Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most hogy Magyarországnak...

Most hogy Magyarországnak végre van tengeri kijárata Triesztnél nem kéne újra létrehozni a magyar haditengerészetet, és újjáépíténi a Szent István csatahajót, hogy az legyen a hadiflottánk zászlóshajója? Támogatnál egy ilyen ötletet?

Figyelt kérdés

okt. 18. 23:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
St. István - azt ugye vágod, hogy már minden ország kivonta az aktív hadrendből a Dreadnoutgh osztályú csatahajóit (egyedül az USA tart még passzív tartalékban kettőt belőle). S mire is "vigyázna" a Földközi-tengeren amúgy? Tudtommal 0.0 nulla felségterületünk van a Földközi-tengeren, szinte az összes ott lévő komolyabb haditengerészettel rendelkező ország meg a szövetségesünk. Szóval kivel és mivel harcolnának az oda telepített magyar haditengerészeti erők? :)
okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es


Én úgy tudtam hogy a négy Iowa osztályú a (dreadnought-nál sokkal modernebb és nagyobb) csatahajót amerika leszerelte az öbölháború után, legutolsóként magát az USS Iowa-t szerelték le 2011-ben.

Melyik az a két Dreadnoutgh osztályú csatahajó amit az USA még passzív tartalékban tart?

okt. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#12 Iowa, Missouri. A passzív tartalékot úgy értve, hogy jelenleg nem harcképesek, de elvileg akár hadrendbe is állíthatóak lennének (teljes felújítás, átépítés után).
okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Nem értesz a nemzetközi joghoz és az állami szuverenitáshoz.



,,Egy komolyan vehető ország sem ad el a területéből egy másik államnak, semekkora részt.



Olaszországban a kormány tagjai bíróság előtt állnának hazaárulásért, és évtizedes börtönbüntetésre számíthatnának, ha Magyarországnak eladnák Olaszország egy darabkáját."


De Oroszország is eladta Alaszkát az USA-nak, meg az egyik haverom azt mondta amikor azt beszéltük hogy Németország visszavásárolt néhány falut a második világháború után Hollandiától. Meg szerintem csak te értékeled túl, az olaszokat nem zavarná ha egy darab kikötőt eladnának Magyarországnak. Engem se zavarna, hogyha Magyarország eladna Svájcnak 50 hektárt az Alföldből, hogy nekik is legyen valamennyi jó termőföldük.

okt. 19. 23:01
 15/21 A kérdező kommentje:

,,Szóval kivel és mivel harcolnának az oda telepített magyar haditengerészeti erők? :)"


Pl:. segíthetnénk a NATO-nak ahogy az egyes is mondja.

okt. 19. 23:02
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene - kérdező, - sokkal olcsóbb, ha a mongoloktól bérelünk egy repülőgép hordozót és a Nepáli Haditengerészettől bérelt AN-1-es gépekkel megrakva azokat végeznek járőr tevékenységet. Köveket dobálni meg szinte bárki képes a járőröző repülőgépekről.
okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 kürasszír ***** válasza:

# 14


A haverod tévedett. Hollandia ugyanis azokat a német területeket adta vissza Nyugat-Németországnak 1963-ban, amelyeket 1949-ben "kárpótlásul" foglalt el Hollandia II. világháborús német megszállása miatt. Vagyis Hollandia tulajdonképpen egészen 1949-ig német fennhatóságú területeket adott vissza 1963-ban. Ezek a területek csak 14 évig, ideiglenesen tartoztak Hollandiához, 1963-ban a holland-német megbékélés jegyében adták vissza őket.


Oroszország 1867-ben adta el Alaszkát az Egyesült Államoknak, az nem éppen tegnap volt. Alaszkát különben sem Oroszország szerves részének, hanem csak gyarmatának tekintették. Az eladás indoka egyébként az volt, hogy katonailag Alaszka védhetetlen volt az Oroszországgal akkor ellenséges Brit Birodalommal szemben, és jobb ötletnek tűnt eladni egy kis pénzért, minthogy a britek erővel és ingyen vegyék el.

okt. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17 De Szomáliföld is el akar adni valamennyi tengerpartot Etiópiának. Akkor mi miért nem vehetnénk meg azt a kikötőt az olaszoktól?

[link]


Vagy cserébe mi is adhatnánk egy ugyanakkora területet Olaszországnak mint az a kikötő amit megveszünk tőlük.


Sőt Magyarország plusszpénzt is szerezehetne azzal hogy eladja néhány területét. Pl:. az Ormánságot Horvátországnak, Ózdot meg Szlovákiának.

okt. 21. 17:35
 19/21 kürasszír ***** válasza:

# 18


Nem vagy képes megérteni, hogy olyan ország, amely a területeit eladja más országoknak, az a világ közvéleménye szemében közröhej tárgya lenne, a nemzetközi tekintélye azonnal az útszélén bűzölgő kutyagumival válna egyenlővé.


Ha ezt nem vagy képes megérteni, akkor hiányzik a tudásod és a műveltséged a kérdés megítéléséhez.


Egyébként mind az olasz, mind a magyar alkotmány/alaptörvény tulajdonképpen tiltja az ország területeinek eladogatását. Tehát jogilag sincs ilyesmire lehetőség.


Olyan állam, hogy Szomáliföld egyébként nemzetközi jogilag nem is létezik.

okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19


,,Olyan állam, hogy Szomáliföld egyébként nemzetközi jogilag nem is létezik."


De gyakorlatilag létezik, és az számít igazán. Nem az hogy elméletileg nincs.


De akkor területcsere lehetne? Hogy mi megkapjuk a kikötőt, és cserébe az olaszok is kapnak egy ugyanakkora terültet Magyaroszágon? Szlovákiával volt ilyen:

[link]

okt. 21. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!