Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Európának érdekel lenne egy...

Európának érdekel lenne egy Európai hadsereg ?

Figyelt kérdés
febr. 15. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Igen érdeke lenne, de én csalódtam Ruszin Szendi Romuluszban, hogy ilyenekkel házal, mert ennek csak akkor lenne realitása lenne közös külügy is, értsd Brüsszelből mondanák meg a tutit ahogy Amerikában se a tagállamok döntenek a külpolitikáról és közös pénzügyminisztérium is kéne, mert valahonnan kéne finanszírozni a katonaságot és azt se lehetne úgy csinálni, hogy különálló országok vannak és mindenki annyit fizet be amennyit akar.


Szóval egy európai hadsereg csak egy lényegesen integrálttabb EU-ban jöhetne létre. Ezzel meg kb. azt mondja amit Klárika, hogy legyen Európai Egyesült államok vagy csak egy jó nagyot blöffölt.

febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Működésképtelen lenne.Ugyanis minden európai országnak más a fenyegetettségérzése,valamint az érdekeik is eltérőek.

Nem lehetne döntéseket hozni,ezáltal közösen fellépni,hatékonnyá tenni a védelmet.Egy sokba kerülő béna kacsa lenne.

febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Majd ha lesz egy európai föderáció akkor lehetne egy nagy európai hadsereg.
febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon is érdeke lenne! Csak diplomáciai üzenetekkel, gazdasági eszközökkel a világpolitika nagyon sok kérdése NEM oldható meg.

A bökkenő viszont az, hogy 26 EU tagország pont 26 különböző dolgot akar. A legalapvetőbb dolgokban sem tudnak megegyezni, mindegyik "haza" beszél az aktuális politikai széljárásnak megfelelően.

Líbia... a saját háza táján nem tudott az EU rendet tenni. Elég lett volna egy 50-60k-s kontingenst átdobni és most nekünk tejelnének az ottani kőolaj- s földgázmezők. E helyett most a ruszkik és a törökök "játszótere" és migráncshordák kiindulási pontja.

febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez nehéz ügy. Szerintem nem.

Én úgy látom, hogy az EU békéjét elsősorban nem kívülről fenyegetik (nem tartok az orosz hadsereg inváziójától, megszállástól), hanem a belső problémák (illegális bevándorlás, integrációs problémák, terrorizmus, kultúrharc, hanyatlás, elszegényedés érzete, nagyon nagy fejlettségbeli különbségek a tagállamok között, nacionalizmus...) jelentik a nagyobb gondot.

Egy erőltetett központosítás, közös hadsereg, közös külpolitika, erős európai birodalom megteremtése (mely a tervek szerint hasonló játékos lehet a globális színpadon, mint az USA, Kína), kikényszerített haderőfejlesztés, GDP arányos 4-5% fegyverekre költekezés nagy teher lenne, sokan elleneznék és nem oldaná meg a fentebb felsorolt komolyabb problémákat. Lehet szétfeszítené az EU kereteit. Az Osztrák-Magyar Monarchia, a Brit-Birodalom, Francia-Birodalom, a Szovjetunió hiába volt nagyhatalom, tekintélyes haderő (vagy pl. Jugoszlávia regionális középhatalom) az embereket ez nem tette elégedetté, boldoggá, egyéb problémák destabilizálták, szétbomlasztották őket. Én attól tartok az Európai Egyesült Államok sem lenne örök siker és csúnya véget érhet.

febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Előttem igazából már leírták a lényeget. Az EU országainak haderői ma is összedolgoznak, hiszen a legtöbb ország NATO-tag, illetve közös ENSZ megbízásokat is teljesítünk, pl. Koszovóban is vannak magyar, olasz, stb. békefenntartók. Ha azt mondjuk hogy a különböző hadseregek közötti együttműködés nem elég, hanem kell egy ütőképes, központi (tehát EU-s) vezetésű haderő, akkor az csak úgy jöhetne létre, ha az országok sokkal integráltabban működnének. Ráadásul nincs értelme egy saját haderőnek is meg egy EU-snak is, minek tartsunk el két hadsereget ugyanarra a célra? Magyarul az lenne egy járható út, ha az országok saját hadseregeit beszántanák és helyette létrejönne egyetlen nagy, modern, közös hadsereg. Eltekintve a nyelvi és kulturális különbségektől, ehhez olyan országok kellenének, amik a jelenlegi szintnél sokkal erősebben dolgoznak össze. És akkor olyan jogi akadályokról még nem is beszéltünk, hogy Ausztriának pl. tiltott bármilyen katonai szövetséghez csatlakoznia.
febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Európa gazdaságilag erős, katonailag egy pukkasztott nulla. Az USA utánfutójaként pattog az úton. Az USA nélkül nem képes megvédeni a saját érdekeit.
febr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

Az EU még a migránsokat sem kitudja kib_szni.


Pedig alap dolognak kellene lennie.Hogyan tudna rendes haderőt építeni?Mi lenne a katonák alapkiképzése?A körömfestés?

febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8 a politikai akarat hiánya a legnagyobb probléma. Az EU akkor sem csinálna semmit ha a világ legerősebb hadseregével rendelkezne mert megbénítja a túltolt píszí.

A migrácsok ellen bőven elég lenne a már meglévő rendőri és katonai állomány, e helyett pl. a tengerből kihalászott migrácsokat áthajózzák Olaszországba a helyett, hogy visszazsuppolnák őket Líbiába.

Mindegy mennyi a katona, a fegyver, ha az azt irányító fej tehetetlen.

febr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Egyáltalán miért döntötték meg Kadhafi rendszerét ?
febr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!