Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Oroszország teljes mozgósít...

Ha Oroszország teljes mozgósítást, és hadigazdálkodást vezetne be, el tudná foglalni Ukrajnát, vagy akkor sem lenne ez biztos, ha mindent bevetnének?

Figyelt kérdés
Elegendő nyugati fegyverrel és lőszerrel bármilyen orosz támadást meg tudnak állítani az ukránok?

aug. 26. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

El tudná, csak nem érné meg neki.

Jó példa a téli háború. Finnországot is el tudták volna foglalni, annyira, hogy lassan, de biztosan haladtak is előre. Tartalék is volt még, hiszen később a nácik ellen katonák milióit sikerült még mozgósítani. Mégis békét kötöttek a finnekkel, mert egyszerűen az a terület nem érte meg azt a mennyiségű veszteséget amit szenvedtek érte.

Ukrajna is hasonló helyzet, ha mozgósítanának, mindent bevetnének, el lehetne foglalni Ukrajnát. Főleg ha még Belarusz is beszállna a buliba. De ez egyszerűen akkora veszteségekkel járna, hogy sem gazdaságilag, sem politikailag nem érné meg.

aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

"Elegendő nyugati fegyverrel és lőszerrel bármilyen orosz támadást meg tudnak állítani az ukránok?"


Na ez az ami nincs. Meg ember. Csak hogy tudjál róla a Németeknek két napi lőszerkészlete van, az Usának az M zárolt készlet felett zéró. És nem is tudják újratermelni hacsak nem állnak hadigazdálkodásra ami meg a lakosság körében nem lenne túl népszerű. Az oroszok míg száz rakétát kilőnek, 150 et raknak össze és nincsenek hadigazdaságon. Most szerinted a NATO meg tudná őket állítani? Te meg rákérdezel Ukrajnára. Igen a NATO legkeményebb védelmi vonala Ukrajna, de omlik össze. Ukrajna után mondj még egyetlen pontot ami megfogja őket. Csak nem a magyar pávák akik sárga foscsíkot sugárban húzva maguk után hasítanának Hegyeshalomig egy támadás esetén?


Muhhahhahha

aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Így is el tudja, csak lassan. Az ukránok képtelenek őket megállítani. A kurszki kaland csak felgyorsította az ukrajnai területek elvesztését.
aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
USA-nak ne lenne készlete? Hát ott a minden 3. lakosnak egy raklapnyi tölténye van.
aug. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1:

Akkor szerinted meddig érné meg az oroszoknak elmenni? Kijevig?

aug. 26. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

"Akkor szerinted meddig érné meg az oroszoknak elmenni? Kijevig?"

Félreérted, nem az a kérdés hogy mit éri meg elfoglalni, hanem az, hogy mennyi áldozat árán. Ha a jelenleg bevetett erővel egész Európát el tudnák foglalni, akkor az is megérné nekik. Ha a jelenlegi erővel el tudnak menni Kijevig, mert összeomlik a front, vagy megszűnik a nyugati támogatás, akkor el fognak menni.

Itt a felhasznált erőforrások és az elért eredmények arányát kell nézni. Megéri nekik minimális erőbefektetéssel elfoglalni Ukrajnát? Persze, az a hülyének is megéri. Na de Ukrajnáért megéri beáldozni a teljes orosz haderőt? Azt már kevésbé. Hogy mi hogyan éri meg, az végső soron politikai döntés. Ha Putyin úgy gondolja, hogy fontosabb a hadsereg legalább egy részét épen tartani, mert készülni kell egy kínai, vagy amerikai, vagy bármilyen támadásra, esetleg ki kell segíteni Kínát, vagy Iránt, akkor a haderő egy részét vissza fogják tartani akkor is, ha ezzel lassítják az ukrajnai hadműveleteket. Ha Putyin úgy dönt, hogy tudnak ők mozgósítani ha baj van, meg majd kérnek fegyvert Észak-Koreától, Irántól stb. ha szükség van rá, meg amúgy is van egy nukleáris arzenál, akkor fel lehet pörgetni az ukrajnai hadműveleteket, több erőforrást fel lehet áldozni ugyanazon cél érdekében. Ugyanígy fontos a gazdaság is, Oroszország gazdasága a felszínen stabilnak tűnik, de belül igencsak vért izzadnak az eredményekért. Egy nagyszabású mozgósítással rengeteg munkavállalót kivesznek a gazdaságból, ráadásul sokan el is fognak menekülni az országból, ami lehet hogy az utolsó csepp lesz a pohárban és ott dől össze minden. Putyinnak mérlegelnie kell, hogy megéri-e kockáztatni és mozgósítani, amivel gyorsítani lehet a háború kedvező kimenetelét, vagy biztonsági játékot játszik és inkább nem hoz meg súlyos döntéseket, de cserébe nem jönnek az eredmények a frontról.

Dönthet úgy Putyin, hogy most aztán elég volt, mindent feltesz egy lapra, hadi gazdaság lesz, mozgósítás lesz, indulnak az atomtöltetek Ukrajna nagyvárosaira, és gyakorlatilag eltörlik az ukrán ellenállást. Egy ilyen döntés rendkívül kockázatos, de elméletileg lehetséges, és a jelenlegi ukrán haderőnek nincsenek akkora tartalékai, hogy egy ilyen hullámot megállítson. De Putyinnak nem éri meg ez a kockázat, mert valószínűleg ezzel együtt nem csak az ország gazdasága dőlne össze, de elveszítené keleti szövetségeseit is, ami végleg betenne Oroszországnak. És akkor hiába van egy Ukrajnájuk, kitörölhetik vele.

Tehát nem az a kérdés, hogy Odesszáig éri-e meg elmenni, vagy Kijevig, hanem hogy mit és mennyit tudnak vagy akarnak feláldozni a kijelölt cél elérése érdekében. Pusztán a számok alapján Oroszországnak van akkora ereje, hogy Ukrajnát eltörölje a Föld színéről, már csak a nukleáris erő miatt is, de ilyen lépést nem fognak megtenni, mert a politikai következményei nem érik meg. Sőt, a jelenleginél nagyobb erőfeszítéseket sem fognak már tenni, vagy csak nagyon soká, mert már most gyenge lábakon áll az ország. Nem véletlenül nincs mozgósítás, pedig a szakértők rendre elmondják, hogy Oroszország mozgósítás nélkül nem rendelkezik akkora emberi erőforrásokkal, amikkel Ukrajnát megszállva tudná tartani. De Putyin nem hozza meg ezt a döntést, mert ez az emberi erőforrás rohadtul kell neki a hátországban.

Szóval ez egy komplikált kérdés, és nem annyiból áll, hogy "na, meddig akarunk elmenni?"

Ráadásul Oroszország jelenleg nincs is kényszerhelyzetben. Hiába dől a médiábl hogy sok az áldozat, meg az ukránok már Kurszkban vannak, a valóságban az ukrán front egyelőre stabil, sőt, egyes szakaszain egyenesen orosz kezdeményezés van. Kurszkban pedig egyelőre semmi lényegeset nem foglaltak el az ukrán erők, csak kisebb településeket ellenőriznek a határ mentén. Tehát jelenleg a helyzet mondhatni stabil orosz oldalon, most van az a rész, amikor fújni kell egyet és rendezni kell a sorokat. Ezt fogják tenni, és nem fognak fejjel a falnak menni, mert nem sürgeti őket senki.

aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%
El tudná, de hatalmas belföldi politikai kockázatot jelentene Putyinnak. Igen gyorsan zuhanna a népszerűsége és nőne a belföldi elégedetlenség, feszültség. S a gazdasági, hadi erőforrások nyakló nélkül ledarálásáért cserébe csak egy olyan területet kapna amit utána évekig tart pacifikálni, állandóan csapatokat kellene ott állomásoztatniuk. Utána ott állna letolt gatyával az Oroszországot érő többi kihívás előtt - azé' a Kaukázus sem egy nyugis terület, folyamatos bruszt megy a háttérben a világpiacokon, világpolitikában.
aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Ha Putyin megindítaná a sereget,akkor gond nélkül bevenné Ukrajnát. Az első válaszoló már leírta,hogy viszont sok értelme nem lenne. Nyilván mint gabonaföld megérné mondjuk,vagy infrastruktúra fejlesztésére. Jelenleg így,hogy Ukrajna megtámadta az orosz Kurszk várost,így példa lehet arra Ukrajna,mint mikor a disznó magától rásétál a vágóhídra.
aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!