Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » II. világháborúban az olasz...

II. világháborúban az olasz hadiflotta mit csinált?

Figyelt kérdés
Az Olasz Királyi Haditengerészet a II. világháború kitörésének idején a negyedik legnagyobbnak számított a világon, papírforma szerint uralnia kellett volna a Földközi-tengert. Hiába volt nagyobb a britek flottája, az szét volt szórva az egész Földön. Mégsem foglalták el az olaszok pl. Máltát. Kb. nem csináltak semmit.
jan. 17. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Tehetetlenül várták melyik oldalra kell állni, kinek kell nyalni. Latin tradíció.
jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kerülték a bajt meg az ellenséget. Tisztában voltak azzal a kellemetlen ténnyel, hogy ha az ellenség lőtávolon belül akkor ők is.
jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Okés, odahajóznak Máltához céltáblának, és hogyan tovább? Körbehajózzák kétszer, és hazamennek? A sziget elfoglalásához a kellettek volna nehéz deszanthajók, amik több tízezer katonát technikát partra raknak, plusz légifedezet. A németek is csak a levegőből próbálkoztak a legelitebb egységeikkel, így is iszonyú veszteségeket szenvedtek el.
jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3: Az Kréta volt. Mármint a német ejtőernyősök.
jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igaz

jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb méretű, nyílt óceáni használatra szánt tengeralattjáróik német küldeményeket fuvaroztak a Japán által ellenőrzött kikötőkbe. És onnan vissza japán árut Németországba.
jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Darabszámban, vízkiszorításban volt a 4., korszerűségben meg nem. Az olasz hadihajók elavultak voltak - legfőképpen radar és tűzvezetés terén.

Hogy mit is csinált... három kis-közepes csatában kiporolták a hátsóját (Punte Stilo, Spada, Teulada) ezért visszavonták az erőiket a Tarantói öbölbe ahol az elavult swordfish gépekkel az angolok elsüllyesztettek újabb 3 olasz csatahajót, egy félkész anyahajót, egy csatacirkálót és egy rombolót. Erre még hátrébb vonták az erőiket és kínosan igyekeztek kerülni bármiféle összecsapást.

Summa-summárum, elvesztettek egy csomó hajót minimális angol veszteség mellett.

jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Azért ennél árnyaltabb a kép. A könnyebb egységek már több sikert értek el, mintaként lásd a HMS YORK, vagy a HMS QUEEN ELISABETH sorsát, pályafutásának eseményeit.

[link]

"...visszavonták az erőiket a Tarantói öbölbe ahol az elavult swordfish gépekkel az angolok elsüllyesztettek újabb 3 olasz csatahajót, egy félkész anyahajót, egy csatacirkálót és egy rombolót"

A Swordfish gépek egyszer sem süllyesztették el a készülő olasz repülőgép-hordozót. Csatacirkálója pedig nem volt az Olasz Királyságnak.

jan. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az olasz tengeralattjáró-elhárító egységek néha kiemelkedően jól működtek. 1940-ben volt olyan nap, amikor ugyanabban a térségben 3 brit tengeralattjárót sikerült elsüllyeszteni.
jan. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
1942-be, az utolsó nagy, olasz részről nem sikertelen konvojcsaták idején, a nagyobb olasz hajókon már volt radar. Matapannál még nem-emiatt (is) következett be a tragédia.
jan. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!