Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Oroszországnak lenne hadereje...

Oroszországnak lenne hadereje megszállni Japánt ?

Figyelt kérdés
Ugye velük is van területi vita mint Ukrajnával. Képes lenne Oroszország megszállni Japánt azzal a módszerrel mint Ukrajnában ?

aug. 20. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Oroszország jelenlegi helyzetében rendkívül nehéz, szinte lehetetlen lenne Japánt megszállni az Ukrajnában alkalmazott módszerekkel, és több oka is van annak, hogy miért:


### 1. **Földrajzi akadályok**

Japán egy szigetország, amely a Csendes-óceánban található, messze Oroszország európai részétől, ahol a fő hadműveletek zajlanak. A szigetek tengeri és légi védelme jelentős kihívás lenne az orosz haderő számára, különösen egy ilyen nagyméretű hadművelet esetén. Az Ukrajnában alkalmazott szárazföldi hadműveletek nem lennének alkalmazhatók egy szigetországban.


### 2. **Japán védelmi kapacitása**

Japánnak jelentős védelmi ereje van, beleértve a modern haditengerészetet, légierőt és rakétavédelmi rendszereket. Japán védelmi erői jól képzettek és technológiailag fejlettek, ami komoly kihívást jelentene egy inváziós hadsereg számára.


### 3. **Nemzetközi szövetségek**

Japán az Egyesült Államok egyik legfontosabb szövetségese Ázsiában. Az Egyesült Államok katonai bázisokat tart fenn Japánban, és a két ország közötti védelmi megállapodások értelmében az USA köteles megvédeni Japánt egy külső támadás esetén. Ez azt jelenti, hogy bármilyen orosz támadás Japán ellen azonnal kiváltaná az Egyesült Államok katonai válaszát.


### 4. **Gazdasági és politikai következmények**

Egy Japán elleni támadás komoly gazdasági és politikai következményekkel járna Oroszország számára. Japán a világ egyik legnagyobb gazdasága, és egy ellene irányuló háború súlyos nemzetközi szankciókat vonna maga után, amelyek még inkább elszigetelnék Oroszországot a globális színtéren.


### 5. **Oroszország jelenlegi katonai helyzete**

Oroszország már jelentős katonai erőforrásokat fordít az ukrajnai háborúra, és a hadsereg jelentős veszteségeket szenvedett. Egy újabb nagyszabású katonai művelet, különösen egy olyan távoli és erős országgal szemben, mint Japán, rendkívül kockázatos és valószínűleg kivitelezhetetlen lenne a jelenlegi helyzetben.


### Összegzés

Összességében Oroszország számára rendkívül nehéz, sőt, szinte lehetetlen lenne megszállni Japánt az Ukrajnában alkalmazott módszerekkel. A földrajzi, katonai, politikai és gazdasági tényezők mind azt sugallják, hogy egy ilyen művelet nem lenne kivitelezhető a jelenlegi erőviszonyok és nemzetközi körülmények között.

aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 DK-s ***** válasza:
96%

Biztos hogy nem.


Japán olyan mértékben semleges, hogy gyakorlatilag mindenki azonnal a segítségére sietne. És tekintve az ukrajnai előzményeket, az a III. világháborút robbantaná ki. Szerintem nem lenne olyan ember, aki ne akarná hogy a NATO megvédje Japánt, és szétbaxxa az oroszokat egyszer s mindenkorra.

aug. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kürasszír ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Japán szigetország, a sikeres orosz partraszálláshoz felszíni haditengerészeti fölényre lenne szükség, azonban az orosz felszíni flotta jóval kisebb, mint a japán.


AKTÍV SZOLGÁLATBAN ÁLLÓ, NAGY FELSZÍNI HADIHAJÓK (2024):


KÖNNYŰ REPÜLŐGÉP-HORDOZÓ:

Japán: 2 db

Oroszország: 0 db


CIRKÁLÓ, ROMBOLÓ:

Japán: 38 db

Oroszország: 9 db


FREGATT:

Japán: 12 db

Oroszország: 9 db

aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 DK-s ***** válasza:
91%

kürasszír-nak:


Itt egy hitelesebb forrás:


[link]

aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kürasszír ***** válasza:
61%

# 4


A forrásaim hitelesek. A tiéd viszont nem, mert olyan hadihajókat is tartalmaz, amelyek évek óta üzemen kívül állnak.


A Te táblázatod hibás adatai:


KUZNYECOV repülőgép-hordozó - Ez az egység súlyos balesetet követően jelenleg üzemen kívül áll, nagyjavítás alatt, melynek befejezése 2024-2025 között várható.


ADMIRAL NAHIMOV csatacirkáló - Ez az egység átépítés alatt áll, ennek befejezése 2026-2028 között várható.


A SZEVEROMORSZK, az ADMIRAL VINOGRADOV, az ADMIRAL CSABANENKO és a NASZTOJCSIVIJ rombolók szintén nem üzemelnek.

aug. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mai viszonylatban nem.
aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A nyers számok egy dolog. Viszont az kétséges lenne szerintem, hogy Oroszország minden hajóját átvinné a Csendes-Óceáni régióba. A Balti és a Fekete tengert nem hiszem hogy bármilyen tengeri védelem nélkül hagynák. Tehát a fent említett hajók egy része lenne csak bevethető amíg Japán a teljes flottáját tudná védekezésre használni
aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hagyományos háborúban nem, ha azt nézzük hogy az ukrán tengeri drónok és hajó elleni rakéták úgy süllyesztik el az orosz hajókat mint ha a torpedó társasjátékban az ő térfelükön egyetlen hajó se lenne de ők azért simán torpedózzák és süllyesztik el az ellenséges orosz hajókat, akkor azt kell meglátni ebből hogy hiába lenne akár haditengerészeti fölénye is Oroszországnak ha a jappánok modern rakétákkal drónokkal torpedókkak elsüllyesztenék az orosz hajókat.


Oroszország csak egyféleképp tudná elfoglalni Japánt (bár ez elég embertelen és etikátlan módszer lenne), és azt is csak akkor ha a NATO nem avatkozna be. Japán viszonylag elég kicsi 377 973 km² és a lakosság 80%-a Nagyvárosokban lakik Japánnak nincsennek atomfegyvereik, tehát ha az oroszok a 6000 atomtöltet nagy részét felhasználnák a nagyvárosok és az erősebb katonai bázisok, létesítmények ellen akor Jappán nem tudna válaszcsapást indítani és nem tudna érdemben válasszolni a támadásra. Ezután Oroszországnak már csak be kell vonulnia az elpusztított gazdaság nélküli erős hadsereg haditengerészet nélküli és rendkívül gyér lakosságú Jappánba.

aug. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kürasszír ***** válasza:

# 8


Japán az USA nukleáris védőernyője (nuclear umbrella) alatt áll, hivatalos államközi szerződés rögzíti, hogy egy Japán elleni atomcsapást az USA ugyanúgy venne, mintha magát az Egyesült Államokat érte volna nukleáris támadás, és ennek megfelelően amerikai nukleáris válaszcsapást intézne a Japánt megtámadó hatalom ellen.


Jelenleg ezt az 1960-as Treaty of Mutual Cooperation and Security between the United States and Japan államközi szerződés rögzíti.

aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!