A szuperhatalom Oroszország már T54-eseket vet be. Mit akar így az USA ellen?
gyakorlatilag önjáró lövegként használják őket, amire tökéletesek. így tudnak napi 6-7000 lövedéket kilőni folyamatosan, ott ahol éppen szükségük van rá.
(szemben az ukránokkal, akik jó ha napi 2000 tudnak)
Jaja, ahogy fent is írják önjáró lövegként használják tűztámogatásra.
Fordítva is fel lehetne tenni a kérdést, az USA hogy akarja legyőzni a ruszkikat, ha 50-60 éves 105 mm-s vontatott lövegeket küld? A valóságban meg mindkét oldal küldi/beveti amije csak van és még használható valamennyire.
# 2 # 3
Ne zavarjon titeket, hogy egy modern önjáró löveg hatásos lőtávolsága 60-70 km, sőt már 40 éve is képesek voltak 35 km-re lőni.
A T-54, T-55 tankok maximum 4-5 km-re tudnak hatásosan tüzelni a 100 mm-es harckocsilövegükkel.
Tehát ezek önjáró lövegként rettentően gyenge teljesítményt nyújtanak.
A tankok lövegei csak alacsony csőemelkedésre képesek, az önjáró lövegek pedig magasra.
Az USA ellen ott van pl. a 100 megatonnás atomtorpedók, amikből 1-1 1700 x 300 km-es lakhatatlanná tételére van tervezve, egy-egy ilyen csak 12 millió dollárba, azaz aprópénzbe kerül.
#4:
mondjuk az indirekt tűztávolság alapból is 14-16km. ha felfuttatod egy dombra, akkor még több.
ha pedig ez szerinted sufnituning, akkor szólj az USS Texas kapitányának, hogy nem szabad ilyet csinálni és inkább húzzon Normandiából...
# 8
Csakhogy a T-55-ösökkel dombra felfuttatva nem lehet célzott lövést leadni, csak vaktában területtüzet lőni. 100 leadott lövésből lehet akár nulla találat.
A modern nyugati önjáró lövegek meg 60-70 km-re adnak le célzott lövést.
Minden leadott lövés közel 100%-os valószínűséggel talál.
Fényévnyi haditechnikai különbség van a kettő között.
# 7
Neked is szól: a T-55-ösökkel dombra felfuttatva nem lehet célzott lövést leadni, csak vaktában területtüzet lőni. 100 leadott lövésből lehet akár nulla találat.
A USS Texas esetében is tévedsz, ott nem a 356 mm L/45 hajóágyúk lőtávolságával volt a gond, hanem azzal, hogy alacsony maximális csőemelkedéssel építették be őket a kétágyús lövegtornykba. Nem lehetett elég magas szögben emelni az ágyúkat, mert úgy alakították ki a lövegtornyok tetőpáncélját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!