Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A drónok ellen miért nem...

A drónok ellen miért nem védekeznek az oroszok?

Figyelt kérdés

Csomó videót látok, ahol a harckocsikat, meg a gyalogságot 1-1 drón simán lerendezi.

Elektromos jelzavaró miért nincs mindenkinél? Minden második percben be lenne kapcsolva. Ha így kapcsolgatják, akkor tudnának kommunikálni is.


nov. 24. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nehezen megoldható.
nov. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

egyrészt csomó ilyen videó van, másrészt csomó olyan videót meg nem látsz, ahol nem válik be a dolog. jelenleg az ukránok a drónokkal is hátrányban vannak, az oroszok egyre jobban a saját drónjaikkal és egyre jobbak az ukrán drónok elhárításában. csak erről nem látsz videót.


a zavaróval az a baj, hogy maga is jelforrás. ha túlzottan használni kezded, akkor elkezd érdemes lenni kifejezetten azzal foglalkozni. pl. arra programozni a drónt, hogy ha elveszíti a kapcsolatot a vezérlőjével, a önállóan repüljön neki a zavaró forrásnak.

nov. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondoltam hogy a gyalogos hordhatna a kezében egy kis vékony pajzsot drónok ellen. De biztos nem működne. Sokszor nem lehet kivédeni a drónokat.
nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

A rádióelektronikai hadviselés mindegyik oldalon folyamatosan keresi a hatékony megoldásokat és fejleszt, amint és amit csak megenged a technikai, ill. pénzügyi, fejlesztői háttér, de teljesen más háború közben fejleszteni, tesztelni, alkalmazni bármit is, mint békeidőben. Van olyan nézőpontja is drónokat övező problémának, hogy az eredményes rádióelektronikai hadviselés kiküszöbölésére vezetékes vezérlésű drónokat is egyre szélesebb körben alkalmaznak. A nyolc kilométeres (!) hatótávolságú már rendszerben van, de a 10 kilométeres hatótávolságún is dolgoztak már pár hónapja.

Az már csak a magánvéleményem, hogy sok esetben bizonyul meglehetősen primitívnek a felhasználás módja, - utalva itt arra, hogy csak annak érdekében reptetni egy drónt - felvállalva az irányítópont felfedését és kiiktatását egy levegővel - az esztelen luxuson is túlmutató butaságnak tartom, hogy egy katonára rádobhassak egy gránátot! Közel sincs arányban a felvállalt kockázat az elért katonai céllal, - inkább buta, primitív szadizmus kategória. Problémásnak vélem, hogy adott esetben még büszke is arra egy-két előember, hogy idáig süllyedve feltegyen ilyen tartalmú videókat az internetre, mert inkább röhej, mint katonai siker.

nov. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

nem csak a te magánvéleményed.

jelenleg drónpilótának lenni azt jelenti, hogy biztosan nem leszel hadifogoly, mert vagy megúszod az ellenséggel való találkozást, vagy helyben szétlövik a fejed. abban viszont csak reménykedhetsz, hogy ezzel kezdik...

nov. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy fent is írják egyszerre fejlődik a rádiótechnikai elhárítás és a drónok alkalmazása fej-fej mellett. Használnak zavarást, de a katonáknál egyénileg sosem lesz. Drágább lenne mint a fegyvere és a felszerelése.

A magasabb harcértékű, korszerűbb eszközökön már vannak besugárzásmérők (lézeres rávezetés észlelésére), zavarók, de korántsem olyan egyszerű a dolog.

Az olcsóbb (kereskedelmi forgalomban lévő "civil") drónok jól zavarhatók. A parancsközvetítéssel működő olcsóbb FPV drónok is. A profibb, katonai változat, viszont már szélesebb jelsávon képes kommunikálni, nem zuhan le ha jelvesztés van (addig köröz a célterület felett), a még profibb rá tud állni a zavaró jelre is. A még ennél is drágább változatokon meg nem véletlenül van kamera... kap egy célkoordinátát, a legutolsó felszíni felvételt a felderítő dróntól, irányba állítják és huss viszlát. Odarepül magától (GPS/GLOSSNAS), ha van parancsközvetítés azzal megy, ha van célbevilágítás akkor arra a jelre repül, ha egyik sincs akkor a saját kameraképét elemezve detektálja a célpontot és önállóan repül rá.

nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!