Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Waffen-SS-ben szolgáltak...

A Waffen-SS-ben szolgáltak románok?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy szolgáltak a Waffen-SS-ben a németeken kívül magyarok, olaszok, franciák, oroszok, még tatárok is.De arról még nem találtam sehol sem információt, hogy románok is harcoltak volna az említett szervezetben.
2011. márc. 14. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerették a németek ott az áruló kutyákat. Nem
2011. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nagyon elvétve harcoltak más nemzetek katonái a III. Birodalom elit alakulatában oda csakis legfőképp fanatikus németek kerültek be szinte. Én nem olvastam, hogy románok lettek volna benne.
2011. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Albán SS alakulat volt, akiknek muszlim volt a hitük. Ők voltak a Handzsár hadosztály.
2011. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, voltak. A Waffen-Grenadier Regiment der SS (Rumänisches Nr. 1) ezred négy román gyalogoshadosztály megmaradt, Németországba áttelepített tagjaiból állt, német főparancsnokság alatt.
2011. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2012. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Waff ***** válasza:
100%
A második vh. idején sztem még nem is létezett román nép....
2012. dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Undefined90 válasza:
Nagyjából 40 000 román harcolt a Waffen SS-ben.
2013. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen,főleg a romániában élő népi németek,azaz "Volksdeutsch"-ok. Meglepő lehet,de a háború vége felé már rengeteg náció szolgált az SS soraiban. Égető szükség volt az utánpótlásra,a Dirlewanger-hadosztályba már a koncentrációs táborokból is toboroztak. Az SS-ben szolgáltak (a teljesség igénye nélkül) : Albánok,horvátok,hollandok,franciák,oroszok,lettek,észtek,litvánok,bosnyákok,magyarok,románok,ukránok,azeriek,örmények,kazahok,belgák(flamandok és vallonok),angolok,szlovákok,lengyelek,osztrákok,olaszok...
2014. jan. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Waff ***** válasza:
A Romániában élő népi németek nem románok,"csak" romániai németek.Kedves előző.....
2014. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!