Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek kik az igazi "hősök"?

Slywer kérdése:

Szerintetek kik az igazi "hősök"?

Figyelt kérdés

A 2. Magyar Hadsereg doni katonái,akik a keleti határt védték,a szovjet ostromgyűrű ellen,Budapest felszabadulásáért küzdő,Várból-kitörő katonák,


vagy a "közünkhöz sem lévő" Afganisztánban pénzért,a "Nagy Testvér" kedvéért lövöldöző "katonák"?


2011. jún. 1. 23:35
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:

Persze, ezzel tisztában vagyok magam is.

De mit szólnál ahhoz, hogy ha egy nagy és jólétű Magyarországban élnénk amelynek minden magyar tagja volna. És egyéként is: én csak egy porszem vagyok ahogy te is és ha meghalok az a világon nem változtat semmit sem. Viszont ha teszek érte valamit azzal mindjárt többre megyek. Viszont ott a jövő generációja, akiknek mi jelenben élők adhatnánk egy szebb jövőt!

2011. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Ez lehet önzőnek fog tűnni, de nekem az elsődleges a családom, és a magam boldogsága. És nem lennék boldog, ha bárki is idő előtt távozna a családból a nagy hazáért. Egyébként nyilván nem lenne rossz dolog, bár hozzáteszem: a "nagy tudású" politikusaink ekkora országot is képesek csődbe vinni (színtől függetlenül), egy 2x ekkora ország 2x ennyi problémával meghaladná szerintem a képességeiket.
2011. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:

van benne valami: ezek a politikusok egy az egyben eladják ezt az országot :@

viszont, szerintem akár vissza is térhetnénk a régimódi királyosdihoz

ha azt nézzük, hogy milyen sors vár ránk akkor a királynál dupla vagy semmi, a köztársaságnál pedig semmi, mivel ez több képviselőn múlik emiatt ha van köztük olyan aki a helyes utat követi, azt vétózzák. A köztársaságnál több emberen múlik a sorsunk. Mátyás király egyedül milyen szépen elvezette az országot. Az Angoloknak pedig a mai napig bevált ez az államforma.

2011. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Pro Patria ***** válasza:

A 101. ilyen kérdés...

Hogy valaki tényleg itt élje ki magát, és mutassa meg, hogy mekkora übermagyar...


"vagy a "közünkhöz sem lévő" Afganisztánban pénzért,a "Nagy Testvér" kedvéért lövöldöző "katonák"?" - Akkora hazafi vagy, hogy fogalmazni se nagyon tudsz magyarul...

Azt meg kikérem magamnak, hogy "pénzért mennek ki lövöldözni".

1) Ki az, aki ingyen dolgozik? Vona talán ingyen dolgozik, vagy a volt szdsz-es, egyébként mszp-s feleség Morvai ingyen dolgozik az EP-ben? Lófenét, százezrekért havonta! A mentős ingyen dolgozik, a tűzoltó? A szülész? Nem. Mert nekik sem adják ingyen a kenyeret.


2) Senki nem "lövöldözget" kint Afganisztánban a magyarok közül. Vizet osztanak, iskolát építenek olyan helyeken, ahol a gyerekek nem olyan kényelmes körülmények között élnek, mint te, kedves "szegény bú sorsú magyar" kérdező.


Másfelől ne legyenek képzelgéseid. A Don-kanyarnál szolgáló magyar katonák kényszerből mentek ki, és azért maradtak a lövészárkokban, mert máskülönben a csendőr "bajtársak" (tudod, azok akiket Vona führer vissza akarna hozni) agyonlődözték volna őket. Ehhez nem ártana elolvasni egy-két visszaemlékezést.

2011. jún. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Pro Patria ***** válasza:

Ha már idéztél, én is megajándékozlak egy idézettel:


"Ölni serényen,

Térdig a vérben.

Mostanra értem,

Győzni nem érdem!"

Ákos - A katona imája


Más:

Mikor Nagumo Csúicsit, a Pearl Harbor elleni támadást kitervelte, megdicsérték, milyen bölcs vezető. Tudod, mit válaszolt?

"Egy bölcs vezető elkerülné a háborút..."


"De mit szólnál ahhoz, hogy ha egy nagy és jólétű Magyarországban élnénk" - Már nem a feudalizmus korát éljük. Ti jó 200-300 évvel le vagytok maradva. Föld =/= pénz. Lásd: Ukrajna - nagy ország, mégis a porban van. De még jobb Románia - nálunk nagyobb, mégis szegényebb.


"Mátyás király egyedül milyen szépen elvezette az országot." - Milyen szépen, jah... Főleg az évenként kétszer beszedett "különleges hadi adójával". A magyar lakosság 99%-a a feudalizmus idején nyomorgott. Nem tanultad?

Kíváncsi vagyok, akkor is ilyen jó vezetőnek tartanád-e, ha reggeltől estig robotolnál a szántón, este egy fél kenyeret vacsoráznál, és a "hős fekete sereg" katonái dörömbölnének az ajtódon a "különleges hadiadó" miatt, amit abban az évben már egyszer befizettél. Hogy Mátyásnak legyen corvinája. Jó király.


"Az Angoloknak pedig a mai napig bevált ez az államforma." - Igen, úgy, hogy megmondták a királynak: mostantól kussolsz, vagy egy fejnyit rövidítünk rajtad, mint a franciák a saját királyukon. Azóta, mióta kiépítették a polgári társadalmat, és a királynak semmi beleszólása nincs a parlament ügyeibe, valóban jól működnek. Csak mi jó párszáz évvel le vagyunk maradva tőlük, ahogyan Széchenyi is látta.


A királyokkal kapcsolatban hadd idézzek még:


"Akasszátok föl a királyokat!" - Petőfi Sándor


"Vídulj, gyászos elme! megújul a világ,

S előbb, mint e század végső pontjára hág.

[...]

A föld kereksége megrendül e szóra,

S látja, hogy érkezik a régen várt óra.

A letapodtatott emberi nemzetnek

Csontjaiból épült trónusok reszketnek.

Rémülve szemlélik közelgető sorsok

A vérre sovárgó koronás gyilkosok;

Ők! kiknek még imént százezrek halála

Csak egy intésekben, egy szavokban álla;

S kiknek több nagy város tüzes leomlása

Oly vala, mint annyi hangyaboly romlása!"

Batsányi János: A látó

2011. jún. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
Aki szerint a háborúban harcoló katonák nem lehetnek Hősök azok akkor semmit nem tudnak! Mi lehet annál nagyobb Hősiesség aki a Hazájáért adja az életét mégha nem is önként? Ennél nagyobb Hősiesség nincs!
2011. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim válasza:
végülis akárhogy taglaljuk, elcseszett egy ország ez kedves vezetőinknek köszönhetően, bár nem vagyunk a "béka segge alatt" de mégis többet érne bárminél a belső harmónia! véleményem szerint de biztos sokan vannak aki nem így van vele, de szegénységben, épp hogy telik arra ami létszükséges, ahol csak egymással foglalkoznak az emberek, semmi lopás, Magyar kultúra nem csak a múzeumban létezne -merthogy az anyagiak ezt teszik: a fejlődő országok sem használják már annyira a hagyományokat, régen viszont igen-. Én jártam Romániai magyaroknál és sokkal jobb volt az élet, ott szükség van a pénzre, de nem az a vágyuk, és ez nagy dolog. A másik meg: szerinted szép szóval majd visszaadják a Románok Erdélyt? Vagy a Szlovákok Felvidéket és a Szerbek vagy az Osztrákok nem. Tudom hogy rossz dolog a háború és sok áldozattal jár, de ha ezen múlna a jobb sorsa akkor én is harcolnék érte, ha önfeláldozással, ha nem de mindenféleképpen!
2011. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Pro Patria ***** válasza:

"Mi lehet annál nagyobb Hősiesség aki a Hazájáért adja az életét mégha nem is önként?" -Megőrizni a békét, életeket menteni, helyesen használni a nyelvet, ami a nemzet egyik alapja.

A háború csak a javak pusztulása.

2011. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

"Megőrizni a békét, életeket menteni, helyesen használni a nyelvet, ami a nemzet egyik alapja.

A háború csak a javak pusztulása."


Elnézést ha rosszul írtam! De békét megőrizni az nem épp hősiesség hanem inkább Ész! A Háborúban lehet a legnagyobb Hőstetteket véghezvinni és életmentéseknél.

2011. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Elhiheted,hogy (mivel idézőjelbe tettem),direkt írtam,hogy "közünkhöz sem lévő" (úgy tűnik,nem érezted a cinizmust)---vagyis:SEMMILYEN formában nincs közünk az országhoz (mint pl. az elcsatolt területeken élő magyarokhoz),vagy: a "Nagy Testvér" = USA.Eddig a Szovjetunió volt az,amióta beléptünk a NATO-ba,az usa dirigál.


Miért mennek ki Afganisztánba a magyar katonák?---mert a NATO így akarja;ráadásul jól meg is fizetik őket--kint jobban keresnek.Az EP képviselők az érdekeinket képviselik az EU-ban---de Afganisztánban?


"Furcsamód" nem természetes halállal halnak meg ott a katonák....hanem fegyver által.

Itt is lehet segíteni,vizet osztani,hősködni:pl.:katasztrófák után(árvíz,vörösiszap...)..esetleg a gyöngyösi,ill. gyöngyöspatai cigányokkal szemben(?)


Petőfiék a monarchia ellen lázadtak fel--- ez pedig éppen elég indok ahhoz,hogy "Akasszátok fel a királyokat"


Kis tört.:a doni katonák a Szovjetek bevonulása ellen indultak harcoltak--->hősiesen feláldozták az életüket,hogy leigázzanak Bennünket;tahát:Minket óvtak a SZU-tól!Kelet mitől védenek?Hősködni pedig lehet Gyöngyösön és Gyöngyöspatán is.

2011. jún. 3. 22:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!