Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. VH-ban, hogy teljesített...

A II. VH-ban, hogy teljesítettek a Japán harckocsik?

Figyelt kérdés

2011. szept. 8. 20:29
1 2 3
 11/22 elias ***** válasza:
90%
Még egy apró észrevétel: A legtöbb a japán harckocsi szegecselt kivitelű páncélzattal készült. Találat esetén a szegecs kötések könnyen leszakadtak ami komoly sérüléseket okozhatott/okozott a kezelőszemélyzet körében.
2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Jóvan de Japánnak dzsungelben kellet harcolnia(egy kcsit)de ott harckocsi nem igazán száguldozhatank
2012. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Jookoo ***** válasza:
90%

A dzsungelben nem kell harckocsi,ezért nem is készítettek túl sokat és túl jókat.A többi kisebb ország: Magyarország:1-2 reményteli terv,külföldi gépek,de például a Zrínyi és Turán hatékonynak nevezhető,mert jól képzett személyzettel komoly gondokat okozhattak az ellenségnek.

Olaszország:könnyű tankok könnyűnek nevezve,könnyű tankok közepesnek nevezve.Egyetlen sikeres konstrukció a Semovente sorozat.

Románia:Minden felhasználható.Panzer 35(t)-ből TACAM és még pár hasonló konstrukció.Okosak voltak,a gyenge járműveket felszerelték ütőképes fegyverrel.

Lengyelország:Ígéretes kezdés,ami az oroszokéhoz hasonló(7TP=T-26 10TP=BT),de aztán nem kaptak elég időt a kibontakozáshoz.

2012. aug. 24. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A Japán harckocsik tökéletesen működtek. A Japán technika azért nem volt utolsó. A fegyvereik prímák voltak, a repülők szintén ( a Zero-tól szerették összepisilni magukat az amerikaiak), a tankok meg ugyanolyan felszereltségű ellenfelekkel találkozhattak csak.
2013. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Jookoo ***** válasza:
55%
Hát ez nem teljesen igaz,hiszen Japán legfőbb hibája az volt,hogy fordítottan gondolkozott mint Németország:Minden pénz a flottához ment,így az A6M Zero is elavult egy idő után,pedig ha egy kicsivel több pénzt fektetnek a repülőgépekbe,akkor az A7M behozhatatlan előnnyel indult volna az F4F-Wildcat-ek ellen sőt még az F6F-Hellcattal szemben is előnyben lett volna.Tankoknál ugyanez a helyzet:amennyiben több pénzt áldoznak a harckocsiiparba akkor a gyenge Ha-Go és a Chi-Ha és a kicsit jobb,de még mindig elavult Shinhoto Chi-Ha helyére Chi-To és Chi-Ri típusú harckocsik kerültek volna,melyeknek a páncélzata nem lett volna világszínvonalú,viszont hosszú 75mm-es lövegük a Sherman harckocsikat már távolról megsemmisíthette volna. Mellesleg a japán tankok mindig hátrányban voltak,hiszen a Sherman frontpáncélja 51mm-es volt a Shinhoto Chi-Ha páncélzata pedig csak a lövegpajzsnál volt 50 mm egyéb helyeken a 25 mm körüli páncélzat volt jellemző.A Shinhoto Chi-Ha-nak 47 mm-es páncéltörő ágyúja volt,mely kaliberéhez képest hatékony volt,de a Shermanek 75mm-es lövegeihez képest rombolóerejük messze elmaradt.Ráadásul a japán mérnökök egy harckocsit szem terveztek igazán döntött páncéllal,a kialakításuk végig elavult volt,ami a Tiger-nél még megbocsájtható volt,hiszen 100mm mangántartalmú páncél az döntés nélkül is félelmetes védelem,de a max 50 mm-es hagyományos páncél esetében nagy hiba(Itt megintcsak visszatér a pénzkérdés,hiszen a speciális mangántartalmú páncél meglehetősen költséges,azonban megéri,hiszen a német harckocsik frontpáncélja pont emiatt a kis "bónusz" miatt volt szinte áttörhetetlen nem pusztán a vastagság miatt,de mint már említettem Japán nem kívánt tetemes összegeket áldozni egy modern harckocsizó fegyvernemre.).
2013. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%
na ez az ha nem szigetnyi rombolókra meg baromságokra költenek és a németek sem királytigriseket meg tigrisek 100 féle verzióját gyártják hanem párduc + vmi öntött tornyú orosz másolatot és a tigrisek csak megfélemlítésre akkor mindjárt előrébb lettek volna főleg amcsik ellen akik összesen ha 1 phersinget hoztak európába a sherman meg csak sherman
2013. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Jookoo ***** válasza:
Az öntött tornyú orosz másolat marhára nagy pocsékolás lett volna.Az öntött torony egyrészt drága,másrészt meg az oroszoknál azért vált be mert a hegesztési technikájuk pocsék volt.Németországban a hegesztésben világelső volt,emiatt igazából nem érte volna meg számukra áttérni a költségesebb technológiára,főleg,hogy az orosz tornyoknak volt golyófogónak csúfolt része,ami a lövedéket pont úgy terelte,hogy az a vékony tetőpáncélba csapódjon,ezt a gyenge pontot pedig a németek mindenképp ki akarták küszöbölni,emiatt kapott a Tiger II is szögletes tornyot és nem a lekerekített Porsche féle komponenst.
2013. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
naja viccből tanuljuk hogy az öntött torony esszenciális része volt az orosz páncélos győzelmeknek, no meg a számbeli fölény, de a tigris tornya is golyófogó volt szó szerint, és az öntött tornyot is meg lehet úgy szerkeszteni hogy jó szögben tolja a lövedékeket, ettől függetlenül él a tétel miszerint nem tigriseket kellett volna ilyen mennyiségben és 20 verzióban gyártani
2013. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem a német hanem a japán harckocsikról van szó. Tigrises kérdésből sok van szóval azok az észrevételek ha lehet oda menjenek köszönöm.
2013. júl. 19. 18:35
 20/22 Jookoo ***** válasza:
78%

Tévedsz, a golyófogó rész nem azt jelenti,hogy milyen szögben van döntve.Azt is tanultuk,hogy a T-34 egy nagyon megbízható harckocsi a valóságban pedig a korai változatai olyan megbízhatatlanok voltak,hogy tartalék váltórendszert szállítottak a hátsó részükre kötözve,mivel az eredeti elromlott gyakran még a frontra érkezés előtt(ezt képek,történészek bizonyítják),tehát amit az orosz harckocsikról tanultunk nem túl valósak.Sőt adöntött páncél feltalálása sem a francia SOUMA S-35 öntött tornya,lekerekített páncélja és az FCM-36 erősen döntött páncélja jóval előbb meg lett tervezve mint az orosz T-34-es.Tehát mielőtt az orosz megoldásokat isteníted ne felejtsd el,hogy korántsem ők találták ki ezen megoldásokat.

A japán harckocsikhoz:Érdekes szerintem,hogy a japánok a döntött páncélzatot nem "fedezték fel",pedig azt a harckocsik terén szintén nem túl sikeres olaszok és lengyelek is felfedezték.Ráadásul az is furcsa,hogy Japán Németországtól megszerezte a Me-163 és Me-262 repülőgép terveit,amik a repülőgépgyártás élvonalát képviselték(bár a Me-163 csak hajtóműve miatt),de harckocsiterveket nem kértek/kaptak,pedig ha megveszik mondjuk a nem túl drága Panzer IV ausf.H gyártási jogát,akkor egy a rövidcsövű Sherman-nél hatékonyabb harckocsihoz jutnak,ráadásul a német import hiánya sem okozott volna gondot,hiszen a japánok 75mm-es páncéltörő ágyúkból meglehetősen sok típussal rendelkeztek,motorjaik jók voltak,tehát egy kis ráfordítással egy japánosított Panzer IV megfelelt volna a japán igényeknek,főleg,hogy nem volt túl nagy méretű.

2013. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!