Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy lehetek tűzvizsgáló? Mit...

Hogy lehetek tűzvizsgáló? Mit kell hozzá elvégezni?

Figyelt kérdés
Tűzvizsgáló szeretnék lenni. De nem tudom, hogy mi kell hozzá és hogy melyik főiskolára/egyetemre kell jelentkezni? És ha tűzvizsgáló vagy, utána vonulós tűzoltó kiképzésre lehet jelentkezni? Mármint úgy értem, hogy megvan a tűzvizsgáló, de utána "átjelentkezel" vonulós tűzoltónak? Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 26. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
tűzvizsgáló? minek vizsgálod a tüzet bakker azt elkell oltani :O. ha meg helyszinelőre gondolsz a tűzoltóságnál akkor a Katasztrófavédelmin találsz lehetőséget bőven, ott nézz szét.
2011. júl. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tűzvizsgáló a tűz okát deríti fel, a te válaszodban, igen helyszínel. De azért köszi a választ! :) Jöhetnek még válaszok!
2011. júl. 26. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ZMNE-BKMK védelmi igazgatás szak (MSc), előtte nem tudom, hogy alapvetően melyik BSc-t kéne elvégezned, de én azt ajánlom neked, hogy előtte jelentkezz valamelyik ÁJK-ra (levelező tagozat), és emellett jelentkezz az OKF-nél, hogy tűzoltó szeretnél lenni. Az ÁJK-t elvégzed, emellett tűzoltóként dolgozol (ha felvesznek), majd amikor elvégzed az elsőként említett szakot, akkor utána lehetsz valami fejes az OKF-nél... Na, és ezután jön az, hogy elvégzel egy ilyen "tűzvizsgáló" tanfolyamot, ami max féléves. Elég hosszú út áll előtted, ha meg is akarsz élni a későbbi szakmádból, de megéri, hidd el!
2011. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként minimum 5-6 év kell ahhoz, hogy tűzvizsgáló legyél, ha ÁJK-n (vagy JÁK) kezdesz el tanulni, akkor 7-8 év, de úgy jobban megéri, az egyik egyetemi tanár ismerősöm is így csinálta (bár ő nem tűzvizsgáló, de ő is OKF-s, és úgy, hogy elvégezte a jogász szakot, sokkal jobb beosztást tölthet be, és sokkal jobb fizetést kap).
2011. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%
Legyél inkább tűzvarázsló, az izgibb.
2011. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Patrik92 válasza:
BM KOK-on lehet tűzvizsgáló tannfojamot végezni, kb 6 hónap azthiszem fellszerelt tü
2014. márc. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Patrik92 válasza:
Bocsi. szóval felszerelt tűzoltó kell legyél. nézz széz a kok.katasztrofavedelem.hu oldalon, szerintem ha dobsz nekik egy e-mailt szívesen segítenek. sok sikert
2014. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!