Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetek szerződéses katona,...

Lehetek szerződéses katona, ha szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Egyszerű honvéd.
2009. máj. 7. 06:08
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Mostanában mivel elég nagy a túljelentkezés általában a szemüvegeseket nem veszik fel.
2009. máj. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De tiszt lehetsz, tehát ha ezt szeretnéd csinálni, akkor tanulás után lehetsz.
2009. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, menj el hozzád legközelebbi toborzóirodába, és érdeklődj. Nem az a döntő, hogy a honvéd nem a tiszt meg igen...

A ZMNE-re úgy tudom +/- 0.5D amid lehet, ha tiszt akarnál lenni.

A lényeg, hogy mit fogsz csinálni. Ha raktáros leszel, nem gond a szemüveg, vagy ha szakács, vagy írnok. Ha harcoló akarsz lenni, akkor nem lehet.

2009. máj. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor sajnos nem lehetek. Úgy gondoltam, hogy középiskola után jelentkeznék hadmérnöknek(katonai részbe, nem a polgáriba), de hát akkor ez is ugrott.

Köszönöm a válaszokat!

2009. máj. 7. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

úgy tudom, hogy a katonaságnál és a tűzoltóságnál nem lehetsz szemüveges a jelentkezéskor, de ha később azzá válsz, nem rúgnak ki. annyit viszont biztosan tudok, hogy haveorm jelentkezett az NBH-hoz, és elutasították, mert szemüveges.


Szerintem kérdezd meg a legközelebbi toborzó irodán. Amúgy ha megműtteted a szemed (kb 200 ezer forint), akkor már nem leszel szemüveges, és lehetsz katona.

2009. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szia! nem tudom aktuális-e még a téma,de a ZMNE-re +/-3 dioptria a határ... [link] itt megtalálsz mindent:)
2010. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
lehetsz, mert a honvédségbe is van egy csomó szemüveges csak jó fizikum kel hozá
2011. febr. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!