Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen kiképzésen mentek át...

Milyen kiképzésen mentek át az SS-katonák?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, hogy milyen gyakorlatok voltak. Elég, ha belinkeltek egy oldalt, amin le van írva - én sehol sem találok semmi hasznosat. Az érdekelne, hogy nyilván nem egész nap fekvőtámaszoztak, hanem valami más gyakorlat - nem a fegyverkezelés érdekel, hanem ami az állóképességen és az erőléten javít. Azt is tudom, hogy az SS-be amúgy is jó fizikumú emberek jelentkeztek.

Röviden: Milyen gyakorlatokat kellett csinálnia egy SS-katonának?


2011. máj. 2. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Lőgyakorlat, szuronyharc, meg a szokásos.
2011. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gyakorlatok is voltak, ahol éles lőszerrel, valós tüzérségi tűzben gyakorlatoztak. Magas volt a veszteségi ráta, de akik túlélték, nagyon képzett katonák lettek.
2011. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Meg olyanon is, hogy be kellett hajolni és a parancsnok mögéjük állt.
2011. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=M_G8QrCqO-Q


Köbö 30 másodperc volt megtalálni.

2011. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ultracivil ***** válasza:
15%

Milyen kiképzés?


Európa volt a kiképzési terep. Mindenen átgázolva a végén sikerült meghalniuk az agyukba súlykolt eszmékért és vezetőjükért.


Miért van az, hogy az idő ennyire elhomályosít és egyben felnagyít egy ilyen kegyetlen alakulatot?


Ha szüleiden, nagyszüleiden gyakorlatoztak volna akkor is feltetted volna a kérdést?

2011. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Figyelj, Ultracivil, rajtad csak egy jóízűt lehet nevetni, példakép vagy, hogy miért is rossz dolog, hogy minden felnőtt magyar embernek van szavazati joga.

A kérdésnek semmi köze nem volt az SS politikai nézeteihez, viszont a Hadsereg témakör a Politika rovatban van. Mellesleg az SS nézeteit csak te látod bele, én a katonák képzéséről kérdeztem. Nem azt kérdeztem, hogy de jó, hogy nácik voltak.

Mellesleg egy katonának nem az a feladata, hogy öljön? Akárhogy is nézzük, a felszabadító amerikai és szovjet katonák is öltek, innentől kezdve ezt a témakört hagyhatjuk a p*csába.

A nagyszüleim és a szüleim sem kapcsolódnak szorosan a témakörhöz. De ha már megkérdezted, igen, csak nem értem, hogy hogy gyakorlatoznának rajtuk. Álljanak rájuk és 10 guggolás? Nem értem a logikádat... Anyám egy gyakorlat? Nem semmi. Amire te gondolsz, az gondolom a gyilkosság, csak retardált vagy, és csőlátásod van.

Az SS minden politikai nézettől eltekintve a német haderő legelitebb egységét alkotta, és ezt valamivel elérték. Nyilván volt fanatizmus is, de a kamikaze sem ér semmit, ha lelövik a gépét, mielőtt odaér.

Tehát valamilyen speciális kiképzés volt. Ezt akartam megkérdezni. Ilyen volt például, hogy a sisakra tettek egy gyengébb minőségű gránátot, ha az a fejed tetején robbant, akkor semmi bajod nem lett, viszont ha leesett, akkor annyi.

Szóval ha van még olyan kretén, aki itt a náci eszméket hozná fel, az azonnal nyomja meg a Ctrl+W billentyűkombinációt. Megértésüket előre köszönjük.

2011. máj. 3. 15:37
 7/12 A kérdező kommentje:
aki belinkelte a videót, annak köszönöm
2011. máj. 3. 15:38
 8/12 Ultracivil ***** válasza:
55%

Tudod kispajtás sajnállak!


A te generációdnak nem volt része abban a katonaságnak nevezett szivatásban, amelyből én sorálományú kiképzős őrmesterként szereltem le 30 éve.

Akkor is volt néhány ilyen korcs szellemű gyerek mint te, akivel már az első, teljes menetfelszereléssel ellátott, 10-12km-es, harcászattal egybekötött menetgyakorlat után örökre megutáltattuk a katonásdit és az aköré font idealisztikus képet.

Látszik hogy tudásod és elszántságod a visszalövésmentes PC játékok adta illuzórikus világból táplálkozik.

Csak hogy tudd: a kézigránát attól, hogy leesik nem robban fel. Ahhoz a beindított detonátor szúrólángja kell. Mellesleg az éles kézgránát dobásokon láttam beszarni és remegő kézzel dobálgatni a magadfajta kis álommanókat.

2011. máj. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hímzés, horgolás és sok sok szeretet.
2011. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A neten itt-ott lehet találni dokumentumfilmeket (főleg német nyelven) a Waffen-SS-ről és a Wehrmachtról is, kiképzésük, nyugati, keleti fronton való bevetéseik, archív felvételek, katonák saját felvételei - érdemes őket megkeresni és megnézni.


Konkrétan: Nem hiszem, hogy a katonai kiképzésük sokban különbözött a Heer-beliekétől. Az elején már a felvételnél is magasabb elvárások voltak velük szemben, hiszen elit egységnek indultak, de a végére (magyar leventék, kötéllel fogott népi német "önkéntesek" a különböző Waffen-Grenadier Division-okban) már bizonyosan semmi differencia nem volt. Ott már csak az volt a lényeg, hogy el tudja sütni a fegyvert, amit rábíznak. Nagyapámat 17 éves leventeként sokadmagával útba indították Németországba, a szerencséje az volt, hogy már Stockerau-nál fogságba estek. Pár hónap után hazakerült.

2011. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!