Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha légi csapást még Izrael...

Ha légi csapást még Izrael Iránra, akkor hogya nfolytatódnak a dolgok?

Figyelt kérdés

Ma olvastam az újságban (Kisalföld - GYMS megye legfőbb újsága, ergó hihető amit írnak benne), hogy mivel idén már a 2. erődemonstrációját tartja Irán (hadihajókkal kel át a Szuezi-csatornán), ezért Izrael elméletileg légi csapást szeretne rá mérni, és ebben nem kéri az USA segítségét.


Mi lenne, ha a hónapokban (ezt írták) a zsidó állam betámadná Izraelt? Mit indíthat ez el? Ki lépne be és milyen oldalra?

Szerintetek mi lenne a folytatása a dolognak?



(Aki kötekszik a hírben, annak akár le is fényképezem -.-'(


2012. febr. 20. 20:22
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Bocsánat, úgy akartam írni a 2. bekezdésbe, hogy ...ha a zsidó állam betámadná Iránt*

Továbbá bocsi a hibákért, már sötét van :D

2012. febr. 20. 20:23
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

Az első lépést biztosan lehet tudni. Az akció eleve kudarc lenne, mert a zsidó állam ereje kevés ahhoz, hogy igazi csapást mérhessen Iránra, és már az iráni légtérben is súlyos veszteségeket szenvedne az iráni légierőtől és légvédelemtől.

Az első lépés iráni részről valószínű a rakétatámadás lenne Izrael ellen. Ami azért gond, mert Vaskupola ide, vagy oda, a zsidók jelentős része a nagyvárosokban él, és az iráni rakéták könnyedén elérik Tel-Avivot és nincs az a rakétapajzs, ami 100%-os pontossággal üzemel. Se a rakétapajzsot, se az iráni rakétákat nem próbálták még ki élesben, ezért mindkét oldalról be kell számolni a hibaszázalékot.

Alvó iráni ügynökök ezrei aktivizálnák magukat - egyelőre csak Izraelben - és követnének el merényleteket, robbantásokat az izraeli katonai, rendőri és a civil célpontok között is.

És innen a további lépés kiszámíthatatlan. Elhúzódó regionális háborútól kezdve akár a világháborúig (először csak a Közel-Kelet, majd a Kaukázus, aztán Dél-Ázsia, majd Európa) sokféle lehetőség áll fenn. Csak az Egyesült Államokon múlik most mennyire tudja megfékezni a kutyáját...

2012. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem "betámadná", hanem megtámadná.

Nem "kötekszik", hanem kételkedik.

Ezek nagyon szúrták a szemem.

2012. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

"Az első lépést biztosan lehet tudni. Az akció eleve kudarc lenne, mert a zsidó állam ereje kevés ahhoz, hogy igazi csapást mérhessen Iránra, és már az iráni légtérben is súlyos veszteségeket szenvedne az iráni légierőtől és légvédelemtől."

Azért ez nem olyan biztos. Emlékezz vissza, hogy Izrael már megvédte magát többszörös túlerővel szemben is, akkor mikor szinte mindenhonnan megtámadták őket. Bombázta már ő sikeresen Irakot (amikor annak a helyi viszonyok között az egyik legmodernebb hadserege volt), illetve 5 éve Szíriát. (Tanultak ebből, és pont emiatt vannak szétszórva Irán atomlétesítményei.)

De Iránnak még mindig 70-es, 80-as évekbeli légiereje van, Izraelnek sokkal modernebb gépei vannak, ráadásul létszámfölényben is vannak. Korábban már bemutatta Izrael, hogy milyen koordináltan megy nála a támadás: először megbénítja, megsemmisíti a radarokat, irányítóközpontokat, utána jön a nagy bombázás.


"Az első lépés iráni részről valószínű a rakétatámadás lenne Izrael ellen. Ami azért gond, mert Vaskupola ide, vagy oda, a zsidók jelentős része a nagyvárosokban él, és az iráni rakéták könnyedén elérik Tel-Avivot és nincs az a rakétapajzs, ami 100%-os pontossággal üzemel. Se a rakétapajzsot, se az iráni rakétákat nem próbálták még ki élesben, ezért mindkét oldalról be kell számolni a hibaszázalékot."

Ebben igazad van, ez veszélyt jelent.


"Alvó iráni ügynökök ezrei aktivizálnák magukat - egyelőre csak Izraelben - és követnének el merényleteket, robbantásokat az izraeli katonai, rendőri és a civil célpontok között is."

Nem irániak azok, hanem az Irán által támogatott Hezbollah és Hamasz emberei. Ők viszont biztos, hogy megint zavargásokat keltenének, bombákat robbantanának, rakétával lőnék Izraelt, mint azt már sokszor megtették korábban.

De ha már itt tartunk, eddig mintha a zsidók lettek volna jobbak a black opsban (Stuxnet, atomtudósok halála, rejtélyes robbanások), nem az irániak...


"És innen a további lépés kiszámíthatatlan. Elhúzódó regionális háborútól kezdve akár a világháborúig (először csak a Közel-Kelet, majd a Kaukázus, aztán Dél-Ázsia, majd Európa) sokféle lehetőség áll fenn. Csak az Egyesült Államokon múlik most mennyire tudja megfékezni a kutyáját..."

Itt sokkal inkább az a kérdés, hogy ki hova áll. Nem olyan egységes az a Közel-Kelet sem, ha Izraelről és Iránról van szó. A szaudiak ki nem állhatják az irániakat, a szokásos síita szunnita ellentét is bejátszhat, hát még az arab-perzsa. Irán szeretne a Közel-Kelet vezető országa lenni, és ezt sokan nem nézik jó szemmel.

(Bizonyos szinten ebből a helyezkedésből sok minden következik majd. Ki engedi át Izrael gépeit a légterén a bombázáshoz? Nyíltan, vagy csak titokban? Hadüzenetnek veszi az átkelést, ha Izrael nem kér engedélyt? Stb...)

A nagyhatalmak közül pedig nem sokan támogatják Iránt, az megy a saját feje után. Bár Oroszország szereti a perzsákat, mert az egyik legnagyobb fegyvervásárlójuk, és a kínaiak is vesznek tőlük olajat. De ettől még nem nézik ők sem jó szemmel az atomprogramot, háborúban az olajvezetékek is megsérülhetnek "véletlenül".

2012. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Csak néhány érdekes adat a légierőhöz:

Irán:

Név Gyártási év darab

F-14A Tomcat 1974–1979 44db (ebből 25 üzemel)

Dassault Mirage F1 1991 (73-as tervezésű) 10db

Mig-29C/UB 1983 tervezésű 25db

F-4D/E Phantom II 1960s 65db

F-5A/B/E/F 1965 75db

HESA Saeqeh 2007–present 5 v. 24db

F-7M Airguard (gyakorlatilag Kína MIG-21-es verziója) 20db

Sukhoi Su-25 81-es tervezésűek 13 db


Izrael:

Boeing F-15 Eagle 1976-os tervezés 58db

Boeing F-15E Strike Eagle 1988-as tervezés 25db

General Dynamics F-16 Fighting Falcon 1978-as tervezés 323db

2012. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Miért, Izraelnek nem 80-as évekbeli technikája van? Az iráni légvédelmet pedig össze sem lehet hasonlítani az irakival, szíriaival.

A jom kippuri háború meg már majdnem 40 éve! Azóta rengeteget változott a világ és Izrael ellenségeinek a haditechnikája és taktikája. Ez a 2006-os 34 napos háborúban egyértelműen bebizonyosodott. Izrael számára óriási blama volt, stratégiai célját nem érte el, annak ellenére, hogy a Hezbollahot meggyengítette. És az csak a Hezbollah volt és be kellett vetni a tartalékokat. Azt is érdemes tudni, hogy Iránnak ami haditechnikája van, 100%-ig ismeri, egy része saját fejlesztés! Ez óriási előny mondjuk azokhoz képest, akiknek volt mondjuk 2 hónapjuk megismerni az új harckocsit, a modernebb fegyverekhez pedig külföldi szakértők kellenek.

Izrael óriási veszteségeket könyvelne el az iráni légtérben ez borítékolható. A perzsák nem a levegőbe beszélnek, azok az izraeli gépek könnyű prédák lennének számára. Sokan nagyon lebecsülik a perzsákat, alaptalanul, ők már nem a dzsungel mélyén harcoló, fákról ugráló, barlangban lakó, kőkorszaki emberek. De képesek úgy harcolni is...

2012. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 PengeDS válasza:
Nem kellene annyira lebecsülni Irán haderejét. Nagyon felfejlödött az utóbbi években,és képes megfelelö válaszlépésekre. Igaz légiereje alulmaradna, izraellel szemben, de a tavolsag a vedő eselyeit javitja, szoval legicsatazni nem nagyon volna idejuk a bombak ledobasan kivül hacsak nem akarnak iráni légtérben tankolni,itt irán kerülne fölényben saját légterében több gépet tud felsorakoztatni mint Izrael es ehhez jönnek a földi légvédelmi rendszerek.Az 1. válaszlépés valószinü rakétatámadás lenne amiből van neki bőven. A perzsa-öböl vizeit is képes megvédeni, több száz kismeretü modern támadó hajóval rendelkezik amiket saját maga gyárt és tud pótolni. ezenkivül figyelemre méltó tengeralattjáró flottaval (kb.30db) is rendelkezik amiket szinten önállóan gyárt, bár jó részük csak "mini" tengeralattjáró, de nehezen észrevehetök és sekély vizekben könnyen egérutat találnak támadás után. A szárazföldön ugyancsak Irán van létszámfölényben. A többi a szövetségeseiken múlik. Az Irak-Iráni háborúban az USA irak szövetségese volt mégis szállitott fegyvereket Iránnak a 8éves háború során szóval az USA nagy köpönyegforgató. Kina és oroszország is mindkét félnek szállitott.
2012. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"Igaz légiereje alulmaradna, izraellel szemben, de a tavolsag a vedő eselyeit javitja, szoval legicsatazni nem nagyon volna idejuk a bombak ledobasan kivül hacsak nem akarnak iráni légtérben tankolni,itt irán kerülne fölényben saját légterében több gépet tud felsorakoztatni mint Izrael es ehhez jönnek a földi légvédelmi rendszerek."

Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem azt mondom, hogy Izraelnek nem lenne vesztesége, hanem azt, hogy biztos győzne.


"A perzsa-öböl vizeit is képes megvédeni, több száz kismeretü modern támadó hajóval rendelkezik amiket saját maga gyárt és tud pótolni. ezenkivül figyelemre méltó tengeralattjáró flottaval (kb.30db) is rendelkezik amiket szinten önállóan gyárt, bár jó részük csak "mini" tengeralattjáró, de nehezen észrevehetök és sekély vizekben könnyen egérutat találnak támadás után."

Ezek inkább csúnya kellemetlenséget tudnak okozni, olyanok, mint a gerillák, de igazi háborúra nem alkalmasak. Ha bemenne oda mondjuk az amerikai haditengerészet, akkor bár hajó megsérülne, de nagyon kicsi az esélyét látom annak, hogy jelentős veszteségeket okozzanak.

Ami viszont már problémásabb szerintem, az a 3 Kilo osztályú tengeralattjáró - egyszerűen más kategória, mint a minik.


"A szárazföldön ugyancsak Irán van létszámfölényben. A többi a szövetségeseiken múlik."

Szárazföldi háborúra nagyon nem látok az első körben (Izrael vs. Irán) esélyt, mivel nem határosak egymással a felek.


"Az Irak-Iráni háborúban az USA irak szövetségese volt mégis szállitott fegyvereket Iránnak a 8éves háború során szóval az USA nagy köpönyegforgató. Kina és oroszország is mindkét félnek szállitott."

Izrael meg Iránt segítette, mert akkor Irak nagyobb veszélyt jelentett rá. Nem köpönyegforgatás ez, hanem a változó erőviszonyok között folytatott politika :)

2012. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 PengeDS válasza:

"Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem azt mondom, hogy Izraelnek nem lenne vesztesége, hanem azt, hogy biztos győzne." - Csak légi harcban nem tudnák "legyőzni" Iránt ,bár biztosan végrehajtanának sok sikeres támadást.

"Ezek inkább csúnya kellemetlenséget tudnak okozni, olyanok, mint a gerillák, de igazi háborúra nem alkalmasak. Ha bemenne oda mondjuk az amerikai haditengerészet, akkor bár hajó megsérülne, de nagyon kicsi az esélyét látom annak, hogy jelentős veszteségeket okozzanak.

Ami viszont már problémásabb szerintem, az a 3 Kilo osztályú tengeralattjáró - egyszerűen más kategória, mint a minik. " - es lassan elkeszülnek a Qaaem osztalyu tengeralattjaroik is 4db gyartas alatt es tervben ez már nem mini es nagyon modern ahogy a mini Ghadir-osztaly is ,es igen ezeket ilyen háborúra tervezték. Tudom hogy nem hataros a ket orszag egyedul izrael nem kepes szarazfoldi tamadasra, a politika pedig köpönyegforgatás egy idoben segitette szövetségesét és ellenségét

2012. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%

Izrael mar evek ota var a tamadassal, mert szeretne elkerulni a haborut, es ad eselyt a gazdasagi szankcioknak - bar hinni nem hisz benne.


Felmerul a kerdes:

Ha Izrael mar vagy 7-8 eve figyelmeztet az keszulo irani atomra - marpedig tessek megnezni regi ujsagokat, hogy a MOSZAD mar reg tud ezekrol a fejlesztesekrol - akkor miert nem tamadott korabban, amikor az iraniak meg nagyobb hatranyban voltak.

Nos, a valaszt mar sokszor megadtak az izraeliek, mind politikusok, mind vezeto katonai szemelyisegek: azert, mert Izrael az atomfegyver-gyarto uzemeket fogja tamadni, ezzel szemben Iran CIVIL VAROSOKAT tamad.

Es ezt ti is tudjatok, hisz az elozo hozzaszolasokbol ez nyilvanvalo.

Itt a nagy Iran-partiak nem kovetkezetlenek kisse? Amikor a Hamasz lo izraeli civileket Gazabol, es erre Izrael a Hamaszra tamad, es mivel a Hamasz a lakossag kozott tartja fegyvereit, tamaszpontjait - szukseg szeruen serulnek civilek - akkor nagy a siras-rivas, hogy szegeny artatlan palesztin civilek.

Ha Iran korrekt lenne, akkor az izraeli HADSEREG eroforrasait tamadna, nem Tel Avivot. Errol itt egy elitelo szot sem hallottam.

2012. febr. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!