Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az előző rendszerben gyakran...

Az előző rendszerben gyakran lehetett olvasni olyan álláshirdetést, amiben föltétel volt a letöltött katonai szolgálat. Ennek mi értelme volt?

Figyelt kérdés
Ha egészségügyi/fizikai, akkor úgyis el kellett küldeni a jelöltet orvosi vizsgálatra. De láttam ilyen kikötést irodai munkakörnél is.

#munkahely #letöltött katonaidő
ma 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy aki még nem volt katona, azt elvihették két évre, és a munkáltató nem vehetett fel a helyére mást az idő alatt.
ma 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki akarna fölvenni egy olyan munkaerőt, akit a közeljövőben el fognak vinni 1-2 évre?

Ez kb. azzal analóg, hogy fiatal nőnél abból indulnak ki, hogy pár éven belül elmegy szülni és évekig távol lesz. Csakhogy a szülés és gyed/gyes után ott lesz a kisgyerek, aki további hiányzási okokat fog generálni a betegeskedései miatt, viszont a letöltött katonaidővel a férfi egyszer s mindenkorra letudta ezt a kötelezettségét. Logikus, hogy olyan embert akarnak fölvenni, akit már nem vihetnek el emiatt.

ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1&2 Elsőre én is erre gondoltam, de egyrészt aki volt katona, visszahívhatják tartalékosként, másrészt én BHSZ-es voltam (békében alkalmatlan, háborúban szakszolgálatra alkalmas), 26 évesen mégis visszautasítottak, mert nem voltam katona, holott szállítmányozó lettem volna. Persze lehet, hogy más ok volt, de erre nem tudtam válaszolni.
ma 13:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy teljes értékű, felnőtt férfiembernek hagyományosan azt tekintették, aki leszolgálta a katonaságot. Ez így volt a Horthy-rendszerben is. Persze, amit az 1. válaszoló ír, az is teljesen igaz. Sőt nagyobbrészt az a legfontosabb. Igaz viszont az is, hogy egy átlag tartalékost olykor még visszahívhatnak...visszahívtak. Emlékszem, a nyolcvanas években az egyik nagybátyám családjánál vendégeskedtünk (közel az ország nyugati határához) és egy szombat reggel sehol a családfő. Hajnalban gyakorlat miatt berántották kb. 1 hétre, ha jól emlékszem.

Állítólag tehergépkocsival szedték össze a tartalékosokat. A nyolcvanas évek első fele még a hidegháború egyik csúcsidőszaka volt. Utána indult be fokozatosan az enyhülés.

ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!