Milyen pszichológiai oka van a katonai szervezeteknél a testtartásoknak?
Úgy gondolom, hogy pszichológiai oka is lehet a katonaságban bizonyos testartásoknak.
Az hogy pl: a vigyázz állás, kihúzva, tenyerüket a lábakhoz szoritva, ujjakat osszeszoritva, középső új a varráson stb stb..
Alaki kikepzéseken a különböző mozdulatok stb stb.
Az rendben van, hogy egy ilyen szervezetnek a fegyelem, a szervezettség, az egység látászatát kell kifelé mutatni. Ez valahonnan nagyon régről jöhetett talán az emberiséggel egyidős lehet.
De mindezen kívül van e ezeknek valami oka, hogy bizonyos mozdulatok miért így és így vannak, lettek meghatározva? Az katonák betöréséhez való okok lehetnek mögötte?
A vigyázzállás ősidők óta a tisztelt és a fegyelmezettség megnyilvánulása.
csak ennyi pszichológia van benne
Az alaki kiképzés egy örökölt hagyomány. Régen (kézitusában) zárt alakzatban harcoltak, ha bárhol meggyengült a formáció akkor elkezdett felbomlani a hadrend. Lényeges volt, hogy a formáció egyben tudjon manőverezni, váll-váll mellett haladva, a hadrend vonalát az ellenség felé fenntartani, mindenki a helyén maradni, ha egy elesik akkor a mögötte lévők automatikusan előre lépni. A muskétások korában sem volt másképpen, akkor volt meg a tűzerő, ha az első vonal "egyben" volt (akkor volt teljes a sortűz).
Jelenleg inkább a katonai fegyelem, parancskövetés tanulására használják az alaki kiképzést. Állj egy helyben, mozdulj úgy és akkor ahogy parancsolják = fegyelmezetten azt csináld amit mondanak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!