Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A "szovjet" szó tanácsot...

Pro Patria kérdése:

A "szovjet" szó tanácsot jelent. Miért ezt alkalmazták magukra?

Figyelt kérdés

A Szovjetunió tulajdonképpen "Tanács"unió, a Szovjet Hadsereg pedig "Tanács Hadsereg". A szovjet állampolgár "tanács állampolgár". Miért? Mit akarnak ezzel kifejezni, mit jelent, jelképez?


(Értelmes, komoly, jobbik-mentes válaszokat várnék)


2011. jan. 26. 15:22
 1/6 Phoney ***** válasza:
83%

Ezek a "tanácsok" csoportosulások voltak, mint a magyarországon létező "munkástanácsok".


Ezek a tanácsok szerveztek forradalmat Oroszországban, így később ezeket nevezték a szövetség alapjainak is. Az egy dolog, hogy utólag eredeti értelmében használva már nem értelmezhető, főleg nem magyar mondatban, ez már csak így megy az új fogalmaknál.

2011. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát kvázi "szakszervezet-unió" és "szakszervezet hadsereg"?

Meg "szakszervezeti állampolgár"?

2011. jan. 26. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
A tanács azt fejezi ki hogy nem egy személy dönt hanem több. Ez a több emberből álló döntéshozó együttes a tanács.
2011. jan. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bumbi02 ***** válasza:
rossz oldalról közelited meg az egészet.. anno szovjetek alakultak az 1917es Oroszországban, ezek helyi irányitást láttak el, pl alakitottak szovjeteket katonai egységek, lakóközösségek, üzemek és igy kisebb egységeket irányitottak . (akkoriban elég kaotikus állapot volt, mert igy kettős hatalmi rendszer alakult ki, volt kormány aki mondott valamit plusz voltak a szovjetek akik megint mondtak valamit, és nem mindig fedte egymást a kettő)... tehát ezek a szovjetek alacsony szintü igazgatási szervek voltak. de nem forditjuk le igy hogy tanács polgár stb... de pl megfigyelheted hogy magyarországon is TANÁCSköztársaság volt.(szovjetköztársaság)
2011. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, a magyarországi párhuzam feltűnt, csak furcsa volt, hogy a "tanács" szót már-már nemzetiségi jelzőként használták akkoriban.
2011. jan. 27. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Kb. azt, hogy a kommunizmusban elméletben nincsenek egyszemélyi uralkodók már a nép fölött (polgármester, király, császár, cár stb.) hanem a korábbi hivatali rendszer mint egyfajta "tanácsadói szolgálatként" működik. Ha valakinek valamire szüksége van, ott a városi vagy megyei tanács dönt "tanácsadóként". Ez lett volna az elmélet de aztán sokszor a tanácselnökök révén újra visszatért a kiskirályi rendszer. Szóval olyan sokat nem ért az egész, naiv-utópia volt ez a tanácsrendszer míg végül az életképtelenségét a Kelet-Európai kommunista rendszerek bukása be is bizonyította.
2022. jan. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!