Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek kik az igazi "hősök"?

Slywer kérdése:

Szerintetek kik az igazi "hősök"?

Figyelt kérdés

A 2. Magyar Hadsereg doni katonái,akik a keleti határt védték,a szovjet ostromgyűrű ellen,Budapest felszabadulásáért küzdő,Várból-kitörő katonák,


vagy a "közünkhöz sem lévő" Afganisztánban pénzért,a "Nagy Testvér" kedvéért lövöldöző "katonák"?


2011. jún. 1. 23:35
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
80%

A várból kitörő magyar és német katonák talán a történelem eddigi legnagyobb hősei.

Afganisztánban csicskák vagyunk.

2011. jún. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
45%
Son Goku a legnagyobb hős, többszöris megmentette az univerzumot. :P
2011. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
40%
Manapság a 2006 őszének utcai harcosait, élükön a Ferencváros és az Újpest szurkolóival, nagyobb hősnek tartom, mint az afganisztáni kalandorokat.
2011. jún. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Ennyi pacifistát egy helyen.Amúgy az előbbiek a hősök,bár akkor sem lett volna túl sok esélyük túlélni ha a Várban maradnak.A németeknek semmiképp.De azok a magyarok,akik önként a kitörést választották igazi hősök,és a nyilasok is,nemcsak a katonák,mindenki arról irdogál hogy a nyilasok mennyire a Dunába lőtték szegínszegín zsidókat,de arról senki,hogy mennyire aktívan részt vették Budapest védelmében és nem esztelen kéjgyilkosok.
2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Igazi hősök?

Tudod azok az igazi hősök, akik olyat tesznek, amit más nem nagyon merne, kockáztatni az életüket, más ember életéért! Ilyen hősök, a végvári katonák akiket előttem említettek, ilyen hősök, a tűzoltók, akik olyan helyekre rohannak be ahonnan más ki rohan, a rendőrök, akik tényleg felelőséggel látják el munkájukat(kevés az ilyen), a katonák, akik külföldön szolgálnak, és kockáztatják az életüket, másokért! És nem kell őket elítélni, én is szolgáltam kinnt, és egyáltalán nem vágok fel rá, egyáltalán nem azért tettem, hogy én megmutassam milyen nagy rambó is vagyok.

(lehet offolni, de attól nem leszel különb, ugyanolyan leszel mint a többi számítógépharcos!!!)

2011. jún. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim válasza:
a sok hülye hippinek szól a következő: Háború nélkül nincs béke! Viszont a háború is csak a legvégső megoldás! Ha a szó nem használ ütni kell! Magyarország is tiszta töketlen, hogy nem bírják újratárgyalni a határokat. Egy cikkben olvastam, hogy Romániában egy Mátyás műemléket egy román csávó meggyalázott. A magyar zászlót leszedte és egy románt tett a helyére, mindezt egy rendőr is végignézte. Mikor a magyar külügyminiszter odaakart tenni egy magyar koszorút, a rendőr elzavarta! Egy külügyminisztert, egy kis senki rendőr?! Mit képzelnek ezek? Szlovákiában most volt népszámlálás és megmondta az embereknek egy nagy kopasz állat, hogy ha magyarnak vallja magát, ki lesz lakoltatva. Na meg nyelvtörvény? Meg a magyar lány megverése és a lányt ítélik el? Hol élnek ezek? Ezek az országok sehol nem lennének, ha a Nagy Magyarországból nem ítéltek volna területeket, amit őseink kemény, keserves harcok árán szereztek meg! Magyarország eddig mindig ki tudott állni magáért. Most viszont nem. Ez is a korrupt, pénzéhes politikusoknak köszönhető. Míg voltak a nagy magyar vezéreink ilyen probléma nem volt. Gondolok itt a török támadások idején a Hunyadiakra, a Habsburgok kiűzésére és a belső viszályok ellenére is egységes volt az ország. Köszönhetően a nemes, keményszívű uralkodóknak, kik egyben tartották ezt az országot. Persze voltak kivételek. De Trianonig egységesek voltunk. A hősököket ma már lehülyézek, meg túl sokat gondol, meg őrült, miközben csak hazafi! A politikusok meg más országoktól függővé teszik az országok, mindent külföldről hozunk be, mikor régen volt föld, műveltük és megéltünk belőle. Most pedig a jó magyar terméket küldföldre visszük! De ha most megtámadnánk Romániát akkor meg az EU alkotmány értelmében, ha egy EU-s tagállamot támadás ér, akkor az azt támadó országot minden EU-s tagállamnak támadnia kell! Hol van itt igazság?! Nincsenek hősök ma már! Az lenne az igazi hős aki ismét egyesíteni tudná a régi magyarországot! Jelenleg az EU korláti között élünk és ha továbbra is így marad, akkor a nagy Magyarország a feledés homályába vész, minket pedig kis országként továbbra se fognak szarba sem venni. Kérdem én: Hol vannak a hősök ma? Egy "hős" van akit ismerek és ő Fanka**li! A zenéjével kimondja az igazságot, ami miatt ki is tiltották a VIVA-ról. Kimondja az igazságot, felnyitja az emberek szemét! A szememben ő egy mai hős, na meg persze a volt Gárdisták akiket a "kedves" kormányunk feloszlatott! Hűű....kicsit hosszúra sikeredett, bár ez elég tág téma és még jobban is ki tudnám fejteni, de a lényeg, hogy ha bármi háború, felkelés lesz MAGYARORSZÁGÉRT akkor az elsők közt megyek érte harcolni! Remélem más is hasonlóképp hazafi módon gondolkodik!
2011. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:

előző kommentelő vagyok: Fankát idézve "Mit szólnának ehhez a '48-as huszárok?

Elhiheted, hogy markukba röhögnek a kufárok.

Mit szólnának ehhez a Don-kanyari hősök?

Ne félj, ők megtalálnák kik a felelősök.

Mit szólnának ehhez az '56-os srácok,

Hogy a kivégzésre, bizony hullacsendben vártok?!

FankaDeli Ferit akármennyire utálod,

sajnos ez az igazság, minket megloptak a szlovákok,

megloptak a románok, osztrákok és a szerbek

Magyarország testéből kitéptek néhány szervet."

2011. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
48%

Hiro Nakamura, Repulo Ember, Nathan Petrelli, Sylar...ők mind hősök.



Komolyra fordítva a szót, , hősök például akik tűzben lévő embereket mentenek meg, vagy akik egy súlyos katasztrófa után segítenek a túlélők keresésében, akik az életüket áldozzák, csak azért hogy segítsenek másokon.


Hősök, aztán még azok az egyszerű emberek, akik dolgoznak látástól vakulásig, életfogytiglan, hogy a gyereküknek jobb életet teremtsenek.


Sok féle hős van.


De olyan hős nincs, aki fegyverrel a kezében embereket gyilkol. A háborúban semmi hősies nincs. Persze, a sok nethuszár az mind jobban tudja, mert van valami fura rózsaszín elképzelésetek a háborúról, pedig a harc az nem olyan mint a CoD-ban...

A háború rohadt dolog, és csak áldozatok vannak, ott hősök nincsenek, nem voltak, és nem lesznek.

2011. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim válasza:
ebben igazad van, de szerintem háború nélkül akkor sincs béke! Szerinted Vietnámnak hagynia kellett volna, hogy Amerika elfoglalja? NEM! Harcoltak, így meg tudták tartani önállóságukat!
2011. jún. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
utolsó: a háborúban nincsen semmi tiszteletre méltó. Persze így netről könnyű mondani a dolgokat, de amikor ott vagy: családtagjaid halnak meg a szemed előtt, barátaid kiontott belein kell átgázolni.. és mindezt a hősiességért?
2011. jún. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!