Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik harcosra tennéd a...

Melyik harcosra tennéd a tétet a felsoroltak közül, hogy a végén utolsóként talpon marad?

Figyelt kérdés

[link]


A harcosokat a képeken látható, autentikus módon kell alapul venni. Tehát nincs vasba bugyolált hun lovas, sem a csak a birodalom végnapjaiban megjelenő lemezvért a rómain, sem a filmes fantáziát jelentő bronz pajzs a spártainál, sem a csupán kevesek kiváltságát jelentő láncing a vikingen, minden harcos a mellékelt illusztráció szerint van ellátva.

Az itt elképzelt összevetésben mindegyik harcos kipihent, és egészséges, jól táplált, tehát nem ezek a fókuszba helyezett szempontok. A jellem viszont számít.

A helyszín egy aréna.

Minden harcost egyénileg és 10 fős csapatokban is lehet véleményezni.

Hajrá!


jún. 25. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nindzsa.
jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ősmagyar hunok.
jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A templomos, vagy a gladiátor


A templomos kis korától képzett tömeggyilkos acélkarddal, fém páncélzatban.

A folyamatos háborúzás miatt nagyon komoly közelharc rutinnal.

A gladiátor pedig a gyilkolásra kiképzett közelharcos,aki nemcsak simán öl hanem direkt Látványosan.

Nekik lenne a legnagyobb esélyük.


A spártai képzett, de a bronz fegyverzetet és bronz páncélt az acél szétvágja a fenébe.


A római légiós pedig közelebb volt az útépítő melóshoz,mint egy közelharcra kiképzett tömeggyilkoshoz.


A szamuráj képzett, a páncélzata is jó, de mivel Japánban csak időnként voltak háborúk, nem pedig folyamatosan mint Európában, így nem olyan tapasztalt az élet halál harcban, mint a barbár keresztes, vagy az elálliatosult gladiátor.

jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A gladiátor esetén azért nem értek egyet, mert elsődlegesen halálra ítélt rabszolgák voltak, nem katonák, illetve szinte semmilyen testvédelemmel nem rendelkeztek, pontosan azért, hogy megölhetőek legyenek. Védelmet gyakorlatilag csak a fegyvertartó karjuk kapott, hogy az utolsó pillanatig izgalmas tudjon maradni a küzdelem.


Illetve egy pontosítás is: a görög hopliták fegyverzete soha nem volt bronzból. Vasból készült. Mind a kard, mind pedig a lándzsa, illetve utóbbinak a másodlagos döfőhegye időnként bronz is lehetett, de az elsődleges döfőhegye viszont sohasem.

jún. 25. 22:39
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Tehát a bronzkorban vasból készült fegyvereket és páncélzatot használták... Értem
jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Egy ilyen aréna harcban amíg a közelharcosok egymással harcolnak az ősmagyar hun ha lovon van távol maradhat, végül lenyilazhatja az utolsót. Íja elég erős volt ahoz hogy átlője a fa pajzsot és a láncinget.
jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 Ha felületes az ismereted, az egy dolog, nem baj, senkinek sincs minden témában a világon kompetenciája, de hogy ezt még tudálékossággal is tetézed, az már ciki.

I.e. 800-tól már a vaskort számítjuk a Peloponnészoszon.

jún. 25. 23:50
 8/12 PMC Wagner ***** válasza:

Ez attól függ hogy a kalózunk mellik kor kalóza. Ha a karib tenger kalózai filmek az alap a kép alapján akkor ő (az 1600-1700 as években játszódik ) puskája elég erős hogy átlukassza a templomos páncélzatot (1100-1300 as évek)


Ezekkel a puskákkal 200-300 méterre egy ember alakot ellehetett találni ha képzett volt a lövész


Ha nincs lőfegyvere akkor viszont a templomosra, a jó minőségű felszerelésben lévő fölénye miatt gyakorlatilag sebezhetetlen lenne a felsoroltak ellen. Nem mellesleg komoly oktatásban részesültek ami többféle harcstílust lefedett.

jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#6

A láncing valóban nem véd a nyilak ellen, a fapajzs viszont igen. Ahogyan a fa céltáblák példájából is látható, a fa megállítja a nyílvesszőket.

jún. 25. 23:53
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

A kalóz nem használ lőfegyvert (ahogyan a kérdésben is szerepel), mindazonáltal valóban a legismertebb korból való kalóz a példában szereplő (1700-as évek).


A Templomos lovagnak lemezvértje nincs, csak láncingje, a lovagi lemezvértek használata csak az 1300-as évek közepe-, végefelé terjedt el, a rend pedig már a század elején, 1312-ben megszűnt.


Egyébként a XVIII. századi muskétákkal nem lehetett eltalálni egy emberi alakot 300 méterről, a hatékony lőtávolság 50-100 méter között volt.

Továbbá ha el is jut a lövedék olyan messzire (célzottan egészen biztosan nem), az átütőereje a távolsággal jelentősen lecsökken.

jún. 26. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!