Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan kell hivatkozni az...

Hogyan kell hivatkozni az általam lefolytatott interjúra a záródolgozatban/diplomamunkában?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista vagyok, épp a záródolgozat megírásával vagyok elfoglalva. Készítettem interjút is, sok helyen szeretnék részleteket beilleszteni, illetve interjúalanyom gondolataira hivatkozni nem szó szerint, hanem így: xy elmondása szerint stb... Hogyan tegyem ezt?

Köszönöm előre is a válaszokat!

21/l, UI: a téma releváns a topik nevével:)


2011. márc. 10. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Pl. úgy, hogy a függelékben van az interjú átírata.
2011. márc. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi, ez igaz, bár nálunk sztem ez nem kötelező 8maga interjúzni sem volt kötelező.) A beszélgetés ráadásul 4 órás lett, ezt nem tudom végig leírni. :) Az érdekelne elsősorban, hogy a dolgozatban amikor az interjúalany gondolatát közvetítem, akkor így tegyem-e: X úr véleménye/elmondása szerint...., VAGY leírjam simán a mondandót, és lábjegyzetbe beletegyem, h az X Úrral készült interjú alapján. szó szerinti idézésnél tudom, mi a helyzet, ott idézőjel, lábjegyzet.

Erről várnám a válaszokat, aki már van tapasztalata. Köszi!

2011. márc. 10. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Az egyetemeken vannak szakdolgozat-írási útmutatók. A formai kérdéseket ezek rögzítik. Vagy kérdezd a konzulenst. Nincs értelme annak, hogy "tapasztalt emberek" tök máshonnan válaszoljanak, mert lehet, hogy nálatok más a szabály.
2011. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a záródolgozati útmutató nem ilyen részletes, szóval onnan nem tudok tájékozódni. Jaja, a konzulenssel majd megbeszélem. Amúgy szerintem,ha már egyszer valaki gyakkérdésezik, akkor miért ne hallgassa meg más véleményét. És ha valakinek van ezzel kapcsolatban, akkor remélem, majd válaszol nekem. Úgyhogy szerintem igenis, hogy van értelme számomra, ha megtudom, hogy más hogyan tette. Nem azt kérdeztem, hogy lehetek- e terhes, ha a barátom kinyalt és utána megcsókolt én meg lenyeltem. :D szóval még értelme is volt a kérdésnek- legalábbis számomra. Te lehet, hogy nem így tennéd. Mindenesetre köszi, örülök, hogy legalább érkezett válasz. :)
2011. márc. 10. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:

" X úr véleménye/elmondása szerint...., VAGY leírjam simán a mondandót, és lábjegyzetbe beletegyem, h az X Úrral készült interjú alapján."


Az első verzió abszolút nem professzionális, ez eszedbe se jusson!

A lábjegyzet jó dolog, de a forráslisátánál is feltétlen említsd meg az interjút!

Egyébként rövidítsd le a 4 órás beszélgetést, és a lényeget írd le mellékletként és csatold a szakdogához, vagy csatold valahogy a hanganyag odaillő részét (ha készült hanganyag)!


Egyébként ajánlom Umberto Eco Hogyan írjunk szakdolgozatot c könyvét, abban tökéletesen benne van minden!


A ZMNE-re jársz?

2011. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15:30-as! szerintem erre uniformálisak a szabályok! -az utolsó válaszoló
2011. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló! Nagyon köszönöm! Akkor a lábjegyzetben tüntetem majd fel, ha utalok az interjúalany véleményére. Azt, hogy a beszélgetést valamilyen módon meg kell- e jelentetnem a mellékletben, majd a konzulensemmel megbeszélem.

A Pannon Egyetemre járok. Nálunk is lehet katonai témában írni, nemzetközi missziók, NATO, stb. témakörökben nyilván nem ,,zrínyis" megközelítésben, hanem inkább társadalomtudományi nézőpontból. :)

További szép napot!

2011. márc. 10. 17:54
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Régi kérdés, de kérdező, hogyan fogadták el neked? Több mélyinterjút is csinálok, amik több órás beszélgetések és nagyon nagyon remélem, hogy nem kell szó szerinti átirat. Konzulensem is most jár utána, csak érdekelne.

Amúgy elemzésnél ő az idézést mondta, tehát hogy idézőjelesen kell a mondataikkal alátámasztani az álláspontom.

2022. szept. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!