Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ezek a harckocsik, lövegek...

Ezek a harckocsik, lövegek harceszközök hol vannak?

2011. jan. 19. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ezek már a roncstelepen, olvasztóban vannak.
2011. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sztem nagy részük múzeumokban van kiállítva és talán még rendezvényeken is felvonulnak velük, de szerintem is sokat már beolvasztottak közülük.
2011. jan. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És miért? Jó a harckocsik elavultak lennének már de a lövegeknek, helikoptereknek nem venné hasznát a honvédség? Sőt a harckocsikat is meg kellett volna tartani, ezek is jobbak lennének mint a mostani kemény 10 db T-72
2011. jan. 19. 19:32
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

T-55, T-72A: Kivonva, felváltotta a T-72M

BMP-1 ("nyuszibusz"): Váltótípus nélkül kivonva

Légvédelmi rendszerek: Krug kivonva, Kub mai napig rendszerben.

D20 152mm-es tarack: rendszerben

Aknavetők: Kivonva, váltótípus nélkül. Csak 2010-ben kezdtek el új aknavetőtípust rendszeresíteni

Mi-24: Szolgálatban, pár éve ex-keletnémet Mi-24P-ket állítottunk szolgálatba.

BM-21 Grad sorozatvető: Nem tudom biztosra, de nem hiszem, hogy szolgálatban van még.

MiG-21, MiG-23: Kivonva, váltótípus a MiG-29B (szintén kivonva).

2011. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De miért vontak ki ennyi fegyvert ha ezek helyett SEMMIT nem tudnak szolgálatba állítani? nem értem..
2011. jan. 20. 13:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert az üzemeltetésük eléggé drága és nincs rá elegendő pénz! Én ezt gondolom, de nagyrészük mégha váltótípus sincs akkor is jobb ha kivan vonva mert nagyon elavultak.
2011. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező: Ezek a felvételek -ha nem tűnt volna fel- huszonöt évvel ezelőtt készültek! A mai felgyorsult világban -főleg a haditechnikában- ezek az eszközök elavultak!
2011. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem én hogy elavultak, de a mostani technikára meg nincs pénz..
2011. jan. 20. 15:57
 9/12 nagyontamas ***** válasza:
100%

Az az ideológia, hogy a harckocsik támadó fegyverek, és mi ugye nem akarunk senkit megtámadni.

NATO radar sem kell, mert az árt a Bánáti bazsarózsának.

Csak remélhetjük, hogy azok is így gondolják, akik elérhetnek bennünket rakétáikkal, bombázóikkal, és vigyázni fognak a bazsarózsára.

Aztán leszerelték a tüzérséget is :o(

Most van egy operett hadseregünk, pedig a békére fegyverekkel lehet felkészülni.

2011. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

"Mert az üzemeltetésük eléggé drága és nincs rá elegendő pénz! Én ezt gondolom, de nagyrészük mégha váltótípus sincs akkor is jobb ha kivan vonva mert nagyon elavultak."

Ennyi erővel bezárhatnánk a korházakat is, mert azok is elvaultak és sokba kerülnek.


Egyébként meg nem annyira elavultak, legalábbis nagy részük (pl: tüzérségi eszközök) jelentősen meg tudná növelni a Honvédség erejét.

2011. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!