Ha légi csapást még Izrael Iránra, akkor hogya nfolytatódnak a dolgok?
Ma olvastam az újságban (Kisalföld - GYMS megye legfőbb újsága, ergó hihető amit írnak benne), hogy mivel idén már a 2. erődemonstrációját tartja Irán (hadihajókkal kel át a Szuezi-csatornán), ezért Izrael elméletileg légi csapást szeretne rá mérni, és ebben nem kéri az USA segítségét.
Mi lenne, ha a hónapokban (ezt írták) a zsidó állam betámadná Izraelt? Mit indíthat ez el? Ki lépne be és milyen oldalra?
Szerintetek mi lenne a folytatása a dolognak?
(Aki kötekszik a hírben, annak akár le is fényképezem -.-'(
Izrael egyaltalan nem agressziv, Izrael az ellene inditott tamadasokat verte vissza - sikeresen.
Az irani vezetok viszont Khomeini (azaz 1979) ota egyfolytaban Izrael eltorleserol beszelnek. Gondolom erre nem kell bizonyitek, de ha valaki azt gondolja, szivesen idezek PERZSA es ARAB nyelvu beszedeket toluk.
Mar tenyleg unom, hogy az izraeli atomfegyverrel jonnek.
Eloszor is nem biztos, hogy van nekik, bar ezt en sem hiszem.
A NEMZETKOZI JOG-ot IIRAN serti, mert o HAZUDIK.
Iran alairta az atomsorompo egyezmenyt. Izrael nem irta ala, azt mondta semmi kozotok az en kulonbozo fejleszteseimhez.
Namost a kerdes az, hogy Iran mi a fenenek irta ala? Tobb oka is volt ra. Egyreszt o igy jofiu, aki ugye nem is akar atomfegyvert. De ez a kissebbik ok. A lenyeg:penz.
Ugyanis azok az orszagok, akik alairtak, hogy nem fejlesztenek atombombat, es ennek ellenorzeset is megengedik, rengeteg anyagi elonyben reszesultek. Az atomenergia ipar kifejlesztese ugyanis milliardszor milliard eurokba kerul. Az alairoknak ezt a befektetest nem kell kifizetniok, olcson, keszen kaptak ilyen technologiat. Es nem csak az atomenergia-iparhoz kapnak segitseget, hanem a bekes urkutato programokhoz is.
Ha Iran nem sajat magat akarja bombazni, hanem mondjuk Iztraelt, Nemetorszagot, Magyarorszagot vagy az USA-t, akkor ugye nem eleg az atombomba, hanem olyan eszkozre is szuksege van, ami ezt a bombat hosszu tavra celba is juttatja. Vannak nemzetkozi programok es szervezetek a vilagurkutatasra - azaz urallomasok es egyebek telepitesere az urben. A szervezetek elsosorban francia es USA kutatasi eredmenyekre tamaszkodnak, es termeszetesen csak azon orszagok vehetnek reszt benne, akik az atomsorompo egyezmenyt alairtak. Ezekben a szervezetekben Iran aktivan reszt vesz - a bibi csak ott van, hogy ugyanezek az irani szakertok az Iszlam Forradalmi Haderoben katonai rangot is viselnek.
Iran - nemzetkozi tamogatassal - 2005-ben lotte fel az elso muholdjat, amelynek - hivatalos - celja a mezogazdasaggal kapcsolatos idojarasi viszonyok tanulmanyozasa volt. A "baj" kb egy evvel kesobb kovetkezett be, amikor Talbazara admiralis buszken jelentette ki, hogy a muhold kituno, katonailag fontos felveteleket keszit az egesz Kozel Keletrol es Kelet-Europarol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!