A II. VH-ban, hogy teljesítettek a Japán harckocsik?
A dzsungelben nem kell harckocsi,ezért nem is készítettek túl sokat és túl jókat.A többi kisebb ország: Magyarország:1-2 reményteli terv,külföldi gépek,de például a Zrínyi és Turán hatékonynak nevezhető,mert jól képzett személyzettel komoly gondokat okozhattak az ellenségnek.
Olaszország:könnyű tankok könnyűnek nevezve,könnyű tankok közepesnek nevezve.Egyetlen sikeres konstrukció a Semovente sorozat.
Románia:Minden felhasználható.Panzer 35(t)-ből TACAM és még pár hasonló konstrukció.Okosak voltak,a gyenge járműveket felszerelték ütőképes fegyverrel.
Lengyelország:Ígéretes kezdés,ami az oroszokéhoz hasonló(7TP=T-26 10TP=BT),de aztán nem kaptak elég időt a kibontakozáshoz.
Tévedsz, a golyófogó rész nem azt jelenti,hogy milyen szögben van döntve.Azt is tanultuk,hogy a T-34 egy nagyon megbízható harckocsi a valóságban pedig a korai változatai olyan megbízhatatlanok voltak,hogy tartalék váltórendszert szállítottak a hátsó részükre kötözve,mivel az eredeti elromlott gyakran még a frontra érkezés előtt(ezt képek,történészek bizonyítják),tehát amit az orosz harckocsikról tanultunk nem túl valósak.Sőt adöntött páncél feltalálása sem a francia SOUMA S-35 öntött tornya,lekerekített páncélja és az FCM-36 erősen döntött páncélja jóval előbb meg lett tervezve mint az orosz T-34-es.Tehát mielőtt az orosz megoldásokat isteníted ne felejtsd el,hogy korántsem ők találták ki ezen megoldásokat.
A japán harckocsikhoz:Érdekes szerintem,hogy a japánok a döntött páncélzatot nem "fedezték fel",pedig azt a harckocsik terén szintén nem túl sikeres olaszok és lengyelek is felfedezték.Ráadásul az is furcsa,hogy Japán Németországtól megszerezte a Me-163 és Me-262 repülőgép terveit,amik a repülőgépgyártás élvonalát képviselték(bár a Me-163 csak hajtóműve miatt),de harckocsiterveket nem kértek/kaptak,pedig ha megveszik mondjuk a nem túl drága Panzer IV ausf.H gyártási jogát,akkor egy a rövidcsövű Sherman-nél hatékonyabb harckocsihoz jutnak,ráadásul a német import hiánya sem okozott volna gondot,hiszen a japánok 75mm-es páncéltörő ágyúkból meglehetősen sok típussal rendelkeztek,motorjaik jók voltak,tehát egy kis ráfordítással egy japánosított Panzer IV megfelelt volna a japán igényeknek,főleg,hogy nem volt túl nagy méretű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!