Az USA B-52 bombázói miért kevésbbé védettek a földi légvédelemmel szemben, mint más harci gépek?
Kicsivel a B-29(hirosimai atombomba hordozója) után fejlesztették ki a B-52-őt.
Vagy 70 éves gépek.
Engem meg levillognak mindenhol a 33 éves opelommal.
Mert egy lomha, tohonya, lassú, bazi nagy célpont. Ettől még zavarókkal bőven tele van tömve, de ha rakétát indítottak rá és az be tudja fogni akkor nem tud csak úgy megfordulni és elmenekülni. Azért használják mert megbízható és magas a teherbírása (üzemanyag-feltöltöttség függvényében 18-20 tonna).
#3 az USA ha be akarna szállni a buliba akkor nem bombázókat küld, hanem cirkálórakétákat. Nagyon érzékeny az amcsi közvélemény a veszteségekre. Ettől még nem fogja bombázni Iránt, mert az válaszul bármikor lezárhatná a Hormuzi szorost ami nem túl finom dolog az olajárakra nézve.
4
Pont ezért lepődtem meg. Azt még el tudom képzelni, hogy az USA ESETLEG beszáll Izrael védelmében, de hogy támadásra beszálljon Itán ellen, azt nem tartom valószinűnek. Izrael kénytelen Iránnal harcolni a saját léte miatt, akkor minek lépne be az USA, ha van valaki, aki mindenképp kénytelen lesz harcolni az USA érdekeiért (is).
"Vagy 70 éves gépek"
Azért ez ennyire nem egyszerű. A mai B-52-esek messze nem ugyanazok a gépek mint kifejlesztésük idején.
Amúgy maga a kérdés eleve nem igaz. Nem védtelenebbek, mint bármelyik másik harci gép. Nyilván hatalmas radarfelülettel, 8 hajtóművel rendelkező, lassú célpont, cserébe tele van mindenféle aktív és passzív légvédelmi rendszerrel. Kategóriáján belül amennyire lehet védve van.
Az USA bombázói közül a B-52-esek a leghadrafoghatóbbak.
A B-2-es Spirit-ekkel az a baj, hogy a 19 példány az borzasztó kevés belőlük, a lopakodó technológiájuk is öregedett, illetve nincsen raktárkészleten a hozzávaló robotrepülőből, az AGM-129-esből egyetlen példány sem. 2032-ben fogják leállítani őket, és B-21-es Raider lesz a helyükre, legalább 100 példánnyal.
Nem akarják elkövetni azt a hibát az utódtípusnál, amit a B-2-esnél, hogy az eredetileg tervezett 132 példányt hagyták lefaragni 20 - 21 példányra.
A B-1-es Lancer-ek sárkányát ették az afganisztáni bevetések, nagyfokú megszorításokkal repülhetők, 2036-ig tervezik őket üzemeltetni, azután leállítják, és kivonják őket.
És a B-52-esek meg 2060-on túl is fognak repülni ...
Akkor B-52-es Stratofortress-ek, és B-21-es Raider-ek fogják alkotni az USAF stratégiai bombázóit.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!