Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A középkori csatákban hogyan...

A középkori csatákban hogyan különböztették meg egymást a felek?

Figyelt kérdés
Hiszen mindenki páncélban volt...
2012. jan. 6. 17:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

De nem mindenki egyformában. Akkoriban még nem igazán volt szabvány, plusz mindenkin voltak mindenféle színes, esetleg címeres cuccok, amik arra az oldalra voltak jellemzők, ahol harcoltak.

A rögbipályán is mindenki mezben van, mégis tudják ki melyik csapatban játszik.

2012. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Kb. így:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Akkoriban a lopakodás, lesből támadás, álcázás még nem volt olyan jelentős, mert a hadvezér sem tudta vezetni a seregét, ha nem látja és/vagy nem tudja megkülönböztetni az ellenségtől.

Meg hát ugye tényleg nem lett volna praktikus, ha a katonáid elkezdik egymást lekaszabolni. :)

2012. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az előzők jól írták, az összes alattad harcolón a te címered volt, így könnyű volt megjegyezni, hogy ha az ellenségnél egy szövetséges nemes pajzsa van, az nem ellenség.
2012. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pro Patria ***** válasza:
37%
A nemesek és lovagok viseltek címert, de az egyszerű harcosok nem hiszem...
2012. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rájuk is volt felfestve valami, ha rosszul tudom akkor azt lehet még elképzelni, hogy a a nemesek emberei összeszokottak voltak, és mivel mindenkinek meg volt a saját helye a harcban, ismerték egymás felszerelését,hangját és arcát, nem mentek túl messzire egymástól. Esetleg a zászlóhordozók körül maradtak.


Bevallom, én is gondolkoztam már ezen, de semmire nem jutottam.

2012. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pro Patria ***** válasza:
66%
Az is érdekes, hogy manapság hogyan lehetne megkülönböztetni két terepruhás katonát a harcban...
2012. jan. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó kérdés. De valszeg a címeres mond jót. De pl. láttam ilyen filmet, II. világháborúban harcoló katona mesélte, hogy csak a sisak alapján különböztette meg. Ha olyan volt a sisak, egyből lőtt.

De érdekes kérdés, és feldobtad ezt a rovatot kicsit vele a sok unalmas politikai lőzung mellett.

2012. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Könnyű, mert a két sereg több száz méterre van egymástól, ráadásul kevés ember harcol egyszerre(10-20 ember van kb. együtt, szóval még az arcát is ismeri) ráadásul ha 500-an vannak is egy barakkban, akkor is megjegyzik a másik arcát.
2012. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt a színek. Nem csak a pajzs volt az élő heraldikában. A páncél felett viseltek ruhát - látható pl a Képes Krónikában is. Ez egyrészről védte és takarta az illesztéseket rejtve a páncél gyenge pontjait, másrészről rövid idő alatt kialakult belőle a címerkabát, ami teljes testen viselt címert jelent - szintén látható a Képes Krónikában (angolul mai napig "coat of arms" a címerre a kifejezés, ami szó szerint fegyverkabátot jelent). Aztán ez a színes ruházat megmaradt egész az első világháborúig.

Ezeken kívül elterjedt volt még a különféle szalagok használata (később a lovagi tornákon maradt meg).

Azt még hozzá kell tenni, hogy csak a lovagok voltak páncélban. Egy lovagra meg kb 10-30 fegyveres jutott még. Ők voltak a tömeg. Csak részben viseltek vértet, vagy csak párnázott ruhát. viszont fegyverkabátja mindnek volt, az ura címerével.

2012. jan. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Így már világos, köszönöm mindenkinek!
2012. jan. 7. 09:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!