Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Erre hogyan van lehetőségem?

Erre hogyan van lehetőségem?

Figyelt kérdés
18 évs vagyok,most fogok érettségizni és májusban leszek 19 éve.Érettségi után még 2 évig ott akarok maradni szakmát tanulni.És arra lennék kíváncsi hogy mi a követelménye annak hogy tartalékos katona legyek?Meg ott is ugyanolyan szigorú az egészségügyi?És ezért kapok fizetést vagy valami?Meg most van olyan hogy tartalékosok őrzik az objektumokat,és ha én is az leszek akkor engem behívhatnak ilyen őrzés-védelemre? A válaszokat előre is köszönöm :)
2011. jan. 11. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok csak én kicsit előrébb vagyok mint te mert én már a technikusi első évét megkezdtem érettségi után. Ez a kérdés engem is érdekelne :)
2011. jan. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én gépészetet tanulok,de én nem akarok technikusiban maradni :D
2011. jan. 11. 16:22
 3/9 vzs ***** válasza:
76%
a tartalékos rendszer 2 pillérre fog épülni az önkéntes védelmi tartalékos, az a hős, aki a laktanya kapujában áll, a második az önkéntes műveleti tartalékos, akik évente valamennyi ideig kiképzésen kell, hogy részt vegyenek, de ettől függetlenül dolgoznak a civil életben.
2011. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Te sok kérdésre komoly válaszokat tudsz adni:) És mennyi a kiképzési idő? És mennyit fizetnek érte? Stb.Meg az eü is ugyanolyan szigorú?
2011. jan. 11. 19:46
 5/9 vzs ***** válasza:
52%

az eü nem volt olyan vészes, de volt, akit kiszűrtek

a védelmi tartalékosoknak pár hét volt, a műveleti tartalékos rendszert még nem kezdték el felállítani

2011. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én hivatásos katona akartam lenni de színtévesztés miatt korlátozva vagyok:S És az érdekelne hogy a tartalékosoknál is sokat számít a színtévesztés?
2011. jan. 11. 20:00
 7/9 vzs ***** válasza:
52%
ezt konkrétan nem tudom, szerintem telefonálj be toborzóba, bár az az infó sem 100%
2011. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Önkéntes védelmi tartalékos szolgálati jogviszony – szerződésben meghatározott alkalmassági feltételekkel – a 18. életévét betöltött és a társadalombiztosítási szabályok szerinti öregségi nyugdíjkorhatárt még el nem ért személlyel határozatlan időre létesíthető.


Önkéntes műveleti tartalékos szolgálati jogviszony – vonatkozó jogszabályi feltételekkel – azzal a 18. életévét betöltött, de 50 évesnél nem idősebb személlyel létesíthető, akivel szemben a Hjt. 41. § (2) bekezdésben meghatározott, szolgálati viszony létesítését kizáró ok nem áll fenn.

2011. jan. 11. 20:14
 9/9 A kérdező kommentje:
A műveleti tartalékosnál nincs odaírva gy: "szerződésben meghatározott alkalmassági feltételekkel" kell rendelkezni,tehát ott nem figyelik annyira az egészségügyit?
2011. jan. 11. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!