Kínai fegyverek jobbak, mint az oroszok ?
# Kürasszír
Kína az ő vietnámi háborúja idején
- Kalasnyikovokkal
- T-54-es klónokkal
- MiG-17 / MiG-19 / MiG-21-es klónokkal bírt
# 11
Kína csúfos vereséget szenvedett Vietnamtól 1979-ben.
Kína azért támadta meg Vietnamot, hogy a Kína-barát Kambodzsából kivonulásra bírja, melyet megszállt a vietnami hadsereg és megdöntötte Kína kegyencének, Pol Potnak az uralmát, Vietnam-barát vezetést juttatva hatalomra.
Az 1979-es kínai vereséget bizonyítja, hogy Kambodzsa még 10 évig, 1989-ig vietnami katonai megszállás alatt maradt.
"a lényeg, Vietnám az maga dzsungel, ami meg nem, az sártenger."
Ez miért is lényeges? Nem Vietnam domborzati és éghajlati viszonyairól kérdezett a kérdező, hanem az orosz és kínai fegyverek közti különbségekről.
# 14-es
Kürasszír kezdte el a kínai - vietnámi háborúval való példázódást, csak azt nem sikerült leírnia, hanyag általánosítás keretében, hogy az oroszok, a kínaiak, és a vietnámiak nagyjából ugyanazokat a fegyvereket használták.
Nagyon régen volt idő, hogy Kína, és a Szovjetunió "szerelemben" voltak, és az oroszok engedélyezték a dolgaik licencgyártását, és másolását, így:
- az SzKSz öntöltő karabély, és a Kalasnyikov gépkarabélyét,
- a T-54-esét,
- a MiG-15-ösét, a MiG-17-esét, a MiG-19-esét, és a MiG-21 F-13-asét.
A 60-as években szakítottak, és ellenségek lettek, volt 1 - 2 határmenti csatározás, a kínaiak próbáltak T-62-est szerezni, ami sikerült is. De csak egyetlen egy példányt tudtak szerezni, nem többet, amit szétszedhettek volna, ezért nem másolták le, és maradtak a T-54A tákolásánál.
A 80-as években mind Irántól, mind a Ceaușescu-féle Romániától szereztek több T-72-est, és a 90-es évek végére sikerült is lemásolni azokat, és lett is belőlük a ZTZ-99-es.
Repülőknél Egyiptomtól még a MiG-23-ast is beszerezték, több példányt, egyes példányokat tesztrepülésekre, másokat meg szétszerelésre, és visszafejtésre, azt állapították meg, hogy hülye dizájn, nyersanyag pazarlás, maradnak a MiG-21-esek tunningolásánál.
A MiG-21-es törzsét megnövelték, 2 hajtóművet szereltek be egymás mellé, meg a szárnyakat is növelték, lett is J-8-as. És még azt is teljesen áttervezték, és íme a J-8II.
A MiG-21-es evolúciója után a Szu-27-es Flankert vették meg Oroszországtól, 1998-ban. Azután a Szu-30-as Flanker-t is beszerezték. És végül a Szu-35-ös Flanker-t is, 2015-ben.
Légvédelemnél a 9K37 Buk-ot, az Sz-300-ast, és az Sz-400-ast választották a kínaiak.
A CAIC Z-10-es harci helikoptert meg a Kamov tervezte bérbe.
Ami nem kínai, és nem is orosz, az a J-10-es, ahhoz Izrael adta az alapot, a Lavi tervrajzait, amit meg módosítottak. A Lavi az meg izraeli F-16-os alapú vadászrepcsi lett volna.
A J-20-as az első, és saját kínai, de sokáig orosz hajtóművekkel repült. Mostanra megoldották a problémát, egy amerikai - francia hajtómű klónt fejlesztettek, és vált működőképessé.
Tehát Kína az 90 %-ában orosz cuccok másolataival van, amit továbbfejleszt a saját elképzelései szerint.
Kínai Népi Hadsereg a 80-as években:
https://www.youtube.com/watch?v=pS9WjSPicq4
Kínai Népi Hadsereg napjainkban:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!