Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Erről ti mit gondoltok?

Fegyvernepper kérdése:

Erről ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=CgDHdM4zibc

Engem azért ez a videó elgondolkodtat...


2011. febr. 1. 21:16
1 2
 11/13 Pro Patria ***** válasza:
0%

Akkor megírom újra a választ.


Szóval, honnan is tudom?

Nos, mondjuk onnan, hogy én tanultam történelmet, és nem a kurucról.

Onnan, hogy a németek már '43-ban agyonlőtték a magyar katonákat kenyérért, vagy szálláshelyért (nem egy, nem kettő beszámoló van erre doni hősöktől)...

Onnan, hogy Hitler szerint "nem számít, ha Budapest háromszor is elpusztul, ha Bécset ezzel menteni lehet".

Onnan, hogy a magyar vezérkari főtisztek többször is jelentést írtak, melyben a harci morálra rossz hatással lévő német csapatok fölényeskedésének beszüntetését kérvényezték ("Disznóbanda", "Sz*rnép" - és egyéb kedves jelzőkkel illettek minket a fronton).

Onnan, hogy '44-ben a magyar csapatok nagy részét a német tábornokok szerinti megbízhatatlanság(?!) miatt lefegyverezték, mivel azok (a német tábornokok) saját kudarcaik miatt ezzel mentegetőztek.

Onnan, hogy Szálas több tízezer magyart (még csak nem is zsidót!) adott át a német Reich védvonalainak kiépítésére, akik közül sokan már az odatartó úton meghaltak, később pedig Berlinbe hurcolták őket légvédelmi és romeltakarítási célokra.

2011. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Leirtál sok érdekes dolgot, de azt ne felejtsd el, hogy nem volt számunkra szerencsés a szovjet győzelem... Sok magyar talán nem halt volna meg Szibériában, ha a németek győznek... Meg az 56'-os események sem történtek volna meg.
2011. febr. 12. 10:58
 13/13 Pro Patria ***** válasza:
0%

Sok magyar nem hallt volna meg Szibériában, ha a németek nem rángatnak bele a háborúba, nem hagynak minket hátra a Donnnál, míg ők menekültek, és nem szállják meg az országot, mikor ki akartunk volna lépni.

Ellenben sok magyar meghalt volna a kényszermunkától, vagy "csak úgy", kedvtelésből gyilkolászás miatt, esetleg a haláltáborokban.


És lett volna forradalom - csak nem a szovjetek ellen.

2011. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!