Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Oroszországi Föderáció...

Az Oroszországi Föderáció hadserege miért teljesít ilyen gyengén Ukrajnában?

Figyelt kérdés
Amikor 2022 február 24-én megindult a támadás, a világ azt hitte, hogy Ukrajnát pár nap alatt elfoglalják, az emberek villámháborúra, annektálásra számítottak. Most, 2024-ben viszont ott tartunk, hogy Ukrajna nemhogy elfoglalva nem lett, de az ukránok már orosz területeket szállnak meg.

aug. 20. 01:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Csak az esztelen és céltalan pusztításhoz értenek."

Mariupol:

https://www.youtube.com/watch?v=ax64CfHsrhc

Gáza:

https://www.youtube.com/watch?v=XlG7tJG121M

https://www.youtube.com/watch?v=HKLGQ7Lrjsw

https://www.youtube.com/watch?v=P5YCqvfOKNQ

Szerintem még mindig Izrael végez nagyobb pusztítást, ráadásul szándékosan és a háborús csapásokon kívül. A második videón munkagéppel tesznek totálkárossá egy tucat civil járművet amik nem voltak használva semmilyen katonai célra, a harmadikon pedig a parlament épületét rombolják le, MIUTÁN elfoglalták. Oroszország részéről ilyen felvételek nincsenek, az ellenkezőjéről viszont igen, Mariupolban például már rengeteg épületet felújítottak. Izrael mennyi gázai lakást újított fel eddig?

Ennyit arról, hogy melyik oldal végez nagyobb pusztítást...

aug. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
40%

"Oroszország gyakorlatilag bemutatót rendez a civilizált világ számára a brutalitásból és pusztításból"

[link]

A Nemzetközi Bíróság népírtás elkövetéséről szóló vizsgálatának mégis Izrael az alanya és nem Oroszország. Népírtást elkövetni civilizáltabb dolog mint Oroszország háborúja? Ezek tények, a dokumentumok angol nyelven elérhetőek a Nemzetközi Bíróság oldalán, akkor is, ha lepontoztok miatta. Tény, hogy Izrael sokkal brutálisabban harcol és sokkal nagyobb pusztítást végez, mint Oroszország.

aug. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

#22

Izrael brutalitása felmenti Oroszországot?

aug. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23 Egyáltalán nem. Én azt állítottam, hogy Oroszország nem harcol olyan intenzíven és olyan brutálisan mint Izrael. Mire Alex Fly azt írta, hogy Izrael egyáltalán nem úgy harcol mint azt én írtam. Hogy nem rombol céltalanul, hanem "precíziós csapásokat mér az őt támadó katonai célpontokra", ezzel szemben "az oroszok rendszeresen támadnak polgári célpontokat figyelmeztetés nélkül". És tett még több olyan kijelentést (vissza tudod olvasni), amiben gyakorlatilag azt állította, hogy Izrael példaértékűen harcol, miközben Oroszország az, aki brutális és példa nélküli.

Én viszont továbbra is kiállok azon állításom mellett, hogy Izrael harcol durvábban, és ezt tételesen, forrásokkal, bizonyítékokkal alá is támasztom.

NEM állítom, hogy Oroszország példaértékű lenne, azt sem állítom hogy nem követett el háborús bűnöket (a bucsai mészárlást korábban említettem is) és azt sem állítom, hogy egyáltalán nem támadna civileket. Én csak azt állítom, hogy Oroszország és Izrael közül utóbbi harcol kegyetlenebbül, durvábban, etikátlanabbul, és ezt alá is tudom támasztani számtalan forrással, ahogy azt tettem a korábbi kommentjeimben. Az eredeti állításomat pedig a kérdésre adott válaszként tettem, abban állítottam, hogy Oroszország világviszonylatban, a többi háborúhoz képest visszafogottan harcol, ezért teljesít gyengébben. Harcolhatna olyan durván, erőszakosan is mint Izrael, és akkor gyorsabban haladnának. Ahogy az előbb is írtam, Alex Fly erre írta, hogy ez valójában fordítva van, és Izrael a jó kisfiú és Oroszország az aki már most átlépett minden határt.

Tehát mégegyszer, Izrael tettei nem mentik fel Oroszországot, és egyik ország sem harcol példaértékűen, én csupán a kérdés és az arra adott válaszom tekintetében hozok forrásokat, bizonyítékokat a korábban tett állításaim igazolására.

Mélyen elítélem mindkét ország által elkövetett atrocitásokat, csak ez a kérdés és az arra adott válaszom tekintetében jelenleg irreleváns, ezért nem említettem korábban.

aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#24

Attól mert Oroszország brutálisabban bombázná a civileket, még nem haladna gyorsabban. A keleti fronton az ukrán egységeket legalább olyan hevesen bombázzák a siklóbombáikkal, mint Izrael Gázát, de a kiépített ukrán erődrendszerek jól bírják a strapát, majd a romokat is hatékonyan tudják védeni az ukrán csapatok.

aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Alex Fly ***** válasza:
0%

Van némi különbség a kettő között... Az oroszokat ne a terrrortámadásokra válaszcsapást adó Izraellel állítsd párhuzamba, hanem az azt elkövető terroristákkal -így pontosabb...

Nem az ukrán civilek támadják Oroszországot, hanem pont fordítva: a ruszki a támadó.

aug. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!