailag vannak már szét. Én a Heckler und Koch termékeit favorizálnám.
2012. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kalasnyikov és variánsai SOHASEM öregszik meg !!!

ak-63, amd-65 amp-69, ak-107 bár ha annyira ak-107 akkor inkább ak-63MF ( de végülis ugyan az )

2012. febr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

3. én voltam, elfelejtettem indokolni:

- NATO kaliber (5,56x45).

- AK rendszer = megbízhatóság, nem kell nagy átképzés a katonáknak, fegyverjavítóknak, stb.

- az irányzékok, amiket írtam modernek és jól használhatóak.

- hüvelykujjas tűzváltókar=jobb ergonómia

- még hozzátenném a zárakasztót, amit be lehetne éppíttetni.

2012. febr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Dehogynem... ha van használva igenis elkopik. Itt nem 5-10 évről beszélek. Van olyan 20-30 éves AK amelyiknek úgy szét van a huzagolása mint állat. Van olyan is ami meg 800 méterről is kilövöd a thááálibot :D.. Egy idő után modernizációra van szükség. Nato lőszer 1x (bár ez vitatott) másrészt.. De ok legyen modernizált AMD.. Inkább a többi fegyverrel van a gond. Mesterlövész puska? Modernebb csapat támogató géppuskák? Na az az mi már manapság hiányzik.
2012. febr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mesterlövész puska:

- Szép mesterlövész puska (sajnos egyetlen normális videót vagy cikket sem találtam róla, pedig bemutatón már láttam a fegyvert)

- Gepárd-család ( [link]


A nehézgéppuskák közül az amerikaiak is az ősöreg Browning M2HB-t használják és gyártják már 1933 óta (az eredeti M2-t pedig 1921-ben rendszeresítették), úgyhogy kora ellenére ezt sem lehet igazán elavult fegyvernek nevezni. Ami bevált, az bevált, csiszolni lehet, de amíg nem jön valami 200%-os, addig használjuk.

Az AK bevált, hatékony, és fejleszthető (lásd a leghíresebb koppintásokat, mint a finn Valmet, vagy az izraeli GALIL).

2012. febr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Dehogynem... ha van használva igenis elkopik. Itt nem 5-10 évről beszélek. Van olyan 20-30 éves AK amelyiknek úgy szét van a huzagolása mint állat."


Ki mondta, hogy az ősrégieket kell használni?! A mai napig gyártják, még talán a lámpuskagyár is /FÉG/.

2012. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
FÉG már csődbe ment,nem gyártják.
2012. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Galil ace, hk g3,
2012. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!