Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vietnámi Néphadsereg jelenleg...

Vietnámi Néphadsereg jelenleg erősnek számít?

Figyelt kérdés
Modernizálják a T-55öst midenféle modern cucokkal izrael segítségével és helmet sisakot is kapnak..Tényleg erős mostmár? Van esélye Kína ellen? Amerika megnegedte Vietnámnak hogy önállóan urán dúsíthat, Vietnám kihasználja szerintetek? Vietnam-Kína háborúban Amerika beavatkozna Vietnam oldalán?
2011. júl. 17. 17:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
8%
csicska
2011. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Miért háborúzna Kína Vietnámmal? Egyáltalán mi köze Vietnámnak az USÁ-hoz?
2011. júl. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

" Amerika megnegedte Vietnámnak hogy önállóan urán dúsíthat,"



Édesistenem.. Ha Vietnám uránt akar dúsítani, szerinted majd épp amerikától kér engedélyt? Pfffff...

2011. júl. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó azé egyből nem kell lecsicskázni meg leszólni, ez az Állatkertbe biztos menő de itt nem. Nem értek abszolút a politikához, de Észak-Vietnámnak miért állna érdekében Kína betámadása? Egy akkora országnak ami gazdaságilag a világ vezető hatalmai közé tartozik, nem hinném, hogy neki merne menni egy ilyen kicsinyke ország (annak ellenére hogy 86 millióan lakják). Kína győzelmét nem hiszem, hogy meg lehetne kérdőjelezni, ilyen gazdasággal, és ilyen nagy hadsereggel.
2011. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kína azért háborúzna Vietnámmal mert mindketten küzdenek a Dél-kínai szigetekért melyeken hatalmas mennyiségű kőolajt sejtenek. Amerika meg csökkenteni kívánja Kína befolyását a Délkelet Ázsiában, ezért szövetkezne Vietnámmal.

Íme egy cikk mely Vietnám saját urándúsításáról szól:

[link]


A 3. válaszolónak pedig ha nem tudsz az ottani helyzetről akkormeg minek okoskodsz?

2011. júl. 17. 18:53
 6/19 A kérdező kommentje:

Kína 1979ben is háborúzott már Vietnámmal és akkor politikailag és stratégiailag sem értek el semmit, csak emberáldozatott. Méghozzá úgy hogy a Vietnámi oldalon csak milicista erők voltak, a reguláris erők akkoriban Kambodzsában voltak elfoglalva.

[link]

2011. júl. 17. 18:55
 7/19 anonim ***** válasza:
Most Kína nagyon fegyverkezik, olvasgattam a neten, volt néhány mutatószám, és évről évre 2-3%-al több pénzt költ fegyverkezésre (ami egyébként az USA-t is aggasztja). Nem is véletlenül. Nem tudom, hogy megérné-e Vietnámnak beleszarni a ventillátorba, de tény, hogy valamit tudnak. Az USA-t megalázták a vietnami háborúban. Persze ott jóval messzebbről kellett a csapatokat pótolni, meg más körülmények voltak (pl. a terep). Kína jóval előnyösebb helyzetben van, a flottája is nagyobb, meg modernebb, kivéve ha az USA elkezdi Vietnámot támogatni fegyverekkel meg pénzzel. Akkor már fordulhat a kocka.
2011. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen kizárt, hogy az USA Vietnamot támogassa, gondoljunk már bele! Már az ismert történelmi okok miatt is teljesen valószínűtlen; másrészt Vietnamban még mindig ugyanaz a kommunista rendszer van hatalmon, amely ellen az USA annak idején háborúzott. Agyrém.
2011. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az érdekei mást mondanak. Már rég nem az etikáról szól a háború, itt a nyereség számít csak. Oszdd meg és uralkodj.
2011. júl. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

USA azért szövetkezne Vietnammal hogy csökkentse Kína befolyását Délkelet Ázsiában. Jelenleg mind a 2országnak azonosak a céljai: Kína gyengítése.

Idézzek pár sort a Katpol blog Nukleáris proliferacio öröm posztról:


A hírekből könnyen kikövetkeztethető a reálpolitika rögvalósága: az USA diplomáciai gesztust tett Vietnamnak és támogatja regionális szerepének bővítését, hogy felhasználhassa azt (és más délkelet-ázsiai országokat) a kínai hegemonista törekvések feltartóztatására.


Vietnam érdeke szintén az Egyesült Államok és Kína közötti hatalmi egyensúly Délkelet-Ázsiában, nem pedig az, hogy az amerikaiak geopolitikai érdekeit kiszolgálva tűzzel-vassal pont ők tartóztassák fel az ősellenség Kínát. Ennek megfelelően óvatosan politizálnak, és egyszerre több vasat tartanak a tűzben.

Végezetül egy kérdést érdemes még körüljárni: miért keresik a nagyhatalmak a gyümölcsöző kapcsolatot Vietnammal? A válasz viszonylag egyszerű. Az ő szempontjukból egy értékes védencállamnak vannak bizonyos ismérvei:


a) külső támogatással ugyan, de meg tudja védeni magát egy másik nagyhatalom agressziójától


b) szükség esetén képes önállóan katonailag leverni egyik v. másik renitenskedő kisebb szomszédját


c) politikai berendezkedése stabil


d) tetszés szerint dolgoztatható szorgalmas kulik seregét képes a külföldi befektetők rendelkezésére bocsátani

2011. júl. 18. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!