Lengyelország hogyan bírja, meddig bírja még?
A magyar miniszterelnök szerint a lengyelek nemzeti jövedelmük öt (!) százalékát fordítják katonai kiadásokra (jelenleg). Szerintetek hogyan viseli ezt a lakosság, honnan van ennyi pénze a lengyel kormánynak? A megrendelt katonai felszerelések tételes felsorolásától most eltekintek, de olyan típusokat szereznek be, mint az F-35, az Abrams, és a KF-21 (dél-koreai vadászgép, az F-35 riválisa.)
https://www.youtube.com/watch?v=5gO0ipmrjio
2017-ben 700,000 $-be került egy példány az alapmodellű, vagyis 370 km hatótávú JASSM robotrepcsiből.
A JASSM-ER az meg 2 milla dollár is.
De a Taurus hatótávolsága a fele sincs a lengyelek által vásárolt fegyverhez képest. Ez is a Gripen C/D korlátozottabb képességeit húzza alá.
Az F/A-18C-t és D-t kellett volna megrendelnünk, nem pedig a hozzá képest fapados svéd gépet. Bár a Magyar Honvédség részéről kevés infó szivárog ki, az azért sokatmondó, hogy a csehek nem tartják meg a svéd gépet.
Ezek a vadászrepcsik jól fejleszthetőek, szoftverfrissítés kell az újabb, és újabb fegyverek telepítéséhez, és használatához.
A C/D Gripen az tudja hordozni az AGM-158 JASSM-et is.
A C/D változat is mindenhol kifutó modell, az E/F jelzésűek lesznek sokmindenből az alapok.
Tehát JAS 39E/F, sőt NG Gripen lesz, meg F-18E/F Super Hornet.
Az F-16-os Falcon kivétel, mert az F-16E/F Desert Falcon-t csak a leggazdagabbak engedhetik meg maguknak, mint az Egyesült Arab Emirátusok, helyette az átlagos pénztárcájú országnak jó lesz F-16V Viper, amely egy szerényebb tudású, új közkatonai repcsi.
Amúgy én is a Super Hornetet választanám
- manőverező légiharcban elképesztően jól teljesít
- több fegyvert vihet, mint az elődje
- és van belőle dedikált elektronikai zavaró változat is
A Gripen sztori annyi, hogy a Saab kapott egy megrendelést kb. 100 db nem NATO-s gépre. Ez a megrendelés viszont becsődölt, mikor már jó részük le lett gyártva, és a nyakukon maradt egy csomó eladatlan gép. Ezért keresték meg az éppen fegyverkező országok között Magyarországot is, ezen belül az első Orbán-kormányt. Orbánék megegyeztek a Saab-al, hogy megveszik a nem NATO szabványos gépeket, ha cserébe visszaosztanak a zsebükbe.
Tony Blair akkori brit miniszterelnök győzte meg Orbánt a Gripen vásárlásról, mivel a svéd gyártó részben angol cégek tulajdonában volt, és van mind a mai napig.
Kedves kérdező!
A dèl-koreai KF-21 vadászrepülőgép nem az F-35 riválisa, mert annál sokkal gyengébb.
Az F-35 az 5. generációs, még a koreai csak 4,5 generációs.
A lengyel nép sorsa lehet, ugyanaz lesz, mint az ukránoké. A new yorki atlantista körök feláldozzák, arra szánják őket, hogy militarista jelszavakkal terelve idegen érdekekért az utolsó emberig feláldozzák magukat a megerősödött, Kína által támogatott Oroszországgal szemben. De akkor az amcsi boszorkánykonyha tervezői minden bizonnyal nekünk és a románoknak, szlovákoknak is ezt a szerepet szánják:(
#28-as, Te az F/A-50 Golden Eagle vadászbombázóra gondolsz, nem a KF-21-re. A lengyelek mindkét típust rendszerbe állítják. (Ennyit arról, hogy mekkora fejlesztés a magyar légierőnél a n é g y további Gripen:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!