Ahogy arról a köztelevízió, illetve az Irány a Sereg! is beszámolt, a tartalékos toborzókampány hatására Rajczi Péter, egykori magyar válogatott labdarúgó is csatlakozott a területvédelmi tartalékosokhoz, és Nagykanizsán megkezdte az egységes alapkiképzést. A kampányhoz már közel ezren jelentkeztek.
Kedves egészségére. De miért van ennek bárminemű hírértéke?
"Csak hát nincs háború és belátható időn belül nálunk nem is lesz"
Úgy tűnik nem követed figyelemmel az aktuális világpolitikát. A szomszéd országban véres háború dúl amiben már összesen majdnem egy millióan meghaltak/megrokkantak, a modern nyugati fegyverekkel támogatott ukrán hadsereg+NATO zsoldosok (tanácsadó vagy minek mondják manapság) nem bír az orosz hadsereggel ebből két lehetőség nyílik: Vagy megfelezik Ukrajnát fele nyugati fele orosz érdekszféra lesz, vagy bevonul a NATO hivatalosan is(ezt készítik most elő) és egy totális háború veszi kezdetét.
2024. júl. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
12/21 anonim válasza:
Azt akarják pozitív példának eladni, beállítani, hogy szélesebb körben ismert emberek képesek megtenni ezt a jelenlegi Magyarországért.
Van, akinek ez érték és van akinek nem!
Nyilván nem azt fogja az állam reklámozni, hogy a jelenlegi helyzetet azért nem akarják megszüntetni, mert abban pikosecundumban szerel is le a rabszolga sorsot és egyoldalú kihasználtságot, felesleges szívatásokat nem bíró hivatásos állománynak nagyjából negyede!
2024. júl. 21. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
13/21 anonim válasza:
sztem olyan ez mint amikor egy színésznővel reklámoznak hajfestéket
2024. júl. 21. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
14/21 anonim válasza:
Arra (a Nyugat számára legrosszabb) variációra kell készen állnunk, hogy Oroszország magába olvasztja egész UKrajnát, azaz kijön a mi határunkig. Ez esetben egy nagyon erős, a NATO-val ellenséges viszonyt fenntartó, veszélyes szomszédunk lesz.
2024. júl. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
15/21 anonim válasza:
A magyar állam látványosan fejleszteni kívánja a fegyveres erőket.
2024. júl. 21. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
16/21 anonim válasza:
#15 Egy évtizede ezen dolgoznak.
Azt nem értem, hogy közben meg ugyanazok egyszerre szólják le a kormányt, hogy mennyire gyenge a hadseregünk stb. stb. meg hogy miért is költenek annyi pénzt a haderő fejlesztésre, miért toboroznak embereket a hadseregbe és miért vannak tartalékosok.
2024. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
17/21 A kérdező kommentje:
16-os ez igaz, de békeidőben elégséges létszámmal üzemel a Honvédség, és ennek ellenére nyomatják ezt az erőszakos toborzást, azért nem kell az egész országnak katonának lenni, pláne hogy háború sem várható
2024. júl. 21. 13:22
18/21 anonim válasza:
Egy vezérkar, egy Honvédelmi Minisztérium nem úgy működik, hogy XY a gyakori kérdéseken meg a közvélemény kutatás szerint a lakosság 58 százaléka úgy véli, hogy a nagyon erős potenciális ellenfél nem fog háborút kezdeményezni, akkor mi nyugodtan aludhatunk tovább. A helyzet hónapról hónapra fokozódik, ha nem vennéd észre. Ennek függvényében ami tegnap elég volt katonai képességek terén, az ma már kevés.
2024. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
19/21 anonim válasza:
Viszont az sem jellemző egy Honvédelmi Minisztériumra, ami mostanában folyik a szervezetnél. Normális embernek a július elején honvédek jogállásáról kiadott rendelet elolvasása után eszébe nem jut katonának menni.
2024. júl. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
20/21 anonim válasza:
#18: Régen is úgy volt, ma is úgy van, hogy a stabil "munka" fontossága (mert államérdeknek tekinthető) miatt a fegyveres testületeknél alkalmazott állampolgároknak le kell mondaniuk a jogaik egy részéről. Ezt viszont kompenzálni kell, kellene kiemelt fizetéssel, lakásjuttatással (nagyon kedvezményes lakásvásárlási lehetőséggel?) és mindenekelőtt KORKEDVEZMÉNYES NYUGDÍJJAL. Utóbbira a nagyobb igénybevétel miatt akkor is szükség lenne, ha az aktív szolgálatból kivont idősödő munkavállalókat (iiletve közülük azt aki alkalmas és vállalja) egy tényeg jó 9tlet szerint 45-55 átképzik elsősorban reálszakos (hiányszakok) tanárnak. (Így megoldódik az a probléma is, hogy az iskolák tanári karában egészségtelenül túlteng a hölgyek aránya.) De ha mondjuk egy harckocsizó vagy tüzér, stb. katonatiszt 45 éves kora után 1 vagy inkább 2 éves átképző tanfolyam után általános (közép?) iskolai tanár lesz, attól még 60 körül járhatna neki a korkedvezményes nyögdíj.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!