Háború a föld jövőjéért, te eggyet értesz vele?
(bővebben lent)
Figyelt kérdés
Mondjuk Európa összefog és épít egy gignatikus,szupermodern hadsereget és a föld legszennyezőbb országait(USA,kína...stb)erővel kötelezi h azonnal minden szennyező gyárat állítson le majd ezután a világ többi országát is.
Ha így mindenkit erővel kötelezünk akkor a váltás nem lenne eggyáltalán veszteséges nem?
Mert ha megtiltjuk az olajat és egyéb szennyező nyersanyagokat akkor kénytelenek a tisztábbat használni nem és mivel mi szabjuk ki így minden viszonyítási alap(érték) Európához mérten lenne.
Tehát az életjoguk is Európai irányítás alatt lenen akkor nem lenne drága.
"Az a politika miatt, van. Nem éri meg nekik odamenni"
Hát én is pont ezt mondtam, nem éri meg odamenni.
"Az űrbizniszben rohadt nagy lehetőség van anyagilag és lesz is aki kihasználja."
Az előbb írta, hogy nincs értelme odamenni. Áruld már el, miért van ebben nagy anyagi lehetőség? Egyetlen egy jut eszembe, hogy esetleg lehetne nyersanyagokat kitermeli mondjuk a Holdról. Az egyetlen apró probléma abból adódik, hogy olyan drága a szállítás, hogy az sem fogja megérni jó ideig, pláne, hogy ez így is marad, amíg a Földön van akár egy gramm érc is.
2011. dec. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
22/31 anonim válasza:
Űrturizmus. Lehet még drága de a technológia fejlődik, bányászhatnak olyan anyagot is ami a földön csak nagyon kis mértékben fordul elő. Vagy egy másik ok az űrverseny szépen lassan újra feléled, és persze a magánszektor amiről már beszéltem.
Az embert mindig hajtotta a vág az ismeretlenbe, a felfedezéshez, ez most sincs másként, nem ragadunk le egy bolygón.
2011. dec. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
23/31 anonim válasza:
Űrturizmus? Ugye csak viccelsz? Erre elég röhejes alapozni. De most ha találnának is valami baromi ritka anyagot valami aszteroidán vagy bolygón... az még oké, hogy megéri ilyen dolgokat behozni mondjuk Afrikából, de nem gondolod, hogy veszteséges lenne egy több évnyi távolságra lévő helyről? Ez még nagyon a jövő zenéje.
2011. dec. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
24/31 anonim válasza:
Én nem is a jelenről beszéltem hanem a következő 100 évről. Nézd meg száz év alatt mennyit fejlődött a technika és szorozd be 1000-rel mert ennyit fog fejlődni a következő 100 évben.
2011. dec. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
25/31 anonim válasza:
Mondom, hogy ezt szajkózzák már kb száz éve. Nézd meg csak a régi scifiket, nagyon sokat találsz, amikben 2000 környékén már űrhajókkal járnak az emberek. Aztán igazából olyan nagyon elképesztő fejlődés nem történt azóta. Ugyan azokat az elveket kötéletesítgetjük, semmivel sem vagyunk közelebb az űr meghódításához. Az meg már csak hab a tortán, hogy az USA űrprogramja is döglődik.
2011. dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
26/31 asmosys válasza:
A technika fejlődésével nincs semmi gond. Remek ütemben halad. Ma is képesek lennénk utazni a Marsra, ha pusztán a technikai feltételeket nézzük. Tény hogy hatalmas befektetést igényelne, amit jelenleg semmi sem indokol. Ahogy annak sincs oka, hogy a Holdra járjunk. Kolóniákra, nyersanyagok felkutatása, kitermelése, szállítására sincs pillanatnyilag szükség. Ezek pusztán a látványos végeredmények. A munka neheze és csendes része ettől függetlenül halad, amennyire annak feltételei biztosítottak.
2011. dec. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
27/31 anonim válasza:
Nem a filmekre kell gondolni amikor elképzeled a jövőt, főleg nem a régi scifikre. A technológia mindig gyorsabban fejlődik mint az azt megelőző évben, ennyit kellene megérteni. Hidd el lesz kolóniánk, hogy mi okból az rejtély, az a biztos hogy lesz, már ha addig nem pusztítjuk ki magunkat. Én egy szóval sem említettem az USA-t, az űrutazás nem kell feltétlen összekapcsolni Amerikával, az űrprogramok újra beindultak, kialakulóban van egy újabb űrverseny. Ebben benne van Japán, Kína, Oroszország, Európa, és még sok más ország is, sőt az USA is összefogja magát szedni egy idő múlva. És már sokadjára mondom, de nagyon nem elhanyagolható a magánszektor fejlődése sem.
2011. dec. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
28/31 anonim válasza:
Ha ma a leg modernebb technikával felszerelt hadsereget állitanád is fel ez nem tudnád vághezvinni. Már a hadsereg létrehozása előtt egy olyan társadalmi, gazdasági fejlödés katonai függetlenség és technologiai váltás kellene(egy olyan technologia ami nem az elektromosságra épül) ami kilátásba sincs ˝még˝ . Mindez amig létrejöne elkellene Europának szigetelödnie ,hogy mindezt korrupcio mentesen külsö bomlaszto hatások nélkül menjen végbe. És mindezt ugy ,hogy Europa minden lakosa ezzel egyet értsen. Ha ezt megtudná csinálni Europa akkor háboru sem kellene mert mindenki ezt a példát követné. Te látsz erre eséjt ? Kényszerel nem lehetne ezt fenntertani mert az állando globális rend fentartás rengeteg energiát emészt fel ami deficites gazdaságot eredményez. Lásd CCCP. Ezt csak Isten tudja véghezvinni. Ámen.
2011. dec. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
29/31 anonim válasza:
"A technika fejlődésével nincs semmi gond. Remek ütemben halad. Ma is képesek lennénk utazni a Marsra, ha pusztán a technikai feltételeket nézzük. Tény hogy hatalmas befektetést igényelne, amit jelenleg semmi sem indokol. Ahogy annak sincs oka, hogy a Holdra járjunk. Kolóniákra, nyersanyagok felkutatása, kitermelése, szállítására sincs pillanatnyilag szükség. "
Igen, a technikai része nagyjából megvan az odaútnak. Még talán a visszaútnak is. Csak mindez nem úgy, hogy a legénységet biztosan életben is tudják tartani. Pláne ott egy kolóniát.
2011. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
30/31 anonim válasza:
"Ebben benne van Japán, Kína, Oroszország, Európa, és még sok más ország is, sőt az USA is összefogja magát szedni egy idő múlva. És már sokadjára mondom, de nagyon nem elhanyagolható a magánszektor fejlődése sem."
Japán, Kína, Oroszo. és az EU együtt nicnsen ott ahol az USA tart. A magánszektor maximum akkor fog megjelenni, ha lesz bármi haszna is az űrutazásnak, jelenleg a kutatások kívül semmi sincs és nem is várható egyhamar, hogy legyen. Nagyon el kell b.szni ezt a bolygót, hogy megérje kimenni a Marsra lakni vagy bányászni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!