Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek megállta a helyét...

Szerintetek megállta a helyét a német hadseregben a Heinkel He 162 Salamander?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 6. 19:01
 1/9 A kérdező kommentje:
lehet,hogy valakinek hülye kérdés,de én nem tudok róla semmit
2011. jan. 6. 19:06
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A háború végére fejlesztették ki, akkor ezek nagyon korszerűnek számítottak, mert sugárhajtásúak, de végülis nem vetették be őket élesben. Ha hülyeséget írtam, ne haragudj, de ez rémlik.
2011. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem igazán tudták kihasználni, mert vége lett a háborúnak, mire lejött a gyártósorról.
2011. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Túl gyorsan fejlesztették ki és túl kiforratlan konstrukció volt. Több pilóta halt meg balesetekben, mint az ellenséggel való harc során.
2011. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha hamarébb hadrendbe kerül, lehet, hogy most nem így nézne ki Európa!
2011. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyon részletesen levan róla írva minden ajánlom figyelmedbe. Az első Volksjagerek(népi vadász) az Erprobungskommando 162 alakulathoz kerültek és 1945 februárjában kapták meg őket és el is kezdték a pilóták képzését. Viszont üzemanyaghiány miatt csak a földön vesztegeltek és csak pár próbarepülést végeztek. Csak április közepén kerültek először harcba. Én azt olvastam, hogy a gép ugyan gyors volt, de manőverezőképessége egyenlő a 0-ával és a rossz súlypont miatt stabilitási problémái voltak és a sárkányszerkezet nem bírta a nagy erőhatásokat. És csak 30 percre elegendő üzemanyaggal rendelkezett. Technológiai színvonala magas volt és a gyártása is viszonylag egyszerű volt a többi sugárhajtóműves géphez képest, de énszerintem inkább azokat a nyersanyagokat amiket egy ilyen gépbe öltek bele sokkal jobban fel tudták volna használni az Me-262 gyártásához mert az viszonylag kiforrott konstrukció volt már.

2011. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BlackSword ***** válasza:
65%

Csatlakozom az előttem íróhoz... Bár annyival kiegészíteném, hogy se a Salamander, azaz a HE 162-es, sem pedig az ME 262-es került nagyobb számban a frontokra... Ráadásul mindkét típust nem megfelelő anyagokból építették... ha bár az ME 262 ért el sikereket légiharcban olyan elenyésző számban voltak jelen a légtérban, hogy sokat már nem fordítottak a háború menetén...

Mindkét típus rendelkezett azzal a hibával, hogy a korukban nem álltak megfelelő anyagok a gyárak rendelkezésére, így 25 repült óránként teljes hajtóműcserét igényeltek...


Mindezek ellenére teljes nyugalommal kijelenthetjük, hogy az ME 262-t sebessége és manőverezhetősége kora legjobb repülőgépévé tette...

2011. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát, hasznosak voltak számomra! :D
2011. jan. 7. 09:38
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Csak prototipusok készültek, de sok gyermekbetegséggel küszködött, azon kívül megelőzte a korát, vagyis nagy erőt képviselt VOLNA
2011. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!