Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a gond a Tomahawk rakétákkal ?

Mi a gond a Tomahawk rakétákkal ?

Figyelt kérdés
Ugye az oroszok problémáznak azon hogy a németekhez akarnak tomahawk rakétákat (robotrepülő) telepítenek. Nem arról volt szó , hogy az SZ400 képes minden ilyet lelőni ? Akkor mi a gond ? Ha sokkal fejeltebb és lehetetlen átlőni akkor mitől félnek ? Ha kővetőgépeket visznek meg faltörőkost akkor is próblémáznak ?
okt. 21. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy Oroszország elleni fenyegetést jelentenek. Semmilyen légvédelem nem 100%-os.
okt. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kürasszír ***** válasza:
70%

Kedves kérdező!


Az Sz-400-as sem képes mindent lelőni, ezt az ukrajnai háború bizonyította, hiszen az ilyen rakétarendszerekkel védett szevasztopoli orosz flottabázison több milliárd dolláros kárt okoztak az ukránok által kilőtt nyugati rakéták, robotrepülőgépek és drónok, elpusztítva egy modern tengeralattjárót, több felszíni hadihajót és kikötői és katonai berendezéseket és vezetési pontokat..

okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Oroszország csak azt nem venné fenyegetésnek maga ellen ha a föderáción kívül élő emberiség kollektívan fejbe lőné magát. Had sírjanak, máshoz nagyon úgy se értenek.
okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Az alacsonyan repülő nyugati cirkáló rakéták ellen képtelen védekezni az orosz légvédelem, ezért jajveszékelnek annyira hogy nyugati rakétákat ne használhassák orosz földön.
okt. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Lejár a fej a nyelükről! :D


Komolyra fordítva a szót:

A jelenlegi eseményeket kiváltó körülmények hátterében ott volt az is, hogy nagyon hosszú idő távlatában araszolt az orosz államhatár felé a nato különböző kifogásokkal - védelminek feltüntetett nagy hatótávolságú fegyverrendszerekkel. Erre egy ideig - nem nagy lelkesedéssel, de valahogy - rábólintott az orosz katonai vezetés. Aztán nem, - és ez is segített abban, hogy idővel a jelenlegi szintre mérgesedjen el a helyzet.


Az sem kifejezetten megbékélési szándékról árulkodó körülmény, hogy atomtöltettel felszerelhető nagy hatótávolságú rakéták indítását figyelő OTHR-t iktattak ki egy olyan országgal fennálló katonai konfliktus közben, amely - elméletileg - nem rendelkezik a rendszer által kontrollált fegyverrendszerek egyikével sem.


Az usa jól el van azzal, hogy a világ különböző pontjain az éppen aktuális érdekei szerint megcsinálja a "b@zdmeg"-et, aztán a karosszékben hátradőlve, az óceán túlsó partjáról vihorászva osztja az eszet, háborús kellékeket.


Ami az oroszokat illeti, nem kell őket sem félteni, - meg fogják találni erre is a megfelelő lépést, - ha már meg nem találták, - de be kellene látni, hogy az elvárások egyoldalú támasztása és érvényesítése sehová sem vezet hosszútávon. Ez az usának jelenleg még túl magas léc.


Sok mindent is ki lehet találni védekező, ellentámadó, támadó stratégiaként - az SZ-500-asok Panchir-x rendszerrel összeintegrálásától kezdve a drónok által cipelt védőhálókig, - amelyekbe belegabalyodhatnak a méregdrága cuccok is, - ettől függetlenül érdemes elgondolkodni azon, hogy a "Kubai rakétaválság" milyen távolságban volt az usa határaitól, a tárgyalt fegyverrendszer milyen hatótávolságú, milyen fegyverrendszerek álltak akkoriban rendelkezésre védekezési szempontból és hogy mekkora fesztivál volt anno, az ügy kapcsán!


Az egyoldalú érdekérvényesítésre tett kísérletek mindig rosszul végződtek!

okt. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír


A Sz-400-as a Storm Shadow-ot nem tudta kivédeni. A Storm Shadow az meg egy csökkentett észlelhetőségű robotrepülő.


Ez most Mi csodálkozni való van ?

okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A nyilvános adatolások szerint "csak" 1,600 km a Tomahawk robotrepülő hatótávja. A korrektség kedvéért odaírják, hogy a valódi teljesítményadat az jóval nagyobb, és titokvédelem alá esik.


A Berlin - Moszkva távolságot le tudja repülni a Tomahawk, a kérdés az, hogy a légvédelem mennyire tudja lereagálni a Tomahawk szalvót.

okt. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
És akkor még nem is ültettek a rakétákra néhány, benzines kannákból után töltögető embert!... -VICC!- :DDD
okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem létezik sem lelőhetetlen rakéta, sem leküzdhetetlen légvédelem. Rakétacsapásnál eleve többet indítanak egyszerre, s valamennyit leszed a légvédelem, de ha elég indul el akkor valamennyi meg célba ér és bizony jó nagyot "szól" ha becsapódik. Nyilvánvaló, hogy senki sem örül ha ilyeneket telepítenek a stratégiailag érzékeny területeinek a hatótávolságán belülre.
okt. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és hogy az Sz-400 le tudja-e küzdeni? Bizony le! Szíriában a légvédelem az egyik amcsi büntetőakció keretében 28 db-t lőtt le, pedig lényegesen korszerűtlenebb légvédelmi eszközöket használtak mint az Sz-400. Az más kérdés, hogy az amcsik 44 db-t indítottak, szóval 26 meg átjutott amit Asszad bá' két reptere bánta. A darabonként maga 8-900 kg-s harci töltetével az átjutott 26 db elég szépen rendbe tette a két célpontot.

Avagy másik példa, a Vaskupola a világ egyik legfejlettebb légvédelmi rendszere. Mégis tavaly októberben szép számmal csapódtak be a Hamász rakétácskái - mivel annyit indítottak belőle, hogy bőven volt ami át tudott jutni.

okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!