Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Most, hogy hadrendbe álltak...

Most, hogy hadrendbe álltak F-16-os amerikai vadászgépek (40-50 db között) az Ukrán hadseregnél milyen változást hozhat a hadiállapotokban Ukrajnában?

Figyelt kérdés
[link]

aug. 5. 22:09
1 2 3 4
 21/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
58%

# 20


De attól még lehet találgatni, fogadni, hogy Mennyi repcsit adtak - kaptak, Milyen csomaggal, és Mire elég ez ?


Vagy nincs értelme az ilyen találgatások játszásának, várjuk meg türelemmel, míg lemegy a háború ?

aug. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
#21 pontos adatok szerintem csak a háború után 20 évvel lesznek nyilvánosságra hozva :) Ettől még persze tippelni lehet, szerintem legalább 20 db-t kaphattak első körben. Ha csak 10 db lenne, akkor nem küldték fel volna a minap az egyiket elfogóvadász-szerepkörre.
aug. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
61%

# 22


Az F-16-os Falcon-ok bevetése egy géppáros egységgel értelmetlen.


Értelme akkor lenne a műsornak, ha egyszerre 30 példányt emelnének a levegőbe, a felét AMRAAM-ekkel, a felét meg JASSM robotrepcsikkel.



Az ukrán F-16-osok azok olyan szintű hátrányból harcolnak, mint a szerb MiG-29-esek annak idejéről. És értelmetlen módon is.

aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

#22 Szerbiához képest van 1-2 eltérés. Egyrészről jóval kisebb volt a szerb légtér, a szerb földi légvédelem finoman szólva is hézagos volt, nem tudott a határain átnyúlni. Így a NATO teljes légifölénnyel mehetett, nyugodtan járőrözhettek légtérfigyelők és elfogóvadászok az akciók biztosítására.

Ukrajna területe jóval nagyobb és nagyon erős a földi légvédelme, nem tudnak az orosz gépek szabadon berepülni, a légtérellenőrző gépeknek is jelentős távolságot kell tartaniuk. Azaz a saját légterük nagyon jól van biztosítva, Szerbiában meg nem volt.

Mindenesetre érdekes, hogy gépe(ke)t emeltek rá az ukránok. Mivel azért nem órák állnak rendelkezésre a gépek indítására így készültségi géppár(ok)at kellet felemelniük. Ami arra utal, hogy a földi támogató szerepkörre használt gépek mellett eleget kaptak ahhoz is, hogy készültségi gépeket tudjanak kiállítani. Ha folyamatosan tartanak készültségi gépeket arra a 10 db el is menne. Ebből is gondolom, hogy több gépet kaptak mint 10 db.

aug. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
66%

# 24


Az ukrán légvédelem állapotáról is milyen információink vannak ?


A stand-off fegyverek korában, mint a H-59-es Ovod alkalmazása esetén a nagy indítási hatótávolság miatt a hordozó repülőgépnek nem kell berepülnie a légvédelem által védett zónába, azon kívülről, jóval indíthatja a robotrepcsit / rakétát.


Az oroszok azért nem erőltetik a légierőt, mert a háború előtt is az Orosz Légierő egy ténylegesen alulfinanszírozott fegyvernem volt, nem azt adták nekik, amit igényeltek, hanem ami a legolcsóbb volt.


És a tábornokok sem gondolták, hogy Mi lesz, ha alkalmazni is kell az Orosz Légierőt.


Élesben derült ki, hogy rosszul gondolták az elhanyagolást.

aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
#25 igen, alulfinanszírozott az orosz légierő, oka is van: pénz... A nyugatnak bőven van pénze egy erős, hatékony légierőt fenntartani, az oroszoknak nincs. Vannak jó gépeik, de darabszámban messze elmaradnak a NATO-hoz képest. Az oroszoknak dönteniük kellett a szűkös büdzséből mit finanszíroznak: a nagy szárazföldi erők fenntartását és a stratégiai nukleáris csapásmérő erőket, vagy légierőt.
aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
32%

# 26


A Nyugatról csak és kizárólag az USA bír erős, és hatékony légierővel, a többi az meg békebeli légierővel.


Az oroszoknál miért ne lenne pénz ?


Nekem úgy tűnik, hogy az aktuális orosz főfejes, és a bandája évtizedekig trónoltak a Korrupciós Minisztériumban, és a szükséges dolgokra való költés helyett csak ment a szabadrablás, meg a legszükségesebbekre költöttek.


Nem csak az Orosz Légierő elcsórósításáért tettek meg minden tőlük telhetőt, hanem a Szárazföldi Erőknél is ment a szabadrablás, meg a jelentések hamisítása.

aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
70%
#27 van pénz, de nem annyi mint az USA-ban, amelyik - szó szerint - nyolc-tízszer annyit költ a hadseregre mint az oroszok. Futi belőle nekik új repcsikre bőven.
aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Jeffrey Spender ***** válasza:
71%

# 28


És akkor Indiában, vagy Kínában hogyan oldják meg a dolgokat ?


Az Indiai Légierő gerincét a Szu-30-as Flanker adja.


Kínának vegyesen vannak Szu-27-esei, és Szu-30-asai. És még a Szu-35-öst is berendelték.



A különbség az az, hogy amíg az Orosz Légierőnél minimális példányszámmal, és kevés fegyverzettel bírnak, addig a két másik rendszeresítőnél nagy példányszámban, és okos fegyverzettel veszik.


30, majd 100 körüli Szu-30-asban merült ki az Orosz Légierőé, addig Indiának van 270 példánya. És Kína is minimum berendelt egy 210 példányt, ami bővült.

aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
#29 ugyanazért: pénz :) Kína többet költ hadseregre mint az oroszok, futja nekik belőle repcsikre is.
szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!