Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Királyi Honvédségben...

A Magyar Királyi Honvédségben körülbelül hány katona szolgált?

Figyelt kérdés
Illetve a harcjárművekről,lövegekről van valami adat ,hogy pontosan hány darab?
2011. jan. 10. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
35 000 fő.
2011. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt jó lenne tudni békeidőre vagy hadiállapotra gondolsz-e, mert pl a II.VH idején elérte az 50 000-t.
2011. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A második világháború vége fele kb 950 ezren voltak (nem vicc)
2011. jan. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy 35 ezer főben maximalizálták a létszámot de azt nem rúgtuk fel? A győri program keretében csak az eszközparkot újitották vagy a létszámot is növelték?
2011. jan. 10. 20:43
 5/7 BlackSword ***** válasza:
Az a 35 jó lesz 65-nek is...
2011. jan. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De csak 2. magyar hadsereg 200.000 főböl állt nem? Ebben tudtommal benne voltak a munkaszolgálatosak is. De 65 ezer akkoris kevés szerintem. Emellett azt olvastam hogy az egyik elv az volt hogy a Honvédség sorállományának maximum 20% át tehette ki a 2. magyar hadsereg. Akkor senki sem tudja?:/
2011. jan. 11. 16:53
 7/7 Pro Patria ***** válasza:

A választ már megkaptad. A legnagyobb élelmezési létszáma '44-ben volt, 950ezer fő.

De ebben benne vannak a szakácsok, postások, kovácsok, orvosok, papok, írnokok, stb. is.

Viszont ez csak a legtöbb EGY IDŐBEN meglévő állomány volt. Az előtte volt veszteségekkel és sebesültekkel együtt összesen elérte az egymilliót is bőven.

Viszont hangsúlyozom, egyszerre a legtöbb 950-ezer volt, aminek ráadásul csak egy része volt harcos.

2011. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!