II. világháborúban az olasz hadiflotta mit csinált?
Figyelt kérdés
Az Olasz Királyi Haditengerészet a II. világháború kitörésének idején a negyedik legnagyobbnak számított a világon, papírforma szerint uralnia kellett volna a Földközi-tengert. Hiába volt nagyobb a britek flottája, az szét volt szórva az egész Földön. Mégsem foglalták el az olaszok pl. Máltát. Kb. nem csináltak semmit.
Tehetetlenül várták melyik oldalra kell állni, kinek kell nyalni. Latin tradíció.
jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Kerülték a bajt meg az ellenséget. Tisztában voltak azzal a kellemetlen ténnyel, hogy ha az ellenség lőtávolon belül akkor ők is.
jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Okés, odahajóznak Máltához céltáblának, és hogyan tovább? Körbehajózzák kétszer, és hazamennek? A sziget elfoglalásához a kellettek volna nehéz deszanthajók, amik több tízezer katonát technikát partra raknak, plusz légifedezet. A németek is csak a levegőből próbálkoztak a legelitebb egységeikkel, így is iszonyú veszteségeket szenvedtek el.
jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
#3: Az Kréta volt. Mármint a német ejtőernyősök.
jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
#4
Igaz
jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 anonim válasza:
A nagyobb méretű, nyílt óceáni használatra szánt tengeralattjáróik német küldeményeket fuvaroztak a Japán által ellenőrzött kikötőkbe. És onnan vissza japán árut Németországba.
jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 anonim válasza:
Darabszámban, vízkiszorításban volt a 4., korszerűségben meg nem. Az olasz hadihajók elavultak voltak - legfőképpen radar és tűzvezetés terén.
Hogy mit is csinált... három kis-közepes csatában kiporolták a hátsóját (Punte Stilo, Spada, Teulada) ezért visszavonták az erőiket a Tarantói öbölbe ahol az elavult swordfish gépekkel az angolok elsüllyesztettek újabb 3 olasz csatahajót, egy félkész anyahajót, egy csatacirkálót és egy rombolót. Erre még hátrébb vonták az erőiket és kínosan igyekeztek kerülni bármiféle összecsapást.
Summa-summárum, elvesztettek egy csomó hajót minimális angol veszteség mellett.
jan. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Azért ennél árnyaltabb a kép. A könnyebb egységek már több sikert értek el, mintaként lásd a HMS YORK, vagy a HMS QUEEN ELISABETH sorsát, pályafutásának eseményeit.
"...visszavonták az erőiket a Tarantói öbölbe ahol az elavult swordfish gépekkel az angolok elsüllyesztettek újabb 3 olasz csatahajót, egy félkész anyahajót, egy csatacirkálót és egy rombolót"
A Swordfish gépek egyszer sem süllyesztették el a készülő olasz repülőgép-hordozót. Csatacirkálója pedig nem volt az Olasz Királyságnak.
jan. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Az olasz tengeralattjáró-elhárító egységek néha kiemelkedően jól működtek. 1940-ben volt olyan nap, amikor ugyanabban a térségben 3 brit tengeralattjárót sikerült elsüllyeszteni.
jan. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
10/13 anonim válasza:
1942-be, az utolsó nagy, olasz részről nem sikertelen konvojcsaták idején, a nagyobb olasz hajókon már volt radar. Matapannál még nem-emiatt (is) következett be a tragédia.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!