Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen előnyökkel jár egy...

Milyen előnyökkel jár egy béketárgyalást leszervezni?

Figyelt kérdés
Miért erőlteti annyira Orbán, hogy hazánkban írják majd alá a békeszerződést az Ukrán-Orosz háború konfliktusban álló felei? Jár ez valamilyen előnyökkel a számunkra? Ha nálunk írják alá a szerződést, akkor abba lehet nekünk is beleszólásunk, pl. írhatunk bele meg nem támadási szerződést Mo. területére vonatkozóan, esetleg a megtámadott területek felett kontrollt szerezhetünk? Ha ezek egyike sem, akkor egyszerűen nem értem, hogy mi haszna lenne ebből az országnak? Nem gondolom, hogy Orbán a semmi miatt fektet ennyi energiát a béketárgyalások leszervezésébe.

júl. 9. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Csak szerepelni akar, azért produkálja magát.
júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy hol írjak alá csak írják már alá és legyen tartós béke!🙂✌️
júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Én is így gondolom. De azt mondják, hogy Putyin szerint Magyarország túl gyenge ahhoz, hogy náluk írjon alá bármilyen békeszerződést. Én ezt a részét nem értem a dolognak, hogy miért. Ha semmilyen előnyöket, beleszólást nem kap a békeszerződés házigazdája, akkor miért nem tök mindegy, hogy hol írják alá? Azt mondják Putyin Kínáig menne szerződni, holott Mo. szinte a szomszédban van.
júl. 9. 17:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem ebből, hogy Putyin gyengének tekinti Mo.-t a szerződés aláírásához és hogy Orbán ennyit foglalkozik az üggyel az jön le, hogy valami nagy dologgal járna, ha nálunk írnák alá a szerződést.
júl. 9. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:

Ki akar tünni az európai politikusok közül. Politikai siker lenne számára ha az ő közvetíttésével születne meg a béke európában. Csak politikai siker lenne, beleszóllásunk semmi a nagypolitikába. Azt esetleg eldönthetnénk (ha Budapesten írnák alá) hogy mi legyen a menüsor ebédre. Tudod Putyin miért tarja ehhez gyengének magyarországot? Nert 94-ben már született egy megállapodás Budapesten, olvasgass utánna és döntsd el hogy abból mi lett betartva. Ugyanígy született egy Minszki megállapodás is, hát azt is mindenki máskép értelmezi :)

[link]

júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Mondjuk legalább megpróbálja, a többi natos politikus még csak hasonlót sem próbált (törökország kivételével)
júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 DK-s ***** válasza:
25%

Nekem pedig az jön le, hogy Orbán annyira nyilvánvalóan nyakig merült Putyin seggébe, hogy már őt is zavarja. Putyin a nyugati "oldalon" a háború szinonimája, ő pedig a megítélését akarja kozmetikázni azzal, hogy nálunk akarja aláíratni.


Akkor elmondhatná, hogy ő békepárti.


Álmaiban, esetleg.

júl. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
#3 Tök mindegy, hol írják alá csak ahogy észre vehetted más EU-s vezetők nem tolonganak a sorban, hogy tárgyaljanak Putyinnal. Akik szerint meg Oroszország érdekeit tökéletesen szarba lehet nézni és úgy lehet békét teremteni, azok nem figyeltek az elmúlt 2 évben és töriből se túl erősek.
júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
Békepártinak adja el magát a szavazói előtt, és a kevésbé tájékozottaknak nagyon erős pont lesz, ha itt írják alá, mert biztos Orbán hozta össze azt is.
júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Házigazda ország nem diktálja a feltételeket, csak közvetít a felek között. Egyébként írtak már alá nálunk "békeszerződést" a nevezetes Budapesti memorandumot, amiben a ruszkik garantálták Ukrajna biztonságát cserébe hogy az lemondott a nukleáris arzenáljáról. 2022-ben láttuk mennyit ért a memorandum...
júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!