Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok a sososzkar....

Mit gondoltok a sososzkar. Blog.hu-ról?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen találtam erre a bolgra. Nem tudom, hogy igaz lehet -e vagy sem. Érdekes. Ti mit gondoltok róla?
2011. máj. 25. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Mesének tűnik. Ez a Szabó őrnagy a szupertitkos projekt résztvevőjével közli, hogy elmegy a "Közel-Keletre", hogy "értesítsen bizonyos embereket". Valódi közlendője nincs, mert amit mond, az ködös, de akkor meg miért mondja? Amúgy meg ha értesítenie kell valakiket, akkor arra parancsot kapott, így nem kell bizonytalankodnia vele kapcsolatban, másrészt amire parancsot kapott, arról nem fecseg. Ha nem kell értesítenie senkit, hanem konkrétan disszidálni kíván az ellenséghez, arról meg főleg nem fecseg, és különösen nem dumcsizik az ügyről telefonon. Tehát ez a rész életszerűtlen, illetve megmagyarázhatatlan, persze később akár össze is állhat a kép, de ez így most csak hollywoodi utánérzésnek tűnik. A III. rész egy átlagos hollywoodi film: föld alatti titkos bázison a hősöknek kiosztják a feladatot.


Az I. rész hatásvadász, nagyon fontosnak akarja feltüntetni a történetet. Egy jellegzetes részlet:


"szovjet nyomásra történt, hogy 1967-ben megszűnt az Építőipari és Közlekedési Műszaki egyetem és beolvadt a "nagy" Budapesti Műszaki Egyetembe."


Van bizonyíték a "szovjet nyomásra"? Miért kell "szovjet nyomás" ahhoz, hogy két hasonló profilú, sőt, akkoriban már gyakran ugyanazokat az épületeket, laboratóriumokat használó egyetem egyesüljön? Szerintem józan ész kellett hozzá, nem szovjet nyomás.


"A GRU-s elvtársak úgy gondolták, hogy egy nagy, egységes intézményt könnyebb lesz kézivezérlésre kapcsolni"


Hát ha ezen múlott, akkor a GRU nem lehetett túl ütőképes szervezet...

2011. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!