Az USA miért gondolja, hogy Izrael és Oroszország politikája “kontraproduktívak a tartós béke szempontjából"? És mint szuperhatalom, a világ csendőre, miért nem tesznek rendet, biztosítják a békét?
Az amerikai kormány már több alkalommal kifejezte nem tetszését a Gáza elleni háború miatt, ami már húszezer palesztin civil halálát okozta és humanitárius katasztrófához vezetett az entitásban.
Most az is vita tárgya, hogy Izrael idén 23 négyzetkilométert vesz el a palesztiniktól és nyilvánították azt Izrael Állam területévé Ciszjordániában. Az elkobzott területeket zsidó telepek építésére fogják felhasználni.
Oroszország politikája sem tetszik az Egyesült Államoknak. Ellene szankciókat is bevezettek már (nem is keveset, már jobban szankciózzák, mint Észak-Koreát és Iránt). Oroszország az Ukrajna elleni háborúban már tízezer civil halálát okozta és több millióan menekültek el. Oroszország is akar területeket szerezni, azt követelik Ukrajnától, hogy vonuljanak ki teljesen az általuk annektált Herszon, Zaporizzsja, Donyeck és Luhanszk megyéból.
Palesztina és Ukrajna elég rossz helyzetben van, úgy tűnik az USA nem ad nekik elég segítséget és nem tesznek eleget Izrael és Oroszország megfékezéséért sem, így nem tudom, hogy akarják elérni, biztosítani a békét.
Egy fontos közös dolog van a kettőben: már próbáltuk a másik megoldást, nem jött be.
Oroszország menetrendszerűen felrúgja a békeszerződéseket Ukrajnával, annyit se érnek ezek mint a papír amire írják őket.
Izrael meg mindig menetrendszerűen megvárja ameddig történik valami atrocitás - merthogy biztosan fog, a börtönváros kitermeli a maga terroristáit - aztán önvédelemből lecsippent magának még egy kicsit.
Kérdező, abban az egypólusú világban amiben eddig éltünk az volt a helyes amit a legerősebb, az USA csinált vagy mondott. Ha koholt indokkal, simán egy hazugságra alapulva megtámadtak egy országot és porig rombolták, mint Irakot, az rendben volt és akkor sem szólt senki semmit amikor ez kiderült. Ellenben ha egy másik ország tenné hogy akár elfogadható indokkal is, de lerohan egy országot - oroszok, indiaiak, kínaiak vagy bárki más, az már bűn és szankciózni kell ellene.
Most kezd ez a világrend átalakulni. A világ csendőre már nem csak az USA lesz, mert közben a világ más területei is megnőttek, megerősödtek és elegük van ebből az egypólusú rendszerből. Most ez még változik, alakul és így nagyon kockázatos is, hogy nem viszi-e bele az emberiséget egy világégésbe. De ha ezt megússzuk, akkor onnantól a többpólusú világban már több csendőr lesz akik a szabályokat megszabják és eldönti ki a bűnös és ki nem.
Csak nem szabad azt hinni, hogy ettől majd minden jobb lesz, majd béke lesz meg igazság. Nem lesz. Csak nem 1 nagyhatalom érdekei szerint fognak itt vagy ott háborúkat kirobbantani, kormányokat megdönteni, területeket elfoglalni, hanem több érdeke szerint és a következmény annyi lesz, hogy hiába mondja majd ki az USA meg a csatlósai hogy szankció meg büntetés, a többiek majd csak magasról tesznek rá. nekünk kicsiknek ez nem jobb lesz hanem nehezebb - ha szerencsék van akkor nem rosszabb.
Izraellel kapcsolatban meg javaslom neked azt amit nekem is tennem kellett: el kell fogadni, hogy az a világ nem olyan mint a mienk, ott az emberek nem úgy működnek ahogy itt és a mi ésszerűnk meg logikusnak vett gondolataink ott nem érvényesek. Nem kell szeretni amit Izrael csinál, csupán el kell fogadni, hogy ők vannak ott, ők ismerik azt a helyzetet, mi meg nem, így nem érthetjük mit miért tesznek és minek mi lesz a következménye. Csak abban gondolj bele, hogy mi történik most szerte nyugat-Európában! még azt sem tudtuk megérteni, hogy az EU vezetése mit miért tesz, nem hogy egy másik földrész teljesen más élethelyzetében a palesztinokkal mit lehetne vagy kellene tenni.
Te még a 20. században élsz, amikor azt hiszed, hogy a béke exportálható. Nézd már meg az elmúlt évtizedeket. NEM LEHET DEMOKRÁCIÁT EXPORTÁLNI.
Oroszország egyszerű, előbb utóbb csökkeni fog az intenzitás, lehet befagyott konfliktus pár év múlva, addig még darálják egymást.
A Közel-Kelet viszont nem egyszerű. Sőt, lehet csak rosszabb lesz. Izraelt minden irányból el akarják pusztítani. A Hamasz bejelentette, hogy csinálnak még ilyen október 7-et, és az sokkal erősebb lesz (az arabok szerint). A Hezbollah alapító okirata az, hogy elpusztítsák őket. Irán homokórát állított fel, ami visszaszámol a zsidóknak. És Iránnak van katonai csoportja Irakban, Jemenben, Szíriában is. Ez a baj. Palesztina csak egy apró zavaró tényező. Ráadásul Ciszjordániai katonailag(földrajzilag) a legfontosabb része Izraelnek, nem mellesleg ivóvíz forrás is. Szóval Ciszjordánia sosem lesz független arab terület. Izrael nem fogja kiszolgáltatni magát azoknak akik kiakarják irtani őket. Ez 100%.
És ezeket az USA sem tudja legyőzni. Ellenállást, mozgalmat nem lehet legyőzni. Az IDF sem tudja legyőzni a Hamaszt. Mit tudnak csinálni? Bemennek és kihoznak minden fémet, vasat, gépet, lőszert, azon az áron is, hogy van már 5000+ megsérült katonájuk. Másik terv a béke? Mit jelent a béke? Azt, hogy az arabok/palesztinok elismerik, hogy Izraelhez/Palesztinához hivatalosan joguk van a Cionistáknak, és az arabok ezt elismerik. Az ő szemszögükből ez nonszensz. A másik baj, hogy Cionistákkal kötött szerződésnek nincs erkölcsi vonzata. Tehát nem érvényes semmilyen béke vagy tűzszünet amit kötnek, nem kell betartani a kötelezettségeiket a zsidókkal szemben. És, hogy még bonyolultabb legyen, az iszlám engedi az álbékét, hogy azt az időszakot a támadás felkészülésére használhassák. És a probléma, hogy ezt a mérsékelt Palesztin pártok is elismerik, akkor vajon a Hamasz...? Tehát minimális az esély arra, hogy ez javulni fog, de hatalmas az esély, hogy ez pukkanni fog 2 évtizeden belül.
Főleg Ali Hámenei iráni ajatollah halála után, aki mint Allah szócsöve kiadta a népnek, hogy Izraelt atommal csak az ő halála után lehet büntetni. Ez a saját Istenük személyes parancsa, szóval feltételezhető, hogy betartják. Csak a baj, hogy az öreg már 85 éves.
1-es
"Oroszország menetrendszerűen felrúgja a békeszerződéseket "
Hazudsz rendületlenül!
A nyugat rúgta fel a békeszerződéseket.
Angela Merkel volt német kancellár a héten a Die Zeit című hetilapnak nyilatkozva elismerte: az ukrajnai rendezés alapjának tekintett megegyezéscsomag kísérlet volt arra, hogy esélyt adjanak Kijevnek a megerősödésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!