Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy katona mit dolgozik...

Egy katona mit dolgozik hétköznap?

Figyelt kérdés
Egy magyar átlag katona miért kapja a fizetését?Mi az az effektív munka amit végez napközben,a gyakorlatozáson kívül?
2011. aug. 8. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Tkp. nem csinál semmit. Azért kapja a fizetését, hogy ha majd kelleni fog, akkor legyen... Csakhogy a magyar katona már 500 éve azt mutatja, hogy amikor kell, akkor nincs - ugyanis 500 éve minden háborúját elvesztette.
2011. aug. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
pl. árvizek elleni védekezésnél is katonákat szoktak kiküldeni
2011. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Úgy tűnik a kérdésedből, hogy a gyakorlatozás szerinted nem munka, - pedig ez az egyik legfőbb munkája a katonának.

Alaki-, szak-, ill. továbbképzések sorát kell nap mint nap végrehajtania. Vannak előmeneteli tanfolyamok is, - amelyeket azért találtak ki a honvédség vezetői, hogy el lehessen dugdosni cimborákat jobbnál-jobb "beosztásokba".

- Az viszont biztos, hogy sok katona szívesen kihagyná ezt a kényszerű idétlenséget - azzal szemben, hogy a rátermettség, mint fogalom "törölve lett" 2000 tájékán a szótárakból.

Aztán elágazáshoz érkeztünk:

A pénzügyes bérszámfejtést végez, ill. a mindennapos gondjait próbálja intézni a segélyeket, támogatásokat igénylő kollégáinak, - mert jobban élünk, mint 20 éve.

A híradós hírrendszer gyakorlatokon vesz részt.

Ismerkedik a rádióforgalmi szabályokkal, a rendelkezésére álló technika használatával, adottságainak gyors, szakszerű kihasználásával, elektrotechnikával, adatátviteli technikákkal, rendszerekkel, betűzéssel, a közlemények leadásával, azok leadásának rendjével, ismertetőjel kéréssel és adással, talán a változó hívójeleket is ők fejtik még mindig ki, - amikor távírász voltam a Varsói Szerződénél, akkor nekem kellett kifejtenem szolgálatban az állandó hívójelekből a változó hívójeleket, amit x időre le kellett cserélni y időközönként. Voltak távíró, nyílt, ill. zárt (rejtjelezett) géptávíró gyakorlat is bizonyos időközönként. Voltak Szerződésszintű gyakorlatok is, - amelynek bizonyára most is van megfelelője.

Rejtettség... Rejtett hangolás. Üzemfegyelem.

"Vigyázz! - Az ellenség is hallja!" :)


Aztán itt van az üzemanyag szolgálat.

Szoros számadású, kitöltött nyomtatványok kíséretében végez üzemanyag vételezést, ill. kiadást. Nagy az anyagi felelősségük.


Légvédelem.

Ezt ugyan szétbombázták nagyjaink, de az egyetlen megmaradt légvédelmi alakulat bizonyára végez gyakorló/éles célkövetéseket.

Szimulációs védekezést...


T-iroda.

Szigorú biztonsági követelményrendszerben követik nyomon a titkos, bizalmas, szigorúan titkos - és ki tudja milyen - minősítésű dokumentumok útját, illetve őrzi ezeket.

Érvényesítenek, bevonnak, megsemmisítenek - lejárt iratokat.


Személyügy.

Bár most létszámstop van, a személyügy feladata a beléptetési/kiléptetési procedúrák lefolytatása.

Ők foglalkoznak az előléptetési/lefokozási eljárások következményeinek továbbvitelével is.

A kitüntetések iktatása is az ő feladatuk.

Vannak átfedések más szakterületekkel is, - amelyek az együttműködésből fakadnak.


Sokféle katona van még, - remélem, segítenek nekem tovább folytatni a leírást.


Tüzér.

Búvár.

Mesterlövész.

Mélységi felderítő.

Rádiófelderítő.

Lövész.

Gépesített lövész.

Légvédelmi tüzér.

Ejtőernyős.

Díszelgő.

Zenész.

Utász.

Tűzszerész.


Talán ők is megszólalnak!...

2011. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ma hogy megy de én még annak idején lentiben voltam, ott fél óra lánctalpkoptatás után 3 öra tisztítás volt és kifényeztük a 72 est ami nem kis teljesítmény akinek volt dolga már vele az tudja, ma meg szerintem ha kimennek vele utánna beadják egy külső cégnek aki megcsinálja..... a katoma nem csinál már olyat mint régen, a körletet ha jól tudom már nem a katonák takaritják vagy tartják karban. de csatlakozom az előttem szólóhoz. A fő fegyvernemek kiszolgálása is rengeteg embert igényel, folyamatosan. A katona dolga harcolni ha kell, mi meg akkoriban felhúztunk pár óvodát
2011. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20:25 ha lehetne 100 hatalmas zöld mancsot kapnál ;)
2011. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!