Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kell civileket lőni?

Miért kell civileket lőni?

Figyelt kérdés
Már régóta érlelődik a kérdés bennem de valahogy még soha nem tettem fel, hát itt az ideje. Mi értelme van szemmel láthatólag civil célpontokat lőni? Rakétázni stb? Ezt megteszi mindkét fél az Orosz és az Ukrán is, van értelme? Azért még sem második VH-t idéző nagy bombázásokról beszélünk, de még azok se érték el a hatást, akkor ebben a háborúban mire jó ez?
tegnap 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Az ukránok hol lövik a civileket?


Valóban nincs komoly hatása a háború kimenetelére, de logikát ne keress ezekben.

tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Sok rakéta mellé megy. Ennyi. Persze van ami szándékos.
tegnap 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es, ohh kérlek ne kezd, szerintem mindkét oldal elvakult idióta drukkereiből elege van az átlag embernek úgyhogy ne kezd. És itt megkérném a mindjárt megérkező ellendrukkereket hogy ne pls ne. :D Köszi.
tegnap 22:00
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

1

"Az ukránok hol lövik a civileket?"


Ahol érik !

tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"1-es, ohh kérlek ne kezd, szerintem mindkét oldal elvakult idióta drukkereiből elege van az átlag embernek úgyhogy ne kezd."


Köszi, de nem vagyok idióta drukker. Arról tudok, hogy az oroszok terror jelleggel szándákosan ukrán városokat lőttek, elkövettek néhány tiltott dolgot stb...

Én nem az ukránok védelmében kérdeztem amit kérdeztem, hanem azért mert én nem tudok olyanról, hogy az ukránok a saját honvédő háborújukban az amúgy nemzetközileg ukrán állampolgárnak lakosságot terrorizálnák az oroszok által megszállt területeken. Te azt írtad a kérdés leírásában: " Ezt megteszi mindkét fél az Orosz és az Ukrán is" én csak azt kérdezem hogy utóbbiak hol teszik ezt, mert ilyenről én nem nagyon hallottam eddig.

tegnap 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

nemzetközileg ukrán állampolgárnak *tekintett lakosságot


Bocsi, egy szó kimaradt :D

tegnap 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös veled sajnos nem lehet mit kezdeni, a háború első hónapjában voltak pl hadifogoly kivégzések ukrán oldalról, belgorod régióban az ukránok is lőttek városokat több kisebb települést és igen sima átlag civil házakat értek találatok, ennyi, ezt persze a Telex vagy a 444.hu nem fogja lehozni, ahogy az ellenkezőjét sem fogja lehozni pl a Pesti srcáok vagy a sz*rhajtások. Ne légy ennyire korlátolt és több forrásból tájékozódsz, még a végén azon kapod magad hogy csomó mindenről lemaradsz. :D
tegnap 22:12
 8/11 Jeffrey Spender ***** válasza:

Kérdező


Nem akarlak elkeseríteni, de nem 2022 nyomán szenvednek a civilek, hanem már 2014 - 2022 között szétlőtték Kelet-Ukrajnát.


Jórészt azért, mert elavult tüzérségi eszközökkel bírnak, ami meg modern, azokat is kábé úgy használják, hogy ráböknek a térképen egy pontra, és kiadják a parancsot, hogy lőjék az adott pontot, nem pedig UAV-s / drónos felderítés alapján küldenek korrigálható pályájú tüzérségi lövedéket az adott ellenséges csoportosulásra.


Továbbá mindkét oldalon az ilyen tüzet vezető katonákat szélsőségesekből, börtöntöltelékekből, meg részeges / drogos, és magasról sz*rok rá hozzáállásúak emberekből toborozzák.

tegnap 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%

"5-ös veled sajnos nem lehet mit kezdeni"

Egyszerűen válaszolsz a kérdésre? Szerintem normálisan kérdeztem.


" a háború első hónapjában voltak pl hadifogoly kivégzések ukrán oldalról"

Voltak mindkét oldalon, de ezek nem civilek.


"belgorod régióban az ukránok is lőttek városokat több kisebb települést és igen sima átlag civil házakat értek találatok"


Belgorodban összecsapások voltak, aminél a civil infrastruktúra sajnos járulékos kár. Az ugyanilyen eseteket az oroszok oldaláról sem tekintem szándékos, kifejezetten civilek ellen irányuló erőszaknak. Ugyanilyennek tekinten az oroszok pontatlan vagy eltéved rakétáit amik néha néhány száz méterrel mellémennek és egy katonailag fontos célpont helyett egy bevásárlóközpontba csapódnak be vagy épp a légvédelem által lelőtt lakóházba csapódó rakétamaradékot is. Ezek a háború sajnálatos velejárói és nyilván nem történnének meg ha nem lenne háború, de ezek nem szándákos civilek elleni támadások.



Ezért nem értem a "mindkét" félre történő utalást. Az egyik fél bátran feltöltötte a videókat arról, hogy irányítatlan rakétákkal lövik a mariupoli lakótelepet valamint láttuk/látjuk hogy szándákosan pusztítják a civil infrát és több várost a földdel tettek egyenlővé. Ilyet én nem látok mindkét oldalon és hidd el nem a telexről vagy a 444-ről tájékozódom.

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

"Az egyik fél bátran feltöltötte a videókat arról, hogy irányítatlan rakétákkal lövik a mariupoli lakótelepet"


Lehet hogy volt ilyen, de legalább már alakul. :) Szerintem legalább olyan jó lesz mint ahogy az USA helyreállította pl Irakot. Ja várjá'...


https://www.youtube.com/watch?v=ax64CfHsrhc

tegnap 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!