Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elméletileg lehetséges lenne...

Pro Patria kérdése:

Elméletileg lehetséges lenne egy ilyen statisztika elkészítése az I. Világháborúról a levéltári adatok alapján?

Figyelt kérdés

- Hány ember esett el a Magyar Királyság területéről összesen

- Ebből mennyi magyar, és mennyi más nemzetiségű volt

- Mennyi a nyugati, mennyi a keleti fronton, mennyi a tengereken, mennyi az őszirózsás forradalomban, mennyi a vörösterrorban.

- Területileg hogyan voltak szétosztva az elesettek (az ország melyik területeiről került ki több, melyikről kevesebb háborúban elhunyt személy.)


2011. jún. 21. 06:48
 1/1 anonim ***** válasza:
Pontos számot sosem kapnál, mert sajnos nem mindenkiről vannak adatok. Úgy tudom, az első világháborús besorozási listákat az 50-es években megsemmisítették. Az én ükapám is elveszett valahol, minden levéltárban érdeklődtem, még Bécsben is, de semmi nyílvántartásban nem volt benne. És még gondolom több 10ezren lehetnek így. Hatalmas munka lenne amúgy ezeket kigyűjtögetni, szétválogatni. Esetleg ha minden településen összeírnád a hősi halottas emlékművekről a neveket, összejöhetne egy pár százezres lista! :) De ez is hiányos lenne, mert vannak olyan települések, ahol nincs névsor csak egy kis emlékmű. Ráadásul ezek az emlékművek általában a 40-es években keletkeztek (nálunk 1942-ben), és visszaemlékezések alapján írták össze a neveket. És persze nem tudtak mindenkit összeszedni. A polgári anyakönyvekben is beírták egy részüket, akikről érkezett jelentés, hol és mikor halt meg. Gyakran még 10 évvel később is szerepelnek honvédek a halotti anyakönyvben, ugyanis nem tértek haza évekig, és halottnak nyílvánították őket. Szóval ez egy hatalmas munka lenne, és közel sem kapnál pontos adatokat soha.
2011. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!